Самозащита за деца

  • 2 446
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте мами,

организациите, към които работя, за поредна година организират тренировки и курсове по самоотбрана за деца. Тези курсове са към Държавната агенция за младежта и спорта и тази ваканция са до 19 юли. Безплатни са за учениците, провеждат се в Тренировъчен клуб Алфа на бул.България - 15, тел. 858 8861
Тренировките са всеки вторник и четвъртък от 14 до 16 часа.
Надявам се да ви е полезна тази информация. Ако имате въпроси, мога да ви кажа повече.
поздрави!
 

# 1
  • Мнения: 2 700
Benita A, мерси за информацията, но по обясними причини вече съм направила летния график на дъщеря ми. Темата, обаче, ме интересува. Пишеш, че го организирате за поредна година. Дай, моля, някакви подробности (колко време продължават, как стават записванията и т.н.) и приблизителни дати за следващи такива тренировки.
Мерси предварително.

# 2
  • Мнения: 550
За кой град става дума? newsm78

# 3
  • Мнения: 8 769
За кой град става дума? newsm78
Е, как за кой? Видиш ли че не е изписано излишно кой град е, значи е София! Как може да не се досетиш? Grinning

А за колко големи деца са тези курсове?

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За кой град става дума? newsm78
Е, как за кой? Видиш ли че не е изписано излишно кой град е, значи е София! Как може да не се досетиш? GrinningА за колко големи деца са тези курсове?

не брееееее, по тел. номер се познава и по това, че съответства на номерата за тоз район 858 Wink

И наистина, за колко големи деца е?

# 5
В София заниманията са сега, през ваканцията. Иначе програмата работи целогодишно, обикновено в училищата в София и страната. През учебно време се работи заедно със Сектор Детска престъпност на Национална служба "Полиция".
Пропуснах - заедно със сектора направихме и тематични брошури по темата "Безопасна ваканция" Има ги в същия тренировъчен клуб и всеки може да си вземе. В брошурите има обобщени от анализите опасности (в които децата най-често изпадат през ваканциите", публикувани са и съвети в два ресора - за деца и за родители.

# 6
Пропуснах - инициативата на ДАМС е "Ваканция и спорт" - съответно децата трябва да са ученици - от 1 до последния клас.
По време на учебната година директорите на училища изпращат заявка за провеждане на такъв тип обучение в тяхното училище и влизат в графика за годината.
В самия тренировъчен клуб има целогодишни занимания, но извън тези инициативи и програми - тренировките се заплащат, мога да проверя какви бяха цените.

# 7
  • Мнения: 2 197
Понеже моята дъщеря има още много години докато тръгне на училище, а идеята ми харесва ще ми кажеш ли как се казва въпросната организация, за да си я запиша в базата данни. Има голяма вероятност след 6 години пак да ги провеждате и тогава вече мога и да се възползвам. Т.е. аз видях, че се организират към ДАМС, но вашата каква е всъщност. И за каква самоотбрана става въпрос. Че баща и тренира айкидо от 7-8 години, ако е нещо подобно много ще ми се смее ако я запиша.

# 8
Организацията е на Програма "Да оцелееш". Това са адаптирани техники за самозащита на деца на база типови ситуации, които се случват като посегателства върху дете. Отиграват се конкретни ситуации на нападение и начини за излизане от тях. Има и теоритична подготовка - лека криминалистика, психология, малко правна подготовка....

# 9
  • Мнения: 1 640
 Важни ,полезни и почти наложителни са тези обучения,браво за инциативата.Дано нещата прераснат в национална инциатива и практика.

# 10
  • Мнения: 184
Benita, а как става записването?
По телефона може ли или трябва лично да отида до там?
Сайт имат ли да разгледам?
Много интересно звучи и искам да запиша малкия, той е на 12 г.

# 11
  • Мнения: 2 700
Ако правилно съм разбрала, ако директорът на дадено училище реши да организира въпросните курсове през учебната година, то може да подаде молба и да бъде включен в графика. Ако е така, къде и как се подава молбата. Като заета, но не спяща майка, с удоволствие бих подхвърлила идеята в училището на дъщеря ми, така че заниманията да са ни по-наблизо. Въпросът е, че за да ми обърнат някакво внимание трябва да съм максимално точна и изчерпателна откъм информация.

