женската злоба ????!!!!

  • 4 688
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Понякога влизам в този подфорум  и съм писала тука ,но понеже не съм уверена ,че тук ми е мястото пристъпям с малко респект Rolling Eyes
Питанката ми е защо на толкова много злоба е способно женското сърце,респективно майчиното такова?по-конкретно мисълта ми идва от ситуация в моя живот ,но сигурно не само при мен се случва ,а именно ,съпругата на бившия ми мъж се старае всячески да отблъсне общото ни дете от баща му и най-лошото е че напоследък детето се чувства виновно ,че е причина за техните свади относно неговото пребиваване при тях/става дума за час -два на седмица/ и невъзможността да има досег,в буквалния смисъл с прероденото си братче newsm78.звучи безумно ,но мене най-вече ме е яд ,че вкарват някакви негативни чувства д главата на детето ,което пък ги изразява като агресия в училище!много е объркано и не зная как де се справя ,баща му държи на него,аз също имам ново семейство и у дома дечко си е добре ,но тая злоба дето лъха от тази жена и вече майка е направо "РЕСПЕКТИРАЩА",ОТ КАКВО ,ЗАЩО ,С КАКВА ЦЕЛ...аз недоумявам,сякаш мъжете не са така устроени и даже в даден момент да са брутални ,това преминава ,а жена да те нарочи и омрази.....
май стана объркано newsm78,съжалявам,и моите мисли са такива....с две думи ЗАЩО НИЕ ЖЕНИТЕ -МАЙКИ СМЕ СПОСОБНИ ДА ИЗПИТВАМЕ ТАКАВА ЗЛОБА,КЪМ ДЕТЕ ИЛИ КЪМ МИНАЛОТО НА СЪПРУЗИТЕ НИ? Cry

# 1
  • Мнения: 1 475
Защото обичаме много силно децата си, не желаем любовта на бащата да се пренася и върху второто дете от втори брак или от второто към първото!Искаме нашето дете да е най- обичано, и не можем да преглътнем, че този човек обича и други хора!Ето защо се появява озлоблението и в първата към втората и във втората към първата! Никой не обича да дели любовта си!!!- още повече, когато обича истински!

( аз нямам все още деца, но така си мисля)

# 2
  • Мнения: 515
Личи си че нямаш деца!!!Не е така,аз  искам бившият ми съпруг да е щастлив,но искам да не забрава, че освен новата си дъщеря има и две деца ,който го обичат много!!!но той  не ги иска (неказвам Обича)просто не ги иска.А те се чувстват предадени,обидени!!!!Едва ли някога ще забравят това!!! #Cussing out

# 3
  • Мнения: 1 425
По-голяма от женската  злоба е единствено женската глупост.  Twisted Evil

# 4
  • Мнения: 911
....ЗАЩО НИЕ ЖЕНИТЕ -МАЙКИ СМЕ СПОСОБНИ ДА ИЗПИТВАМЕ ТАКАВА ЗЛОБА,КЪМ ДЕТЕ ИЛИ КЪМ МИНАЛОТО НА СЪПРУЗИТЕ НИ? Cry

aaa, НЕ ! недей да обобщаваш така!  Naughty
това, че на земята има и кучки с кухи глави не означава, че "жените-майки" са способни на гадости от всякакъв род. Просто бившия ти не е случил, ами му се е паднала зла змия и това не те прави и теб такава, нали?

Ужасно е, че мръсницата ще докара травми на твоето дете и вместо да си има братче, ще си съперничи с природеното. Измисли начин да предпазиш твоето дете - нея не можеш я промени, по-вероятно е да става все по-зла с времето. Имам приятелка в твоята ситуация, но тя някак съумява с много мъдрост така да съжителства с ответния дзвер, че двете братчета просто не могат един без друг - от една майка да бяха, сигурно нямаше така да се обичат.

ТЪРПЕНИЕ и не си го слагай!  Sunglasses

# 5
  • Мнения: 911
По-голяма от женската  злоба е единствено женската глупост.  Twisted Evil

за сетен път блесваш с рационална мисъл, плод на богатия ти житейски опит!
no further comment  #Cussing out

# 6
  • Мнения: X
Ревнува от тебе ... а и от детето явно.
До човека е всичко - явно тя е от елементарните такива.
Новата на моя бивш от 1 контакт с нея избълва сума змии и гущери.
Може би тя пък е нямала бивш или поне няма дете от него - та някак не е съгласна, че никога не е била първа. Справка - някоя от другите теми. Да си 'първа' явно е някаква особена привилегия .. така излиза... и за първото дете също. ..

А за детето - не мога да ти дам съвет как да подходиш - говори с баща му де да знам.... да я кротне тая щото то от него зависи - ако тя му е стъпила на врата не значи че детето му трябва да се мъчи.

# 7
  • Мнения: 6 315
Мога само да ти съчувствам! Разбирам колко боли от това детето ти да е потърпевшо. В случая освен да се опиташ да поговориш с баща му и да обсъдите проявяващата се агресия друго не виждам какво можеш да направиш. Предполагам, че тя няма да иска да говори с теб, заради това нека той да се опита да я озапти. А ти обяснявай на детенцето, че то не носи вина. Всеки ден, непрекъснато!

Не разбирам подобно поведение, но е факт, че хората често правят глупости като не си дават сметка, че "противникът" им хич не е равностоен и че карат едно ДЕТЕ  да страда....

# 8
  • Мнения: 246
Аз пък недоумявам друго - какъв е тоя " мъж " дето ще допусне да се стига до такава ситуация че собственото му дете да се чувства зле? Моя бившия може да има 1000 кусури, но за нашето дете умира, и неговата съска че той твърде много си обича сина, и предпочита да е с него, но той и затваря устата.  Naughty Има ли желание, има и начин според мен. Говори с него, не оставяй детето ти да страда.  Thinking

# 9
  • Мнения: 1 732
Не е така,аз  искам бившият ми съпруг да е щастлив,но искам да не забрава, че освен новата си дъщеря има и две деца ,който го обичат много!!!но той  не ги иска (неказвам Обича)просто не ги иска.А те се чувстват предадени,обидени!!!!Едва ли някога ще забравят това!!!

Моята ситуация пък е обратната.
Но със същите последствия. Sad
Бащата на дъщеря ми не я иска и не я познава.
Не разбирам как можеш да имаш още три други деца и да претендираш, че за теб са всичко, а момиченцето, което също е твоя кръв да не броиш за живо  Tired
Значи или лъжеш или пък толкова мразиш майката (т.е.мен), та това се прехвърля и върху детето.  newsm78

# 10
  • Мнения: 1 475
........и неговата съска че той твърде много си обича сина,


 използването на думичката "съска" не показва ли пак женска злоба??????И в крайна сметка цялата злоба към първа и втора идва  точно заради отношението към децата, а  по-горе ме опровергаха, че си личало, че нямам деца

# 11
  • Мнения: 1 425
Моята ситуация пък е обратната.
Ситуацията е съвсем същата. Ти просто си от другата страна. Просто такива хора гледат къде им е удобно или къде да си направят кефа. Какво причиняват на другите малко ги интересува. Децата при майката, която е "по-удобна" в момента, печелят че физически бащата е при тях и евентуално малко по-добро отношение. Другите - да се оправят.
Специално твоя предполагам, че не иска да вижда Вяра, че да не го загризе съвестта и да почне да се чувства зле (неудобно). Баси егоистите сте си избрали доста хора тук, честно.

# 12
  • София
  • Мнения: 8 348
Не сме ги избирали да са егоисти.
Ако им е личало, смяташ ли, че сме щели да се занимаваме с тях?

Има тъпи и егоистично настроени мъже, има и злобни жени.
Номера е да имаш късмет и да не ти се случи комбинация от двете.

А на Ло по въпроса - твоето дете ще е повод за още много проблеми и скандали. Ще има завист и нерви по въпроса за издръжките, бъдещи наследства и какво ли още не. На новата жена, с новото дете, сигурно и се струва, че твоето накърнява нейното семейство, няма толкова пари, колкото и се иска и тн.

# 13
  • Мнения: 1 425
Има тъпи и егоистично настроени мъже, има и злобни жени.
Те са еднакви, злобата при жените се дължи пак на тъпота и егоизъм.

# 14
  • София
  • Мнения: 8 348
да де, ама не върви да пишеш три пъти егоизам, в едно изречение. Трябва и да звучим добре, освен да съчустваме.
развали ми поезията.

Общи условия

Активация на акаунт