"захлупих" приятеля си

  • 4 687
  • 53
  •   1
Отговори
Когато се запознах с него, той беше страшно отворен и комуникативен човек, пускаше бъзици наляво надясно, имаше много приятели и т.н. - въобще си беше доста социална личност. Плюс това е доста добър спортист с тяло, вдъхващо респект.
Обаче откакто се хвана с мен, той много се промени и голяма вина за това имам аз самата. На няколко пъти му вдигнах едни зверски скандали, че се бъзика с приятелките ми(просто ревнувах). След това имахме скандали, понеже той се майтапеше с мен и пред приятелите му (говоря за невинни шегички), но аз се праех на интересна и го скастрях веднага.
Така с течение на времето той се затвори в себе си. казва ми, че преди да каже нещо го обмисля по три пъти да не би да ме засегне нещо и така ситуацията си оптминавала....
Когато се сиберем в компания тойк само мълчи, а пред той беше душата на компанията.
Също, че преди беше много уоприт и твърдоглав - никой не можеше да го убеди в нещо друго. А сега избягва конфликтите, спотайва се ако изскочат неприятности. Чувала съм как шефът му, колегите му го прави на нищо и той си мълчи....

Естествено, когато сме само двамата няма и помен от затвореното му поведение, но сред хора направо си глътва езика. как да го променя, имам чувството че за всичко съм виновна аз. искам си предишния приятел, а не тази негова бледа сянка.
Вече си мисля да ходя и да си търся проблеми, докато съм с него, за да видя дали ще ме защити, дали ще прояви малко инициативност...

# 1
  • Мнения: 25 558
Хм. Ами търси си проблеми, търси. И ще намериш!  Thinking

# 2
  • Мнения: 1 329
Хм. Ами търси си проблеми, търси. И ще намериш!  Thinking

Точно казано.

# 3
  • France
  • Мнения: 726
Странна история... Все пак имало мъже, които се превъзпитават...

# 4
  • Мнения: 1 488
Хм. Ами търси си проблеми, търси. И ще намериш!  Thinking

 smile3521

Ами кажи му че неискаш да се държи така, а както преди, да се бъзика и да е по-контактен.

# 5
  • Мнения: 1 329
Странна история... Все пак имало мъже, които се превъзпитават...

Надали, това е временно, ще потърпи още малко и после пак ще се опитва да стане себе си.
Човек не може да избяга от индивидуалността си. Може да се повлияе само за определен период от време под влиянието на чувства.

# 6
Внимавайте какво си пожелавате, защото желанието може и да се изпълни !  Shocked

# 7
Да не ме разберете погрешно като казвам, че си търся проблеми, в интерес на истината те ме преследват, аз съм повече конфликтна личност, не минава ден без да вдигна скандал някъде, я в магазина, я в службата.
и естествено, че сме говорили на тази тема и той се е опитвал а бъде отново себе си, просто стои някак изкуствено, престорено, не му идва отвътре и това се усеща. Затова си мислех, че може би с някаква инсценировка ли, не знам и аз с какво ще го накарам да се поотпусне в чужда компания.

# 8
  • Мнения: 94
Внимавайте какво си пожелавате, защото желанието може и да се изпълни !  Shocked


Peace

# 9
  • Мнения: X
Това, че се държи така в твое присъствие, не означава, че не си е същият, когато те няма.
Също така, в момента е поел въздух, за да ти угоди, но и това ще мине след време и ще си е същия.
А това, че вдигаш скандали, не е нещо, с което да се хвалиш.  Sick

# 10
  • Мнения: 25 558
Най-доброто нещо, което можеш да направиш за него, е да го оставиш.  Peace
Явно си властна натура, която обича да мачка всеки по-слаб или чувствителен характер до себе си. Намери си някой силен като тебе - ще си живеете много интересно.  Wink
А този захлупения - или ще живурка смачкан до теб (вероятен алкохолик), или рано или късно ще си намери някоя друга, която ще го "отхлупи". Обикновено се случва второто, но късно, когато вече има намесени и деца в играта... Внимавай!

# 11
  • Мнения: 836
Внимавайте какво си пожелавате, защото желанието може и да се изпълни !  Shocked

Joy
А, като прочетох заглавието, си помислих, че темата ще е с лек еротичен привкус...  Blush
А, то какво било...

Какво да ти кажа, човека те уважава и се съобарзява с теб. Ако, започнеш да се усмихваш на случайно изпуснатите бъзици и да показваш, че не ти е неприятно, може би постепенно ще възвърнеш това, което искаш.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 421
 Имам приятелка като теб - хем иска мъжът й да е със силен характер и да е интересен, хем тя да го командори както си иска и той да си мълчи, за да може тя да говори.
Да, ама такива филми няма.

# 13
  • Мнения: 4 841
Най-доброто нещо, което можеш да направиш за него, е да го оставиш.  Peace
Явно си властна натура, която обича да мачка всеки по-слаб или чувствителен характер до себе си. Намери си някой силен като тебе - ще си живеете много интересно.  Wink
А този захлупения - или ще живурка смачкан до теб (вероятен алкохолик), или рано или късно ще си намери някоя друга, която ще го "отхлупи". Обикновено се случва второто, но късно, когато вече има намесени и деца в играта... Внимавай!

Много точно казано! Познавам семейства, в които нещата са се развили и по двата начина... Жалка картинка.
Хубавото е, че осъзнаваш проблема, който сама си предизвикала.
Лошото е, че май нямаш полезен ход.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 735
Зависи от колко години сте заедно-може той да се е променил,защото е улегнал или като те гледа такава скандалджийка да иска спокойствие.Мъжът ми за 13 години откакто сме заедно доста се е променил-вече е по-толерантен и отзивчив.Може и при твоя да има някакво развитие,но не смятам че ти си единствената причина.Ако един мъж не иска -едва ли някой може да го промени. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт