Идея за подарък..

  • 859
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Моля, дайте ми идея за подарък
Скоро се връща моя приятелка със семейството си от Америка. Тя има момче на 6 и момиче на 3 годинки. Искам да им направя някакви подаръчета, но нищо оригинално не ми идва на ум. Не ми се иска да са дрехи или играчки... Но какво може да е..  Нещо от България за спомен...
Някой ако се сети нещо оригинално долу горе за около 30-40 лв на дете. А може и нещо за мама и тати...
Хайде давайте идеи
 

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
За моите племеници, които не живеят в БГ купувах кукли с национални носии, дискове с детски приказки и песнички, книжки с български приказки.

Купувала съм и книга със снимки от БГ, както и книга с историята на България и снимки от най-големите забележителности - но това за по-големи деца /има я и на английски на Славейков за нечетящите български/.

За родителите - зависи от интересите им.

# 2
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Това, което аз се сещам да подарявам на дете от там е бижу - обикновено го избирам сребърно и родителите много се радват, че не ги натоварвам с багаж. Лошо им става от играчки, защото им увеличава багажа.

# 3
  • Мнения: 453
Малкото може да се радва на диск с български детски песнички. Голямото- зависи от интересите- може тениска със закачлива картинка или надпис, или хубава книжа...

# 4
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Мисля, че книжки с приказки или приказки на диск е добра идея. Мисля, че даже има книжки които на едната страница е написано на български, а срещу нея на английски. Това много ще помогне на децата, щом растат в англоговоряща среда.

Последна редакция: сб, 07 юли 2007, 02:29 от TarikMom

# 5
  • Мнения: 1 100
Защо не и някакви носии?

# 6
  • Мнения: 22 343
Виждала съм понякога в сувенирни магазини с български неща кукли на конци. Имат и народни носии и са много интересни.

# 7
  • Мнения: 120
Благодаря на всички за идеите. Наистина не се бях сетила за книжки или диск с песнички.. Може би ще си възползвам от идеята и ще им купя нещо такова Hug

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Да ти кажа аз какво обичам да подаряват на децата ми  Mr. Green
Книжки на български език, подходящи за възрастта.
Дискове с песнички на български език.
Детски филмчета, български или преведени на български.
Синът ми си купи миналата година матрьошка от летище София  Wink И той и щерката много й се радват, до ден днешен.
Игри, пак тематично насочени, България и бг език. Свеки купи scrabblе на български  Peace но е подходящо за по-големи деца. Или образователни компютърни игри на български.
Но може би е хубаво да вземеш и някоя дребна играчка за децата, защото те все още не могат да оценят подобни подаръци  Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 2 079
Мамите по-горе са дали идеи, които и аз подкрепям.
На децата на моя приятелка, в САЩ, аз изпратих "Буквенка" и "Цифренка", "История на България" (на диск и става и за децата, и за майката, и за бащата), дискове с български приказки и детски песни. На родителите на децата изпратих дискове с българска музика - съвременна и златни български хитове, които аз направих собственоръчно.

Успех!   bouquet

# 10
  • Мнения: 3 491
Аз подкрепям изказването на м_е_р_и. Добавям като идея пъзел с картата на България, с градовете написани на български.

http://www.larsen.no/Catalog/index.php?viewProduct=161

Миналата година купих на децата такъв пъзел, а също и пъзели с картите на Европа и света, пак на кирилица. Мога да кажа, че ги редиха, моите деца обичат да редят. За дете на 6г. са подходящи.
От нещата, които съм донесла лично за себе си, като че ли най-много ползвам една готварска книга на Пенка Чолчева (благодаря на Анда за препоръката.  Simple Smile ) Рецептите са напълно осъществими в Америка.

# 11
  • Мнения: 3 622
Видях че си от Варна, има един магазин на бул. Чаталджа има много хубави чашки за чай с имена и детски картинки. Може да направиш по една чашка за цялото семейство. Ако няма това име което искаш може да поръчаш. Мисля че е някакъм спомен и надписа е на български.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт