Съжителство на бебе с куче

  • 3 227
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 800
Съжителството на бебе с куче носи ли рискове?

# 1
  • Мнения: 6 315
Не, ако кучето е обезпаразитено, ваксинирано и ако се спазва добра хигиена в дома.

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: Margarita
Не, ако кучето е обезпаразитено, ваксинирано и ако се спазва добра хигиена в дома.

Напълно съм съгласна, това ще научи и детето ти да обича животните. Имам познати които гледат немска овчарка с бебе, и кучето по цял ден стои до бебето и го пази  Grinning  много внимава кой какво прави на бебето и не допуска чужди хора до него. Нашата овчарка ако не беше умряла щяхме да си ги гледкаме двамта в бебо. Аз съм плътно "ЗА" подобно съжителство. И не одобрявам поведението на хора които си гонят кучето заради бебето, едно време хората по селата дане би да са си гонили овцете, козите, кравите, котките и кучетата. Слага бебето на гърба в една кърпа и отива да дои кравата. Едва ли са спазвали дори и елементарна хигиена и пак са растели живи и здрави децата им. НО все пак това е въпрос на лична преценка, не взимай мнението ми за миродавно.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Имам 50килограмова немска овчарка и бебе Wink От първия ден ги събрах в една стая да се запознаят.Попитах педиатърката,каза че няма проблем дори и да спят в едно легло Wink Постоянно са в една стая и проблем няма.Доста воювах да не се махне кучето от нас и успях.Тъй,че те съветвам да си задържиш кученцето!!!!!

# 4
  • Мнения: 2 755
Цитат на: Margarita
Не, ако кучето е обезпаразитено, ваксинирано и ако се спазва добра хигиена в дома.

Плюс отделна стая за бебето, до която кучето да няма достъп. Ние също имаме куче, но то няма работа при бебето.

# 5
  • Мнения: 1 680
Бяхме със Жори на приятелка на гости и си гледаха кокер-шпаньол. Навякъде хвърчат косми, които на слънчева светлина се виждат и по масата. Ще ме извините ,но това не го приемам.
Обичам животните. Вкъщи имаме огромен аквариум 250 л. със златни рибки, но куче или котка е друго. Мое мнение.

# 6
  • Мнения: 1 215
На мен ми предстои да раждам следващата седмица, имам златен ретрийвър и да ти кажа хич не се притеснявам как ще си съжителства с бебчо. Напълно съм съгласна с мнението, че хората от едно време не са си гонели домашните животни като им се роди дете, а на тях са им се раждали доста деца. Човешката раса все някак е оцеляла през всичките тия векове, в съжителство с останалите животни на планетата. Защото, без да се лъжем, чисто биологично ние сме си бозайници

# 7
  • Мнения: 6 315
Цитат на: svetlaa
Бяхме със Жори на приятелка на гости и си гледаха кокер-шпаньол. Навякъде хвърчат косми, които на слънчева светлина се виждат и по масата. Ще ме извините ,но това не го приемам.
Обичам животните. Вкъщи имаме огромен аквариум 250 л. със златни рибки, но куче или котка е друго. Мое мнение.


Кокерите са кучета, които могат да се подстригват. Както писах и по-горе - трябва много добра хигиена. Аз имах 2 кучета, но те починаха преди да се роди Йоан. И за миг не съм си помисляла да ги дам на някого и да се раделям с тях. При повече желание всичко е осъществимо.

# 8
  • Мнения: 2 655
НЕ и пак НЕ!
Аз съм  ПРОТИВ.
Пиша тук като една жена вманиачена на тема чистото.  Embarassed Просто от преди съм такава, а сега и с АЛИСИА още повече.
Гарантирам и се подписвам с двете ръце, че никой не е в състояние да поддържа "нужната" хигиена. Thinking
За животните: обожавам ги, но мисля че детето ще се научи да ги обича по късно.
А ако живеете в апартамент направо е недопустимо. Животните са създадане да живеят в приридата, навън на двора, не да се измъчват затворени в апартаменти и стени.

