Сериозен ? относно вид АМ!

  • 672
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 721
Пуснах тема за белята, която стана с дъщеря ми. Получи алергична реакция от сок. Сега се лекуваме в къщи, но продължават да излизат големи петна - плаки, по тялото й и то основно сутрин. Дали е възможно алергията да е провокирала алергия към Ам-а, който й давам сутрин (Нутрилон 3)? Имам чувството, че може и това да е станало или пък просто алергията отшумява много бавно newsm78 Имам 2 въпроса: 1. дали мога да пробвам друго мляко, което да няма млечен белтък и каква марка да взема, за да пробвам?
2. Мога ли да се върна към Нутрилон Комфорт 1? Това мляко е ХА, но изобщо не знам дали има този млечен белтък? Също се сещам да пипитам дали Нутрилон комфорт 1 ще бъде достатъчен за бебе на 1 година?

# 1
  • Мнения: 707
Ако петната са нови, а не почервеняват старите, zначи трябва да се търси причината. Не експериментирай като сменяШ млеката, доверявайки се на някоя майка в нета, а се обърни към детски лекар.
Пожелавам скороШно оzдравяване на детето.

# 2
  • Мнения: 27 524
Не е сигурно, че е станало от сока. От АМ едва ли тепърва ще развие подобна алергия. Не може да храниш дете на годинка с единица. Посъветвай се с педиатър, по принцип можеш да смениш млякото, но проблемът едва ли е в него.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 971
Ако излизат нови петна, мисля, че е най-добре да се обърнеш към алерголог.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
С подобни съмнения за алергия не бих се допитвала до мамите от форума, а до алерголог. Сериозно е.
Каквото и да ти напишем тук, може да е само за сверяване на часовника след като вече си се консултирала с лекар.

# 5
  • Мнения: 721
Vivi, права си за сверяването на часовника. Трябваше ми и друго мнение, но това не означава, че на своя глава ще предприема сериозни промени.
Днес бяхме при алерголог д-р Мустаков. Излиза, че явно алергията от сока е отключила АБКМ. Оказа се, че свекърва ми имала такава алергия, която се отключила след 1-то й раждане, а при второто изчезнала като я предала на бебето. Явно АБКМ се отключва на различни етапи от живота на човека.
Сега ще се лекуваме и ще пием само Фризопеп и чиста водичка, нищо друго. А мама ще трябва да се запознае с повече инфо относно АБКМ. Не знам какво да чета, уплашена съм Sad

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
А мнение на втори алерголог можеш ли да чуеш?
От прочетеното във форума, почти всяко дете, едва ли не, което отиде при Мустаков, се оказва с АБКМ.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 971
А мнение на втори алерголог можеш ли да чуеш?
От прочетеното във форума, почти всяко дете, едва ли не, което отиде при Мустаков, се оказва с АБКМ.

Vivi, за съжаление мисля, че думата "почти" е излишна. Още не съм чула за дете под годинка, което е ходило при Мустаков и най-малкото да не е с диагноза АБКМ. Преди година диагностицира и детето на приятелката ми с АБКМ - имаше ситен обрив по бузките, лактите и сгъвките на колената. Обривът мина с две-три намазвания с А-Derma и при детето няма и помен от алергия. Добре, че майката не се довери на Мустаков, а на GP-то си.

# 8
  • Мнения: 721
А мнение на втори алерголог можеш ли да чуеш?
От прочетеното във форума, почти всяко дете, едва ли не, което отиде при Мустаков, се оказва с АБКМ.

По принцип искам нещата малко да утихнат. НО, от снощи не съм давала Нутрилон, а Фризопеп и Йоана няма обриви....поне засега. Мустаков не постави категорично тази диагноза, а само предположи, така както преположиха и лекарите от Окържна, а пък и ние. Не знам, но нещо в мен много силно се надява да е направила алергия към някоя от съставките на Нутрилона, а не от кравешкия белтък по принип Praynig Предполагам, че това ще се разбере по-късно.
Засега, както казах, съм доста объркана и преосмислям какво се е случило и как трябва да продължим.

# 9
  • Мнения: 27 524
А може ли сок да отключи алергия към белтъка  newsm78

# 10
  • Мнения: 721
А може ли сок да отключи алергия към белтъка  newsm78
По принцип не става въпрос дали алергия към определена храна може да отключи алергия към друга определена храна. Това, което ми обясниха е, че в такъв момент появата на алергия може да отключи друга алергия, независимо от какво и с какви проявления. Тоест, можеше да се отключи алергия към банана например с повръщане и разстройство. Точна формула няма, просто се появява.
Слава Богу, плаки не са се появявали повече. Спряхме нутрилона и сега детето е добре.

Общи условия

Активация на акаунт