Чииз кейк KFC..?

  • 5 839
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 549
Moля ви ако някой знае точно как се приготвя,нека сподели.Адски много ми харесва и ми се ще в къщи да го приготвя.Правих разни експерименти ,но нестава същото.

# 1
  • Мнения: 154
Рецепти за чийзкейк ще намериш доста във форума. Аз го правя така (доближава се до вкуса на KFC):
За форма с диаметър 20 см:
2 пакетчета чаени бисквити
200 гр маргарин
500 гр крема сирене (обикновено, което  е леко солено, ако е безсолно - добавяш щипка сол)
200 гр захар
4 с.л. заквасена сметана
2 ванилии200 гр сладко или конфитюр ( в случая - боровинково)
1 пак. желатин

Дано да ти хареса!
Бисквитите се натрошават и се смесват добре с маргарина. Сместа се мачка докато стане на топка, да не се рони. Разстила се на дъното на формата. Хубаво се притиска
Сиренето + захарта, сметаната и ванилията се пасират до получаването на гладък крем.
Желатинът се накисва в 4 - 5 с.л. вода. Като набъбне се разтапя на водна баня. Изсипва се в крема и хубаво се разбива. Кремът се разпределя върху блата, отгоре се нанася конфитюра. Стяга в хладилиника минимум 1 час.

# 2
  • Мнения: 444
И аз обожавам чийзкейка на KFC!!!!
За тези които правят вкъщи нещо подобно - каква марка крема сирене купувате ?
Ако има и други рецепти за подобен чийзкейк - моля споделете!!!

# 3
  • София
  • Мнения: 35 814
Рецепти за чийзкейк ще намериш доста във форума. Аз го правя така (доближава се до вкуса на KFC):
За форма с диаметър 20 см:
2 пакетчета чаени бисквити
200 гр маргарин
500 гр крема сирене (обикновено, което  е леко солено, ако е безсолно - добавяш щипка сол)
200 гр захар
4 с.л. заквасена сметана
2 ванилии200 гр сладко или конфитюр ( в случая - боровинково)
1 пак. желатин

Дано да ти хареса!
Бисквитите се натрошават и се смесват добре с маргарина. Сместа се мачка докато стане на топка, да не се рони. Разстила се на дъното на формата. Хубаво се притиска
Сиренето + захарта, сметаната и ванилията се пасират до получаването на гладък крем.
Желатинът се накисва в 4 - 5 с.л. вода. Като набъбне се разтапя на водна баня. Изсипва се в крема и хубаво се разбива. Кремът се разпределя върху блата, отгоре се нанася конфитюра. Стяга в хладилиника минимум 1 час.
Още утре ще го пробвам, че умирам за Чийзкейк    bouquet

# 4
  • Мнения: 97
Аз го правя по тази рецепта:2 пакета,чаени бисквити,150 г масло или маргарин,1 ч.л.канела,400 г филаделфия,100 г заквасена сметана,3 с.л захар,7 с.л мед,2 с.л кисело мляко,за отгоре сладко по ваш вкус.Бисквитите се натрошават и се смесват с разтопеното масло и канелата.Притиска се хубаво на дъното на тортена форма.Сметаната,филаделфията,захарта,медът и киселото мляко се смесват с миксер.Сместа се изсипва в/у бисквитения блат.Сладкишът се оставя в хладилник да стегне.,след което се намазва със сладкото отгоре.
   

На нас това ни е любимата рецепта доближава се много до KFC.

# 5
  • Мнения: 99
Здравейте,
Аз обикновено правя чийзкейк когато имаме гости и съдейки по реакцията им, смело мога да ви преложа рецептата като мноооооооого сполучлива... :
2 пакетчета бисквити с мляко или сметана се натрошават. Прибавят се около 40 гр. разтопено кр. масло, 2 с.л. кисело мляко и 2 с.л. захар. Всичко се обърква много добре и в тавичка се оформя блата, като се натиска плътно тестото.
1 кофичка квасена сметана (400 гр.) се пасира с 2 пакетчета крема сирене или филаделфия. Прибавят се 2 ванилии и 2 с.л. захар. Изсипва се в/у блата и се оставя в хладилника за поне 2 часа. Непосредствено преди сервиране се залива обилно със сладко (боровинки, ягоди или друго по вкус). Гостите ядат, а вие обирате овациите Wink

Последна редакция: сб, 25 авг 2007, 10:55 от mammma

# 6
  • София
  • Мнения: 971
Аз съм пробвала няколко рецепти, хубаво става, но не се доближава до този вкус. Накрая реших, че не си струва и просто си купуваме от KFC. Това също е вариант  Laughing

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Аз съм пробвала няколко рецепти, хубаво става, но не се доближава до този вкус. Накрая реших, че не си струва и просто си купуваме от KFC. Това също е вариант  Laughing
То хубаво но в Пловдив вече нямаме KFC  Sad Ще пробвам със сигурност вашите рецепти. По принцип зная че се ползва сирене Маскарпоне но последния път го видях в Метро на цена 15 лв за 500 г та се отказах   ooooh!

# 8
  • Мнения: 154
И аз обожавам чийзкейка на KFC!!!!
За тези които правят вкъщи нещо подобно - каква марка крема сирене купувате ?
Ако има и други рецепти за подобен чийзкейк - моля споделете!!!

Аз ползвам обикновено българско крема сирене. Няма проблем с него, стига да е в срок на годност и да не е солено.

Общи условия

Активация на акаунт