Обрив при потене. Моля за съвет

  • 6 662
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 716
Дъщеря ми се обрива всеки път, когато поседи по-дълго на слънце. Цялата. Червени пъпчици, без връхчета, обсипват цялото й лице, тяло,  крайници. Лекуващата й лекарка не се притесни особено. Не ни предписа специално лечение. И, наистина, когато влезе в къщи и се изкъпе, обривът изчезва.
Сега й предстои пътуване в доста гореща страна. Молбата ми е следната: ако някой може да ми препоръча превантивна мярка срещу това обриване. Алергозанът не помага особено.
И, евентуално, потта ли е единствената причина, според вас?

# 1
  • Мнения: 143
Проблема, така описан, май не е от изпотяване, а от слънцето.
Днес мои познати ми се оплакаха от същия проблем,  получават обрива след плажа.
Но, ако си сигурна, че е от потене - моят син като бебе имаше този проблем и го мазах с пиоктанин (дано не бъркам името -  лилаво е на цвят)

# 2
  • Мнения: 2 716
Тя е голяма за лилави мазила. А и в чужбина, едва ли ще се чувства добре. Благодаря!
Може и от слънцето да е. Днес са танцували в топла стая и се е обринала. Слезли в хладното приземно и обривът изчезнал. Затова си мисля, че е от потта. Дали не се продават някакви прахове против потене?

# 3
# 4
  • Мнения: 130
И моето дете е така. При нас обаче с изкъпването не изчезват, а отшумяват след 2 седмици. Аз давам капки фенистил и мажа с гел финистил. Поизчезнаха...

# 5
  • Мнения: 2 716
Благодаря ви!
Явно е тип  слънчева алергия все пак. Ще си купя едно шише Юсерин (не знам дали така се пише). Дано има ефект.

# 6
  • Мнения: 143
Успех! Peace
И, моля те, сподели с нас от кое лекарство е имала положителен резултат.

# 7
  • Мнения: 2 716
Задължително.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт