Как се прави антицелулитен масаж?

  • 1 566
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 152
Здравейте мамчета. Заела съм се да се преборя с целулита. Исках да попитам, тъй като нямам много възможности, как мога да си правя масаж у дома? Купих си масажор на Нивеа със стягаш душ-гел и започнах да масажирам по 20 минути всяко от бедрата. При вас случвало ли се е да ви се пукат капилярчета? Получиха се червени подкожни следи изглеждат като съсиреци. Дали ще изчезнат? От къде мога да си намеря инфо за правилния начин на масаж? Аз го правя от долу на горе, но не зная.  Hug

# 1
  • Мнения: 2 197
Когато преди много години ходих на целутрон масажа започваше от страничната част на краката до коляното от вътрешната им страна,където се допират двата крака (не знам дали правилно го обясних), и след това продължаваше нагоре по бедрата и накрая по дупето. Нормално е в началото да остават белези, би трябвало след няколко дена да няма толкова много. За капилярите не знам, на мен не са ми се пукали.
Между другото има един много готин масаж с мед, който наистина помага, но ти трябва истински мед. Но май темата не е за това.

# 2
  • Мнения: 152
Мерси, ще го потърся този масаж! Hug

# 3
  • Мнения: 2 716
В общ вид: целулитъттрябва да се изтегли към лимфните възли. На бедрата посоката е от коляното към таза. На ръцете - от лакътя към подмишниците. Но, ако ръката е вдигната нагоре, няма значение посоката. Естественото движение  на течностите е към възела. Корен . от пъпа към талията (не нагоре и надолу). А за гърба- няманачин сама. Но все пак от кръста към талията до където стигаш. Също така можеш да правиш антицелулитен масаж и докато се къпеш. Тогава кожата омеква и е податлива. С гъбата или с ръка. Можеш да нанасяш душ-гела по посочения начин.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт