Хормонални проблеми

  • 1 558
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 295
Здравейте всички в този така ведър сайт!
Реших се най- накрая да поговоря открито за моя проблем. Аз съм на 26 години и имам сериозни хормонални проблеми. Но да започна от начало:
Преди около 5 год. ми откриха аденом на хипофизата, като най- вероятно той въобще не е съществувал. Но това се разбра едва преди няколко месеца, след поредния ЯМР.
След като ми откриха аденома отидох при д-р Дамянов от МА, тъй като ми го бяха препоръчали. Момичета, той е един безбожен некадърник, който не разбира нищо от гинекология, камо ли от ендокринология. След като ме лекува 9 месеца - безуспешно ми каза, че случаят ми бил за психоаналитик - д-р Кумбиева. Сега ме лекува д-р Коларов от МА, но се оказа че яйчниците ми не функционират и не произвеждам яйцеклетки. Най- голямата ми мечта е да си имам бебче, но ако нещата не се оправят вариантите ми са: донорска яйцеклетка или инвитро. Одисеята ми  продължава толкова много време, че вече не знам какво да мисля.
Моля, ако някой желае или има какво да сподели с мен, нека да ми пише!
Благодаря предварително!

# 1
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Какви изследвания ти правиха, за да разберат, че яйчниците ти не функционират? Ходила ли си при специалист по стерилитет? Как ти е пролактина?

# 2
отиди в клиника по стерилитет и потърси мнение от там. но през това време не губи кураж и надежда, нещата винаги се наместват и ще си мама и ти някой ден. всички се борим еднакво за мечтаната цел, но не се предаваме, защотото само това, което не ни убива ни прави по-силни. успех  Hug

# 3
  • Мнения: 902
Само искм да те посъветвам да не прибягваш до хормонална стимулация (дори Клостилбегит), без да ти е правена цветна снимка за проходимост на тръбите.
Късмет и кратък път до Мечтата.

# 4
  • Мнения: 1 950
Здравей iva81 , съжалявам за това, което се е наложило да преживееш. Сигурно ли е, че не можеш да произвеждаш яйцеклетки, как го разбраха? Какви изследвания са ти направени? За тези неща специалистите са само в клиниките по стерилитет, а ти ходиш в МА.

# 5
  • Мнения: 295
Първо ви благодаря за подкрепата.
Пролактинът от доста време ми е перфектен, проблемните хормони са: LH, FSH, Estradiol. LH и FSH са много високи, а Estradiol-а е много нисък. Тези три хормона определят проблема ми.

# 6
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Пак ще попитам, консултирала ли си се със специалист по стерилитет?
Колко пъти си изследвала тези хормони, ако е еднократно може да е грешка на лабораторията?

# 7
  • Мнения: 295
да, д-р Коларов е такъв доктор. Каза ми, че след изследванията, които направих днес, ако няма промяна в  нивата на хормоните, ще трябва да отида при д-р Стаменов за донорска яйцеклетка.

# 8
  • Мнения: 902
Ако правилно се ориентирам от ника ти, годината ти на раждане е 1981.
Шансът да имаш свое дете е доста голям, дори нивата на хормоните ти наистина да са такива в момента.
Съветът ми е да отидеш при д-р Стаменов, независимо от резултатите.
Д-р Коларов се занимава със стерилитет, но далеч не е най-добрият избор при сериозни проблеми.
Късмет.

# 9
  • Мнения: 1 950
Абе ти запиши час за д-р Стаменов, а той ще ти каже дали е толкова зле положението. Жалкото е, че часове има чак за февруари, март 2008 г.

# 10
  • Мнения: 295
Наистина ли смятате, че д-р коларов не е най- добрият избор. Кажете ми повече за д-р Стаменов.
искам да знам, дали той е човек, който наистина помага на хората или го интересуват само парите, защото ми писна от безнесмени. омръзна ми да пия постоянно хапчета, а практически да няма кой- знае какви резултати.

# 11
  • Мнения: 1 950
iva81, пусни в търсачката на форума името на д-р Стаменов. Сама ще се убедиш, друг добър избор е и д-р Владимиров.
Успех  bouquet

# 12
  • Мнения: 4 302
Най- голямата ми мечта е да си имам бебче, но ако нещата не се оправят вариантите ми са: донорска яйцеклетка или инвитро. Одисеята ми  продължава толкова много време, че вече не знам какво да мисля.
Моля, ако някой желае или има какво да сподели с мен, нека да ми пише!
Благодаря предварително!

Таз фраза ме съмнява Thinking Ин витро, без яйцеклетка няма как да стане. Ако това е казал лекаря, комепетентността му е притеснителна. Поне правилно те е насочил към клиника по стерилитет.
Не отлагай записването!
Успех!

# 13
  • Мнения: 902
Пусни в търсачката тук и в Зачатие имената и на двамата лекари.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?action=search
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=search

# 14
  • Мнения: 295
благодаря ви!!! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт