Срастване на срамните устни

  • 15 869
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 572
Знам ,че има отделен форум за здравни проблеми,но пускам темата и тук,защото е по посещавано място.
Преди 2 месеца открих нещо което ме притесни.Кари има леко срастване на срамните устни.Днес педиатърката потвърди съмненията ми.Каза,че може и да е вродена аномалия.Сега ще тръгваме по специалисти и може би ще ч цепват.Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем,моля нека да ми даде повече инфо.Ако можете да ми дадете и кординати на добри нефролози,ще ви бъда много благодарна.

# 1
  • Мнения: 277
Кати съжалявам за проблема ви дано да се разреши по безболезнено. Детския нефролог които ще ти препоръчам е в клиниката по детска педиатрия, аз съм много доволна от д-р Буева.

# 2
  • Мнения: 1 250
Нас ни бяха излъгали че имаме подобен проблем, но това което направихме  беше да отидем в Майчин дом в детския гинекологичен кабинет. Бяха ми обяснили, че "просто цепват" малко със скалпел, било манипулация и не се налагало престой в болницата. Мисля че определено не сте за нефролог, а за гинеколог.
Не мисля че вие нямате срастване, нас ни прати д-р Анадонлийска (нефролог), която въпреки големия диоптър очила пак и се привидя нещо, или просто и ке искаше да отидем на платен прием.

Преди година кабинета се намираше на първия етаж в Майчин дом, в дясно от входа. Само си спомням че много се чакаше тогава.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Чувала съм за такъв проблем. Той е нещо като "аналогия" на залепването на пацата при момченцата и наистина се решава със силно дръпване. Имам съседка, която поради незние прави на дъщеря си операция с упойка и т.н, а проблема е бил така да се каже рутинен. Ако я вида по квартала, непременно ще ти кажа подробности.
Успех  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 334
Цитат на: dete_viara
Нас ни бяха излъгали че имаме подобен проблем, но това което направихме  беше да отидем в Майчин дом в детския гинекологичен кабинет. Бяха ми обяснили, че "просто цепват" малко със скалпел, било манипулация и не се налагало престой в болницата. Мисля че определено не сте за нефролог, а за гинеколог.
Преди година кабинета се намираше на първия етаж в Майчин дом, в дясно от входа. Само си спомням че много се чакаше тогава.


и аз така мисля-вие сте за гинеколог.И сега се намира кабинета на 1ет. в МД.Ние преди 3м. имахме вагинално срастване и маниполацията трае точно някакви секунди.
Не се притеснявай,предполагам как си се притеснила.Аз за първи  път тогава чувах за подобен проблем като нашия и направо си мислех за операция,как детенцето ми не е нормално,какво сгреших и пр.,но оказа се,че е често срещано явление.

Стискам палци всичко да е наред.

# 5
  • Мнения: X
Не е толкова страшно - цепват я и готово. Манипулация е, както са ти казали, няма престой в болница.

# 6
  • София
  • Мнения: 572
Благодаря ви много за съветите и успокоението  Simple Smile

# 7
Sick  Sick уффффф милото детенце, нараво ми настрахнаха космите като го прочетох това с "цепването" и "дръпването". Кати, много накратко ще ти напиша т. е. казано по този случай в една книжка за детското здраве.
" Как се лекуват срастванията на лабиите?
Ако стастванията не са свързани с повтарящи се инфекции на пикочните пътища и болка при уриниране, лечение не е нужно. Ако трябва да се лекувт, педито най-често предписва естрогенен крем за мазане. това лечение, което обикновено продължава около месец, в повечето случаи води до излекуване на срастването, но за профилактика на повторното слепване на лабиите може да се наложи мазане с вазелин за дълъг период от време. не се препоръчва лабиите да се разделят насилствено или по хирургичен път , тъй като травмата води до ново раздразване и повторно слепване"
Нямам възможност да ти препиша цялата статия, защото утре сътринта съм на изпит и нямам много време. Утре ще дам всичко, но засега това ми се вижда най-същественото. Книжката е :
Дисни енциклопедия. Грижи за бебето и детето2 : Здраве и болести от А до Я / Джудит Палфри, Ървин Шулман

# 8
  • Мнения: 430
Само да ти кажа - в Майчин дом, в поликлиниката на първия етаж е кабинета до ДЮГ (детско-юношеска гинекология). Завежда я Д-р Милко Сираков. Той ми е гинеколог от 10 години и благодарие на него сега имам лентичката долу! Приема всеки работен ден от 10 до 12ч. Няма предварително записване. Много е внимателен и компетентен, със сума специализации в чужбина. Има дни, когато се чака доста, но понякога няма жива душа.
И дъщеря ми имаше подобен проблем, но го установиха още първата седмица след раждането и беше съвсем леко срастване. Лекарката ми показа как да я мажа, за да се "разтвори" местенцето.

# 9
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ние имахме такъв проблем зна4и при мом4енцата това  се казва фимозис , но така и не запомних  как е моми4ешкото - нещо от рода на синосиз . не сме цепвали нищо, но мед сестрата ни го откри още като беше малката на 1 мес . изписаха ни един крем - Колпотрофин и ми обясниха да мажа с него  и да правя масаж4ета на мястото скръгови движения -съвсем леки4ко . махна се за около 1 седмица - поне на Гери този ленти4ка беше съвсем прозра4на ,но ме беше страх да дърпам и не съм го правила . и  срастването като4ели беше пове4е на дуп4ицата на вагината отколкото на срамните устни . ти попитаи все пак занякои крем .,зашото другото ми се струва голямо мъ4ение

# 10
Една моя позната има близначки и на двете се беше случило същото срастване. Тя ми каза, че са й изписали хормонално кремче, с което ги мажела и ципата сама се разпаднала, първо станала на дупчици и после изчезнала. Дано това да ти е от помощ. Успех!

# 11
  • Мнения: 35 891
при дъщерята на моя приятелка се случи същото: личната ги изпрати за операция /цепване/, то се прави с пълна упойка за 2-3 минути
след няколко месеца пак се получи срастване и тя заведе детенце в "Шейново", от там им изписаха някакво мазило, от което срастването изчезна и лекарката е обяснила, че въпросната операция е била излишна и предполага ново срастване
детето беше малко, нямаше 2 години тогава
след мазането с крема не е имало отново проблеми
дано се оправите по-бързо!

# 12
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Katy kakwo naprawihte? сегапитах педиатърката за то4ното име - зна4и Гери е имала синекия (поне тук така се казва )има кремове и се оперира само при нужда . първо искаи крем. за детето е безболезнено .

# 13
  • Мнения: 3 334
Цитат на: amka
Katy kakwo naprawihte? сегапитах педиатърката за то4ното име - зна4и Гери е имала синекия (поне тук така се казва )има кремове и се оперира само при нужда . първо искаи крем. за детето е безболезнено .


аз лично се интересувам за крем,но гинеколога от МД,както и две педиатърки ми казват,че няма все още на българския пазар подобно нещо за съжаление! Sad

# 14
  • Мнения: 41
Това срастване на лабиите при момиченцата се казва синехии.

Общи условия

Активация на акаунт