# 9
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: svetlaa
Бяхме със Жори на приятелка на гости и си гледаха кокер-шпаньол. Навякъде хвърчат косми, които на слънчева светлина се виждат и по масата. Ще ме извините ,но това не го приемам.
Обичам животните. Вкъщи имаме огромен аквариум 250 л. със златни рибки, но куче или котка е друго. Мое мнение.


Е, ти ако се дразниш от космите просто няма да си взимаш куче и дилемата бебе и куче няма да стои пред теб... Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Pela
А ако живеете в апартамент направо е недопустимо. Животните са създадане да живеят в приридата, навън на двора, не да се измъчват затворени в апартаменти и стени.


Само да кажа, че това не е съвсем така. Моята НЕМСКА ОВЧАРКА със сигурност ще умре ако я дам на някой да я гледа навън! Сигурна съм.. Това е куче родено и отраснало в апартамент... Ако вкъщи вкарам куче от двора, то пък няма да оцелее в апартамента. Така че всичко е относително...
За чистотата - да, трябва да е чисто, но не трябва да се прекалява и с чистотата  Mr. Green

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: svetlaa
Бяхме със Жори на приятелка на гости и си гледаха кокер-шпаньол. Навякъде хвърчат косми, които на слънчева светлина се виждат и по масата. Ще ме извините ,но това не го приемам.


Не съм съгласна! Имаме фийлд шпаньол - същото като кокер, но малко по-едро. Вкъщи няма косми по пода, пък камо ли по масата! Вярно, че чистим всеки ден, понякога и по два пъти, но аз не мога да си представя детето ми да лази из космарлаци!!! Освен това кучето го постригваме два пъти годишно основно (на фризьор), а аз го поокълцвам по лапите и ушите ежемесечно - доколкото мога.

По темата - твърдо съм ЗА подобно съжителство! Не можете да си представите колко много бебка обича нашия кучо! А пък той как се грижи за нея - може да се каже, че той е нашия бебефон - само да проплаче в съседната стая, той скача и първи тича при леглото й! Ние не го ограничаваме в достъпа до нейната (и наша) спалня вече - единствено първите 3 месеца го гледаха родителите ми.

# 12
  • Мнения: 3 146
Пела, малко извън темата.От известно време те наблюдавам - много си се смахнала.Да не си влязла в някоя секта? Mr. GreenНе става въпрос само за последния ти постинг!

# 13
  • Мнения: 966
Цитат на: Pela
НЕ и пак НЕ!
Аз съм  ПРОТИВ.
 А ако живеете в апартамент направо е недопустимо. Животните са създадане да живеят в приридата, навън на двора, не да се измъчват затворени в апартаменти и стени.


Pela ti iavno idea si niamash ot domashno jivotno. Yverena badi 4e takova jivotno pysnato na svoboda bi zaginalo za broeni dni. Nerazbiram kade ti e problema i kak ky4eto shte navredi na bebeto  Thinking  Thinking  Thinking .

p.p. za men e sadisti4no da si isxvarlish ky4eto po kakavto i da e povod mi to si e 4len ot semeistvoto . Po tvoita logika ytre imaja shte zemesh da isxvarlish pod predlog 4e vliza sas kalni obyvki

# 14
  • Мнения: 430
Още едно ЗА! Ние имаме 5-годишен лабрадор и дори сега му казвам "мами". Ей така, по навик. Много сме привързани към него. Да, чистя по-често, но пък детето ми е щастливо с него, играе си, и вярвам, че съжителството с кучето ще я направи по-спокойна, по-малко самотна когато е вкъщи, по-отговорна. Дори сега му тика в устата бисквити и ябълки от тези, които съм приготвила за нея. Дава му играчки.  Flutter  
Ние живеем в къща и имаме голяма тераса. (в двора има още едно куче) През деня кучо стои там. Има си голяма къща. На разходки го влачим с нас, а през нощта кърти пред камината.
А да знаеш само колко е внимателен и нежен с Маги! Мен може да ме гътне на земята ей така, за кеф. Много е тромав и непохватен. Но около детето е като пеперуда!

Общи условия

Активация на акаунт