Бременността по месеци

  • 12 526
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте,

днес това ми е втора тема, но просто немога да се сдържа да не попитам.
Преди да забремения, си мислих, че това е един лесен период, но след това се уверих, че това хич не е така. Има толкова много информация, че човес се обърква. Ето какво искам да ви попитам: Може ли да се определят нещата, които една бъдеща майка трябва да направи/прегледи, изследвания, избор на болница, където да роди и т.н./ през всеки един месец от бременността? Напр. през месец 1 трябва да почне на пие фолиева киселина, през месец 3 да си направи еди кои си изследвания?

Можете ли да направите нещо като списък по месеци?

Благодаря ви за помощта!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 789
Ще следя темата с интерес! Peace

# 2
Хайде момичета, помагайте!

# 3
  • Мнения: 1 273
Ами според мен, най добра информация може да ти даде лекаря при, който ще ходиш на преглед. Все си мисля, че той знаейки най добре състоянието може да прецени в кой момент, какво е нужно да направиш и да пиеш. Иначе по здравната каса имаш три видозона май (по един на всеки триместър) и кръв и урина. ама аз ходих на частно и малко ми бягат, кое е от каса, кое не е.  Thinking
За фолиевата киселина да кажа. Ако не си я почнала вече, почвай я веднага и я пий задължително поне до третия месец.  Peace

Лека бременност  Hug

Погледни тук :Задължителни изследвания

# 4
  • Мнения: 1 207
Наблюдаващият лекар ще ти ги казва тия неща.Няма как да знаеш какви изследвания ще ти трябват и т.н. та камо ли какви хапчета да пиеш.Ми то всичко си е индивидуално.Пожелавам ти лека бременност и да нямаш нужда от лекарства.  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 098
Най- общо казано трябва да ти пуснат кръв и урина- тук влизат доста изследвания- СПИН, Васерман, Захар, Токсоплазмоза и мн .др.Феталната морфология също е важно изследване, аз го направих около 21 г.с. Периодични ехографски прегледи + ако лекарят прецени друго. Но според мен най- добре е да попиташ лекаря си

# 6
  • Мнения: 22 343
Всички тези неща се обясняват от провеждащият ти женската консултация гинеколог. Той по принцип трябва да те информира кога, какви медикаменти трябва да приемаш и какви изследвания да си направиш - както и ти дава направление за тях.
Ако на него не му се занимава може и нищо да не ти каже.
По принцип фолиева киселина се пие от 1 до 4ти месец на бременността, макар че се препоръчва това да започне още когато се планира бебето.
След 4тия месец започва приемането на Зимафлуор - спомага за образуването и здравината на зъбните пъпки на зародиша. Трябва да се пие през цялата бременност и да се дават капки Зимафлуор след раждането на бебето по определена схема.
Първите изследвания, които се правят са за сифилис, пълна кръвна картина и урина. Евентуално СПИН - но изследване за СПИН може да се направи във всяко ХЕИ, безплатно е.
Пълна кръвна картина и урина се правят на всеки 2месеца, може и по-често ако се открие нещо нередно в нормалните стойности.
В зависимост от оплаквания може да се предпишат и други медикаменти. Също така могат да се взимат и витамини, има различни видове.

# 7
  • Мнения: 804
Не е правилно да се ръководиш по форума за бременността си. Тук ще получиш много информация, която можеш да обсъдиш с гинеколога си, но не и да взимаш самосиндикални решения  Naughty За всеки е индивидуално. Някои пият през цялата бременност един куп хапчета, други пият само фолиева киселина 3 месеца или 5 месеца... Ако не беше форума аз лично нямаше да се оправя, но никога не си позволявам да действам на своя глава - залога е прекалено голям. Желая ти лека бременност и да попаднеш на добър гинеколог!  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 1 524
През първото тримесечие при нормално протичаща бременност има задължителни изследвания и препоръчителни, та сега да видя помня ли всичко.
Кръвна група, Спин, Васерман, Австралииски антиген, пълна кръвна картина, урина.
Препоръчително да си направиш и токсиплазмоза и преглед при зъболекар.
От там нататък изследвания се назначават от лекаря, но горе долу през петия месец се повтарят кръв и урина, за сега това съм правила.
Хапчета се пият само след консултация с лекаря, та даже и " безобидните" витамини. Единственно фолиевата киселина е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА за всички и то по възможност преди забременяването да се започне,
Между 16-20 седмица, ако не се бъркам се прави Биохимичен скриининг- а между 18-21седмица фетална морфология. За амниоцинтезета нямя да говоря, тя се назначава от доктор и при нужда той ще обясни всичко, само да спомена, че се прави до 21 седмица.
Феталната морфология се повтаря през 28 или 32 седмица, по преценка на специалиста.
Знам също че се правят и изследвания за диабет, но кога и как още не мога да ти дам информация.

Забравих да спомена и микробиологията и цитонамазката, пак около третия месец.

Дано съм била полезна.

# 9
  • Мнения: 701
Всичко е различно.Има куп изследвания,които не е задължително да правиш.
Едни антитела например се правят в зависимост от кръвната ти група и т.н.т.
Просто намери добър лекар,който ще ти проследява бремеността и той ще има грижата да те насочва по месеци какво и къде точно трябва да правиш!
Лека бременност и накрая да гушкаш сладко бебе! Peace

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Между 16-20 седмица, ако не се бъркам се прави Биохимичен скриининг- а между 18-21седмица фетална морфология. За амниоцинтезета нямя да говоря, тя се назначава от доктор и при нужда той ще обясни всичко, само да спомена, че се прави до 21 седмица.
Феталната морфология се повтаря през 28 или 32 седмица, по преценка на специалиста.
Молмичета какво представлява това изследване"Феталната морфология " аз непомня да съм чула да ми се прави,или пък просто не е ми било споменато с това име....
Да ви питам аз след 1 седмица влизам в деветия и предния път като ходих при доки той ми каза че като вляза ще ми направи преглед(вагинален)...та питам какво преглеждат обикновенно,шийката ли,матката ли?Или пък взимат ли цитонамазка? newsm78

# 11
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Феталната морфолигия е добро оглеждане на плода за вродени дефекти.Дано се изразих правилно. Прави се преди 20 седмица, в ранните месеци.
Вагинален преглед ми е правен само в 33 г.с. при което се установи, че шийката е затворена и няма опасност от преждевременно раждане.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Феталната морфолигия е добро оглеждане на плода за вродени дефекти.Дано се изразих правилно. Прави се преди 20 седмица, в ранните месеци.
Вагинален преглед ми е правен само в 33 г.с. при което се установи, че шийката е затворена и няма опасност от преждевременно раждане.
Mersi...a s kakwo se oglevda,офффффффф на обикновен ехограв или..... на мен доки все ми казва че бебо си е много добре и доста добре си расте......и снимки ми дава дсеки път ама аз нищо не разбирам а и те са само на главичката

# 13
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Обикновено се гледа с 3 D ехограф, но на мен ми е правена с 2 D, тъй като в моя град няма по-хубав. Joy Не всички момичета си правят, спокойно. Представлява оглеждане на бебето- добър лекар би трябвало и с 2D да може да го направи.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт