кашлица и сополки

  • 869
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте,не знам към кого да се обърна. И аз реших да питам.Значи моят син е на 10месеца и от няколко дни има хрема в смисъл,че има сопол ки и кашля ходих ме на лекар и ни изписа антибиотик БИОДРОКСИЛ на 12часа вече 2 ден му го давам,същ то му давам и Панадол за зъбите,давам и сироп за кашлица билков с живовляк и капки за нослето .Въпросът ми е да продължавам ли да давам лекарствата по същтия ред или да спра да му давам например антибиотика.Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Антибиотика след като е започнат се дава минимум 5 дни, защото по този начин ще можете да го ползвате и друг път без да се изработва резистентност към него. По принцип кашлицата в случаите като вашия е в резултат на секретите от носа и най-вероятно леко зачервено гърло. Обикновонно преминава за 5-7 дни заедно с хремата. Тако, че можете да давате сиропа за кашлица поне 5 дни заедно с капките за нос.
Ако няма температура можете спокойно да не давате Панадол, независимо ,ч е му растат зъбки. Те само го дразнят, но не е необходимо да се дават обезболяващи в тези случаи. Безразборното и неоснователно даване на такъв тип медикаменти може да го ергизира към всички лекарства за температура.

Общи условия

Активация на акаунт