Погаждали ли сте такива номера?

  • 4 574
  • 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: 589
Продавачките повечето са неучтиви-в това съм убедена на 100%. Миналия ден обаче нещо ме прищрака и...
  Какво се случи-минавах край цветарска будка и едно от цветята в саксия ме впечатли(саксийките бяха наредени от външната страна на гишето).Протегнах ръка,за да врътна леко саксията,че да мога да прочета името на цветето и, евентуално,цената му.Отвътре се чу едно "Неее! Naughty" Стреснато погледнах бабичката-продавачка с вид на пенсиониран държавен служител(да мА прощават държ.служители...) и попитах какъв е проблема."Цветята не се пипат!" Ама аз,викам, исках да видя..."Не се пипат и точка!"
 Ей,причерня ми...ама помолих най-учтиво да ми свали една саксия ама от най-високия рафт.После за още една помолих,пак от високото. После за още две по-от средата...После помолих за кашонче нещо,или касета,че как ще ги нося толкова саксии?! Бабето живна,разведри се,зер всеки час не и правят сметка по 70-80 лв наведнъж...Да,ама не! Като започна да смята аз най-невинно си отворих портмонето,погледнах в него и жално казах"Аууу,забравила съм си паричките,мноого извинявайте..."
  Не останах,за да разбера имало ли е огън и жупел...

# 1
  • Мнения: 2 196
Не и не бих го направила. Tired

# 2
  • Мнения: 4 841
Можеше да й направиш забележка, да попиташ кой е собственика и как да се свържеш с него за оплакване, а не да я правиш на маймуна... Ами ако така са й разпоредили? Със сигурност жената се опитва да си докара някой лев към мизерната пенсия като работи.
Ами ако някой постъпи така с твоята майка или с теб?
Нищо лично, просто не ми е типичен такъв начин на мислене спрямо възрастна жена.

# 3
  • София
  • Мнения: 375
Аз също небих, разбирам че бабето е било малко грубовато, но сигурно си има причина за това, може някой друг да е изпускал и бутал саксии и за това така да реагира, нали е там да прибави някой друг лев към така мизерната си пенсийка...... smile3503

# 4
  • Мнения: 589
Съгласна съм,работи бабата за нещо отгоре.Както и всички ние работим за парите си.Но като си решил допълнително да си докараш нещо,поне трябва да си наясно как да го направиш...И аз се блъскам за парите си,така,че не ми е приятно да ги давам там,където продавачката да се разведрява само когато вече види,че СИ купувач...А често и тогава си остават мрачни...Още повече,че тя беше възрастна жена,би трябвало да е по-мъдра,откъде-накъде ще ме третира като непослушник в детската градина?!

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
...откъде-накъде ще ме третира като непослушник в детската градина?!

Не виждам какво си направила, за да опровергаеш това. Напротив.

# 6
  • Мнения: 2 196
...Още повече,че тя беше възрастна жена,би трябвало да е по-мъдра,откъде-накъде ще ме третира като непослушник в детската градина?!
Постъпката ти е детска,явно жената все пак има усет.
Щом толкова те възмутило отношението и ,вместо да и правиш детски номера,да се беше оплакала на управителя.
Всъщност,чувстваш ли се удоволетворена?

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Изобщо не си била оригинална. А теб не са ли те възпитавали в респект към възрастните хора?
Типично елементарно държание. Никак не говори добре за теб, а явно си горда, щом си пуснала тема за кретенската ти постъпка.

# 8
  • Мнения: 3 423
А можеше просто да й станеш снаха...

# 9
  • Мнения: 589
...
 Постъпката ти е детска,явно жената все пак има усет.
Щом толкова те възмутило отношението и ,вместо да и правиш детски номера,да се беше оплакала на управителя.
Всъщност,чувстваш ли се удоволетворена?
Не.Зле се чувствам.Наистина.
Сега разбирам,че е трябвало засрамено да отмина.Защото знам,че ако бях попитала за управител или нещо от сорта,щеше да стане голям скандал,а не това исках.Просто би трябвало да има табелка с тази информация,но нямаше.А наистина исках да купя това цвете...
 И в бакалията,където вечер пазарувам,вече няма да моля да ми сложат картофите в торбичка(щото обикновено казвам-може ли две кила картофи? "Ами сложете си ей там от кашона" Ама те имат пясък,казвам аз,не искам да си цапам ръцете,щото водя бебе със себе си" "Ами ще ви продадем мокри кърпички тогава"...И като си сложа сама,още не съм излязла,се почват едни коментари-ауу,всичко изрови пък тая...

Последна редакция: пт, 06 юли 2007, 11:18 от olimpiia

# 10
  • out of space
  • Мнения: 8 569
А можеше просто да й станеш снаха...

Понякога си мисля, че взимаш наркотици...  Rolling Eyes

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 569

Все повече се убеждавам, че майчинството не влияе добре на повечето жени (и себе си поставям в кюпа). Опитай се да бъдеш над тези неща, не е лошо да спре да ти пука от подобни елементаризми, излишно се натоварваш.

# 12
  • Мнения: 3 423
А можеше просто да й станеш снаха...
Понякога си мисля, че взимаш наркотици...  Rolling Eyes
Това добре ли е или не е?!  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 153
Не. Просто не посещавам магазина повече.

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
     Стана ми жал за бабата!
 Представяш ли си какво ще остане от цветята, ако всеки започне да върти саксиите.Аз първо питам дали може!По този начин избягвам такъв вид подвикване!И ако не може шанса да ти го покажат мило и любезно е огромен!
  Нямаше защо да пускаш темата и да хвалиш с тази си проява Naughty

Общи условия

Активация на акаунт