Как се дава нурофен за деца?

  • 48 189
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 956
Извинете за глупавият въпрос,ама нищо не мога да разбера от тази листовка,а когато лекарката ми обясняваше вчера по телефона,бях малко паникьосана.Та ... пише:

Деца от 1 до 3 години:
Една доза от 5 мл се приема 2-3 пъти за 24 часа.

Това какво ще рече? По 5 мл на прием 2-3 пъти за 24 часа или 5 мл се дават на 2-3 пъти?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 283
Аз давам по 5мл на всеки прием и така по 3 пъти на ден. Но на твое място бих се обадила на педиатърката, защото моята за различни случаи дава различна дозировка. Обади се, за да си сигурна какво правиш.

Успех!

# 2
  • Мнения: 636
Ами по 5 мл на прием разбира се  Peace

# 3
  • Мнения: 2 956
Добре де защо пише "Една доза от 5 мл се приема 2-3 пъти за 24 часа."

# 4
  • Мнения: 17 401
5 ml е еднократаната доза.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 966
Добре де защо пише "Една доза от 5 мл се приема 2-3 пъти за 24 часа."

Защото максимално Нурофен може да се пие до три пъти за 24 часа-през 8 часа по 5 мл.

# 6
  • Мнения: 6 315
Обади се на педиатърката отново. Аз не съм давала по 5 мл на детето, а по 3мл по лекарско предписание  Peace.

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
5 мл се дава на един прием.
Обади се на педиатърката отново. Аз не съм давала по 5 мл на детето, а по 3мл по лекарско предписание  Peace.
3 мл е дозата за деца под годинка.

# 8
  • Мнения: 6 315
3 мл е дозата за деца под годинка.

2.5 ако трябва да бъдем точни  Peace. А за дозата която аз съм давала - доверила съм се на педиатърката. Дневната доза е м/у 20 и 30 мг на кг телесно тегло разделена на 3-4 приема. Сметни при 15 кг дете колко да даваш.

# 9
  • Мнения: 1 243
Давам на дъщеря ми по 2,5мл нурофен,като беше по малка на 12 часа и давах по 2мл Simple Smile Peace

# 10
  • Мнения: 1 733
Аз давам по 2,5 мл 4 пъти на денонощие.

# 11
ами аз давам на дъщеричката ми която е на 1.1месец по 5мл.на 1 прием.Само че във лестовката пише само 3 дни а аз и давам вече 4 ден,защото много плаче-ръстат и кътниците.Незнам дали е правилно като и давам вече 4 ден но джи пи то ни каза че се дава докато не и израсте зъба и че може повече от 3 дни нямало проблем.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Давам по 4мл еднократна доза.Гледам да не е повече от 2 пъти на ден.
Не си тровете децата при никнене на зъбки с този Нурофен,че и 5мл.Има други гелчета за мазане на венците/ и повече гушкане/.

# 13
  • Мнения: 7 201
Добре де защо пише "Една доза от 5 мл се приема 2-3 пъти за 24 часа."
Защото максимално Нурофен може да се пие до три пъти за 24 часа-през 8 часа по 5 мл.
Може до 4 пъти на ден..но при много висока и неповлияваща се Т.Мин.седмица,като вдигаше сина ми до 39,5 и не се повлияваше дори от свещичките Ефералган,давах Нурофен през 5-6 часа,но не повече от 4 пъти за денонощие. Peace

# 14
  • Мнения: 65
Дозировката на Нурофена е 1мл на кг тегло за 24часа. Така вносителите казват че е реалната дозировка и действа най-добре. Ако е 10кг - 10мл за 24ч. Добре е да е на повече от 2 приема.

Общи условия

Активация на акаунт