Въпрос за плъзгащи стъклени врати

  • 5 255
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 178
Имам отделена ниша в коридора за тип перално и килер, и идеята ми е да я отделя от коридора с плъзгаща се врата. Препоръката на майстора е да я направя със стъкло (матирано разбира се ) или поликарбонатна плоскост за да е по-лека и влагоустойчива, отколкото с ПДЧ плоскости. Идеята е да се направи рамка от алуминиева дограма и вече да избера пълнежа.
Идеята за стъклото ми допада повече отколкото тази за поликарбонатните плоскости (поне тези, които аз съм виждала).
Но стъклото ме притеснява заради малкия, че ще е от земята до тавана и то в коридора..
Накой ползва ли стъклени плъзгащи се врати и какви мерки против счупване сте взели (или по-скоро при счупване да няма наранени дечица)

# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
Няма ли да е много тежка вратата от стъкло?
А иначе, що се отнася до якостта му - няма опасност да го пробие.  Wink
Все едно да се счупи стъклото на прозорец.
Гаранция никога няма.

# 2
  • Мнения: 5 178
Каза че от ПДЧ ще е още по-тежка ..
А какво стъкло се слага - закалено, армирано какво ???

# 3
матираното стъкло се цапа много лесно от детските пръстчета(особено ако са мазни) и се почиства трудно. освен това рискът да бъде счупено е също голям.затова аз затворих подобна ниша в къщи с плъзгащи врати, на които поставихме цветно огледално стъкло(моето е сребристо, но има червено,оранжево, зелено, жълто , черно),подплатено от плоскост, която е на гърба на стъклото и двете заедно влизат в профила на вратата.всяка врата ми е разделена на 3 стъкла.ефектът е страхотен, а и не прозира съдържимото на помещението.

# 4
  • Мнения: 2 211
Имам такава плъзгаща врата от алуминиев профил с пластмасов пълнеж и е точно на мокрото помещение. Направо е отврат. Профилът, който е на пода и в който се плъзга вратата, винаги се пълни с боклуци /прах, косми/ за отрицателно време и се чисти много трудно, понеже е тесен улеят. Не се лъжи. Освен това, ми се струва, че никак не е красиво и вече е отживелица. Ако имаш канал на пода, не виждам какъв е проблемът да поставиш врата от МДФ с плъзгащ механизъм - леко, удобно и естетично. По - добре се посъветвай с дизайнер или архитект. Не ги слушай майсторите - те винаги са големи философи.

# 5
  • БГ
  • Мнения: 347
Имам такава плъзгаща врата от алуминиев профил с пластмасов пълнеж и е точно на мокрото помещение. Направо е отврат. Профилът, който е на пода и в който се плъзга вратата, винаги се пълни с боклуци /прах, косми/ за отрицателно време и се чисти много трудно, понеже е тесен улеят.
Моите на банята и тоалетната са такива, но със стъкло освен че този улей се чисти трудно са и много тежки и шумни при отваряне и затваряне.
Ползвам ги 3 години и вече се чудя с какво да ги сменя, че ме изнервят.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Ако държиш да е със стъкло има такъв тип, нарича се триплекс. Прилича на автомобилните стъкла- два лист стъкло от по 3мм дебелина са залепени (фабрично) върху прозрачно фолио. При счупване ( а то става адски трудно) не се разпада на малки парчета, а стои цяло. Можеш да му залепиш някакво друго фолио от външната страна, за не е прозрачно и готово. Но по- евтин вариант е поликарбон 4 мм. Има и цветни, и на райета, и на разни други неща.

# 7
  • Мнения: 48
Има и ПДЧ което е 8мм и се използва и за плъзгащи се врати,не е тежко,рамката е алуминий(не с профил като прозорците)-като гардеробите с плъзгажи се врати.рамката в някой случеи се предлага и в цвят.Същите врати се правят и със стъкло и огледало.На гърбът им има залепено прозрачна лепенка,която при счупване на стъклото го задържа.Не вярвам в коридора ви да има такава влага ,на която ПДЧ-то няма да издържи,все пак то се използва и за кухни,където влагата не е по-малка

Общи условия

Активация на акаунт