Басейни (море) и бебеправене

  • 2 130
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 277
Здравейте момичета,
дойде лятото и като на всеки нормален човек, и на мъжа ми му се иска да се плацикаме по морето, по басейни...  smile3549 Аз обаче от нищото хващам я гъби, я бактерии и твърдо съм казала, че ще се лиша от тези водни изкушения още повече, че искаме да бебеправим. Та се чудех дали от басейна мъж ми може да гъбяса или да си лепне някоя бактерия и после, беберпавейки, да ми я предаде и на мен  newsm78 Обмислям вариант дали да не го навивам и той само да се пече на слънце и да не се топва във водата...Какво ще кажете - жестоко ли е от моя страна или си заслужава заради   ylinfant

# 1
  • Мнения: 481
Не ти знам добре здравословното състояние (казваш, че лесно хващаш гъбички), но все пак не се ли втелясваш прекалено много? Колко много бебета са направени именно на море! И знам, че дори и на вече бременна жена не й си забранява да ходи на море, ако всичко е нормално, та камо ли в твоя случай? Аз никак не бих се притеснявала  Peace
И защо ще ходите на море, ако няма въобще никой от вас да се къпе - ми то по-добре идете на балкан, или някъде другаде , какво ще разберете вие от туй море?
Така мисля аз, мила. Но ти сама си реши, и успех в бебеправенето  Hug

# 2
  • Мнения: 712
Според мен за него е сравнително безопасно, т.е те мъжете и без това трудно хващат такива зарази, защото при тях средата не е особено гостоприемна за гадините.
 Аз лично не смятам, че морето е много опасно, имайки предвид солеността на водата, естествените и обитатели като водорасли и т.н, които също имат някаква роля на филтър и голямото количество вода, при това движеща се, която едва ли ще позволи да се задържат гадини в необходимата концентрация. Басейните обаче (имам предвид обществените) са с малко вода, която не се сменя достатъчно често, и освен това са бъкани с толкова дезинфектанти, че дори и да убият всички вируси, бактерии и гъби, които недобросъвестни болни посетители са засели там, от самите препарати можеш да си докараш дисбаланс на средата и да развиеш някаква инфекция...
Наскоро имаше една такава тема в здравни проблеми (или нещо такова, не мога да се сетя за точното заглавие на подфорума), ако искаш, погледни я.

# 3
  • Мнения: 9 074
Аз в басейни не влизам поради забрана от гинеколога ми Mr. Green
Никой не може да ми гарантира колко поддържана е водата и дали наистина има химикали, които да убиват всякакви гадини в нея.
В морето също ме е гнус и страх да влизам, но някак си го преглъщам, успокоявайки се със солеността  Crazy

# 4
  • Мнения: 560
И според мен това вече е доста пресилено.Доста жени са се лекували от губи вече бременни,което значи,че са ги имали може би още когато са правили бебето.

Хей живейте си живота.Смятам,ме повечето проблеми по отношение на бързото зачеване при жените са психологичесски,т.е. не там "долу",а някъде в главите.
Чуденки от сорта "да влизам ли в басейн,да пия ли аспиринче,да ползвам си лакочистител" и други такива направо ви разбиват съзнанието.

Take it easy ladiesssssssss.........

Секс му е майката.

# 5
  • Мнения: 4 700
В басейн не бих влеzнала, неzависимо дали правим бебе или не. Ама на море zаЩо да не идеШ. Отивате на някой по ненаселен плаж, където е по спокойно. Да не ви се мотат хората в краката. Хем усамотено, хем чисто.  Laughing

# 6
  • Мнения: 2 422

в басейн НЕ а в морето защо не

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Според мен за него е сравнително безопасно, т.е те мъжете и без това трудно хващат такива зарази, защото при тях средата не е особено гостоприемна за гадините.
 Аз лично не смятам, че морето е много опасно, имайки предвид солеността на водата, естествените и обитатели като водорасли и т.н, които също имат някаква роля на филтър и голямото количество вода, при това движеща се, която едва ли ще позволи да се задържат гадини в необходимата концентрация. Басейните обаче (имам предвид обществените) са с малко вода, която не се сменя достатъчно често, и освен това са бъкани с толкова дезинфектанти, че дори и да убият всички вируси, бактерии и гъби, които недобросъвестни болни посетители са засели там, от самите препарати можеш да си докараш дисбаланс на средата и да развиеш някаква инфекция...

 Peace

# 8
  • Smallville
  • Мнения: 994
И аз не обичам басейните,че съм си патила преди време,но морето е друго нещо.Отпусни се и се къпи спокойно,ако толкова се тревожиш си сменяй банския,след като излезеш от водата,да не стоиш с мокрия.Успех Peace

# 9
за басейните и аз съм против, но за морето - не пропускам. Grinning

# 10
  • Мнения: 1 277
Може и да се шашкам  малко излишно, но то човек като се е "борил" с разни му там гадини (гъби, бактерии) и после доста е предпазлив. Не че може от всичко да се предпазим...  Thinking  Но май на моренце ще се топваме   newsm44  sport027

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз изключително лесно лепвам всякаква гад, почти всяко лято имам проблеми. Но не мога да се лиша от удоволствието на къпането само заради това. Ако се случи, ще се лекувам и туй то. Бременните и без това са предразположени, може да влачиш гъби 9 месеца без кракът ти да е стъпвал на басейн. Не мога да мисля за такива лоши работи Sunglasses Настрой се, че всичко ще е наред и наистина ще бъде Peace

# 12
  • Мнения: 1 209
И аз изключително лесно лепвам всякаква гад, почти всяко лято имам проблеми. Но не мога да се лиша от удоволствието на къпането само заради това. Ако се случи, ще се лекувам и туй то. Бременните и без това са предразположени, може да влачиш гъби 9 месеца без кракът ти да е стъпвал на басейн. Не мога да мисля за такива лоши работи Sunglasses Настрой се, че всичко ще е наред и наистина ще бъде Peace

Peace Peace Peace

# 13
  • Мнения: X
За басейните съм против, аз и не ходя, много ме е гнус, не ги обичам и туй то! Виж, морето е друга бира  Mr. Green Ние ще сме в усилен период на бебеправене или дай Боже на направене вече, когато ще отидем на море, което пък ще е първото за дъщеря ми и не си представям да не вляза с нея да се понапръскаме поне  Grinning

# 14
  • Мнения: 421
И аз страдам от течения дълго време.Ту успея да ги махна...пак тръгнат и така...
От морето,обаче не мога да се простя! Simple Smile   А пък и попринцип са ми казвали,че солта в морето не позволявала да се развиват бактериите. Не знам до колко е така.А и за басейна...зависи какъв е басейна - в претъпкани и долнопробни басейни никога не бих влязла  Naughty  Но пък има доста потдържани и и празни басейни по хубавите хотели... и там да си призная - влизам.Надявам се,че препаратите,които слагат си вършат работата!

Това е моето мнение - а за бебеправенето - то няма нищо общо! И да влизаш и да не влизаш,ако го правите с мерак,ще има красив резултат!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт