летене със самолет по време на бременност

  • 4 369
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 572
искам да попитам как стои въпроса с летенето със самолет по време на бременност , налага ми се да летя в края на 6-тия месец къс полет от около 3 часа.има ли някоя която да е летяла след това-в по-късна бременност?

# 1
  • Мнения: 4 700
Ако всичко е наред с бременността ти няма проблем да летиШ. Все пак попитай гинеколога си преди полета.  Peace

# 2
  • Мнения: 400
Аз летях в средата на 5тия месец в 2 посоки. Нямах никакъв проблем. Доклкото знам, компаниите не допускат жени от 8ми месец нататък.
А иначе моята лекарка каза, че летенето е най-безопасния за бебо трянспорт от всички възможни. Ако нямаш някакви проблеми, отиди на преглед с ехограф преди пътуването и тръгвай спокойно:) Всичко хубаво!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 724
Летях в края на 6-и, началото на 7ми до ВМашингтон през Франкфурт и обратно. пих папаверин и магнерот и не съм имала проблеми /освен соствения ми страх/. Преди да летя лбях на преглед при професора, който ме следи и след като се върнах- пак.Така, че - само с лекарско разрешение и след като видят бебето как е-

# 4
  • Мнения: 27 524
Няма проблем. Някои компании обаче искат писмено уверение от гинеколога ти, че може да летиш. Аз летах в шести и седми. Не е имало проблем  Peace

# 5
  • Мнения: 3 478
Нямаш проблеми, особено на такъв кратък полет. Аз летях миналия месец, верно не бях в 6-я, ама по големина на корема все едно съм. Никой не ме е спирал никъде. Знам, че ако трябва да си носиш бележка от док е след 7-я месец, ама и тогава май не ги искат (поне не съм чула на някой да му искат).

# 6
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Летях в началото на 8-ми месец много дълъг полет - над 8 часа - в двете посоки в рамките на 4 дена. Единия от полетите беше ужасен със страшно много турбуленция и направо ми изклати пломбите от зъбите. Така че при мен нямаше проблем - освен че трябваше да искам допълнителен колан да се закопчея  Embarassed
Много е важно да се консултираш с лекаря си за да ти даде един вид "разрешение" да пътуваш.

# 7
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Мисля, че няма проблем.Ако не се лъжа някой авиокомпании не позволяват полети на бременни в края на 8ми или 9ти месец, но и там се уреждат нещата...
А за бебчо мисля, че проблем няма!

# 8
  • София
  • Мнения: 6 248
Аз летях в средата на 5-ти, отиване и връщане в рамките на 4 дена. Нямаше проблем, пиех магнезии през цялото време за всеки случай по съвет на гинеколога ми.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 222
На мен ми се наложи да пътувам със самолет, но беше в по-ранен етап от бремеността - в началото на 4тия месец. Питах лекарката си и тя ме посъветва да изпия една таблетка no-spa час преди полета, за да се избегнат еветнуални контракции на матката. За по-дълги полети, трябвало да се взема по едно хапче на два часа. Каза ми, че не би трябвало да има проблем и такъв реално нямаше.

# 10
  • Мнения: 143
Летях в средата на пети месец. Не съм чувствала нищо по-различно и нищо не съм пила (лекарства имам предвид).

Общи условия

Активация на акаунт