Отказвали ли сте се от кафето?

  • 8 164
  • 90
  •   1
Отговори
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Преди седмица така се случи, че сутринта пропуснах да си изпия кафето в къщи (пия по 2-3 кафета на ден), автомата в службата не работеше, а и ме мързеше да се разкарвам навън з аедното кафе. Към обяда ме заболя главата и не спря да ме боли до вечерта. Това се е случвало и друг път, но не съм се замислял (даже четох една много хубава статия в NG по въпроса) . Сега реших (тъй като кафето съдържа кофеин, а кофеина е наркотик), да откажа кафето за 2-3 седмици да видим как ще се чувствам. Вече 7 дена не пия кафе и се чувствам добре, бодър съм, само дето като ми замирише и ми се допива. Ще се снабдя с безкофеиново за всеки случай.
Някой друг да си е правил експерименти  с кафето?

# 1
  • Мнения: 9 865
Никога не съм била зависима. Мога да пия, мога и да не пия. Не ми се отразява на бодростта и тонуса. Мисля, че повечето хора са психологически зависими, самият факт, че пият кафе ги разведрява и ободрява, а не съдържимото. Може да пиеш черен чай, той е по-силен от кафето.

# 2
  • Мнения: 4 841
Не пих кафе от момента, в който разбрах, че съм бременна, до като спрях да кърмя - никакво, нито безкофеиново, нито капучино, нищо.
Липсваше ми ужасно - при миризмата на кафе вървях и душех като кученце, а нощем сънувах, че пия кафе и пуша  Crazy...
Когато спрях да кърмя, първото нещо беше да си направя една КАНА кафе и да я изпия.
Пия по две кафета на ден - сутрин за събуждане и към 15,00 часа. Ако пропусна едно-две кафета, не правя трагедия. Но не виждам смисъл да ги отказвам и не смятам и да опитвам.

# 3
  • Мнения: 263
Отказвала съм кафето! Докато бях бременна също не пиех. Известно време след раждането пропих, защото безсънието ми идваше в повече. И сега мога да го откажа без особени проблеми, убедена съм!

# 4
  • Мнения: 1 655
От 2 месеца не пия кафе, заменям го със зелен чай. Първите 1-2 дена боли глава, получава се нещо като абстиненция, но след това се чувстваш много добре.

# 5
  • Мнения: 474
Преди няколко години спрях кафето сутрин, замених го с чай и се оказа, че проблема е по-скоро психологически, отколкото физически. Първите няколко дни си въобразявах, че ще умра ако не си изпия "животворната" доза кафе. После си свикнах. Но като забременях взех, че припаднах от ниско кръвно насред улицата и лекарите ми препоръчаха сутрин задължително по кафе. И пак се пристратих...
Моят съвет е да не пиеш кой знае колко безкофеиново кафе, защото е доста тежко за организма. Кофеинът се извлича с помощта на вещества, от които неизбежно остават остатъци. По-добре по малко и рядко нормално кафе от безкофеиново.

# 6
  • Мнения: 1 915
Аз пия кафе покрай мъжа ми или колеги. Мога да пия или не пия кафе.
Ако по дълго не съм пила ставам доста превъзбудена след като изпия едно.

# 7
  • Мнения: 660
Пия кафе, защото изключително обичам вкуса му, не защото ми действа ободряващо - току-що ометох едно бяло фрапе  Mr. Green. Мога да изпия една чаша в 8 часа вечерта  и в 9 да спя като къпана, както и ако сутрин не пия - това няма да не кара да спя на бюрото. Всичко е на психическа основа, според мен.  Naughty Пия по едно-две кафета на ден, понякога пропускам по някаква причина, но никога не се вторачвам.
Мисля, че ако не се прекалява и не се пие много силно, кафето не е вредно. Не смятам да го спирам и не мисля, че се отразява по някакъв начин на бебето например.  Crossing Arms

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не. Много обичам кафе, но не съм зависима.

# 9
  • Мнения: 656
Да, по време на "бебеправене", като резултат от спирането на кафето забременях. А го спрях, защото постоянно ме болеше корема  Crazy
Съпругът ми също го спря с мен - него го болеше стомаха честичко, а тъй като готвя без запръжки и люти подправки остана само кафето като възможна причина.
Е стомахът не спря да го боли, нито мен корема...

АЗ пропих отново като спрях да кърмя, а той - 2 години след мен.
Всичко е въпрос на желание.
Като пия по много кафе - то спира да ми действа, или поне не усещам тонизиращото му действие. Така че с или без кафе - живее се.

# 10
  • Мнения: 836
Към обяда ме заболя главата и не спря да ме боли до вечерта.

Точно така се чувствам и аз, ако не пия кафе сутрин. Пробвала съм да го откажа, но тази реакция и последвалата абсолютна неадекватност, ме върнаха в изходна позиция. Освен това обожавам аромата и вкуса му.

Засега се оправдавам с ниското си кръвно, но определено има и елемент на пристрастяване при мен.
Не споделяш, как издържа 7-те дена? Друго като заместител пиеш ли?

# 11
  • Мнения: 22 343
Едно време пиех по 3чаени чаши силно турско кафе и още 2-3кафета навън по заведенията.
Това в продължение на година и половина.
След това реших да откажа кафето. Беше ми много терсене в началото, направо откачах. Но сега изобщо не пия кафе от близо 2години.

# 12
  • Мнения: 1 733
Аз като кърмех започнах да пия безкофеиново кафе, но съвсем слабо - просто оцветена вода. Сега не мога да понасял еспресо или каквото и да е кафе, различно от безкофеиновото.

# 13
  • Мнения: 4 546
отказвала съм го. първите 1-2- дни ми е кофти, после свиквам и не ми прави впечатление. въпрос на навик е май  Rolling Eyes може би трябва да кажа, че не пуша. може би, ако пуши човек по-тръдно се отказва от сутрешноот кафе с цигарка

# 14
  • Мнения: 10 982
Не, никога не съм го отказвала. В момента пия безкофеиново кафе, от време на време си позволявам с кофеин.

Общи условия

Активация на акаунт