# 12
Записването за ваканцията сега може да стане веднага на тел. 02/ 858 8861

А за придвижването на молбите от директорите към нашите ръководства и полицията, мога да съдействам аз.
atcvetkova@abv.bg

# 13
  • Мнения: 2 700
Благодаря.  bouquet

# 14
Дано да не ми се скарат модераторите, че пускам тук малко по-обемна информация Simple Smile)))  Не се сещам къде й е мястото и за това я връзвам с темата. Това е текста на брошурата БЕЗОПАСНА ВАКАНЦИЯ, която Алфа-Клуб "Да оцелееш" направи заедно със Сектор "Детска престъпност" на Полицията.
Никога не е излишно още веднъж да си светнем сигналните лампички и пак да поговорим с децата си.
p.s. Съветите са на база анализ на най-честите проблеми на децата през ваканцията.

БЕЗОПАСНА ВАКАНЦИЯ


Родители:

Когато децата са сами вкъщи, ги научете:
-   винаги да държат входната врата заключена;
-   в никакъв случай да не отварят на непознати хора и да ги пускат вкъщи, дори ако твърдят, че са ваши близки;
-   да запомнят телефоните на полицията, бърза помощ и пожарната;
-   да знаят вашите телефонни номера;
-   никога и на никого да не казват, че са сами вкъщи;
-   при разговор по телефона с непознат да не съобщават името и адреса си;
-   никога да не споделят графика на членовете на семейството;
-   да не дават ключовете от жилището на чужди хора, които се представят за ваши познати.

   
Вие:
-   не оставяйте запалителни материали на леснодостъпни места;
-   не оставяйте огнестрелни, газови и др. оръжия, остри и режещи предмети, които децата могат лесно да намерят и да ги ползват по време на игра;
-   напомняйте на децата си, че електроуредите не са играчки;
-   не оставяйте децата без надзор за цяла нощ;
-   предупредете  детето за най-опасните места на улицата (в двора, в парка);
-   обяснете на детето, че независимо от пола си, не трябва да ходи където и да  било с чужди хора;
-   никога не оставяйте децата без надзор в автомобил;
-   оставете на детето телефонните номера, на които може да повика помощ (полиция, пожарна, бърза помощ, съседи, приятели, в работата ви).



Деца:

Да играем безопасно!
-   не играй на строителни площадки и изоставени постройки, особено ако са безлюдни;
-   опасни са складови помещения, работилници, на сметища и край ж.п. линии;
-   не играй на улици и паркинги; не гони изпуснати топки, които се търкалят по уличното платно; не изскачай внезапно пред движещи се автомобили, особено когато е тъмно;
-   не пресичай платното тичешком;
-   рискът от катастрофа е голям, когато се качваш на мотопеди, мотоциклети и леки автомобили, карани от твои неправоспособни приятели;
-   не влизай да се къпеш в необезопасени реки, езера и водоеми;
-   не приемай подаръци, лакомства или пари без знанието на родителите си;
-   никога не приемай предложение на непознат да те закара вкъщи дори ако си много изморен;
-   ако знаеш, че ще закъснееш, помоли свои близки да те посрещнат или да дойдат да те вземат;
-   винаги осведомявай родителите си, когато решиш да отидеш някъде и се прибирай в уреченото време; ако нямаш връзка с родителите си, при излизане се обади на близки или съседи;                                             
-   винаги избирай не най-краткия, а най-безопасния маршрут; стреми се да вървиш по осветени, открити места, избягвай тъмни алеи и градинки;
-   ако непознат ти предлага да ти покаже нещо или те моли да му помогнеш, като обещава да ти плати, откажи му категорично;
-   ако ти предложат пробни снимки за филм или участие в конкурс за красота, не се стеснявай да попиташ кога и къде да отидеш с родителите си;
-   кажи “не”, ако някой се опита да те докосне по начин, който те плаши и не ти е приятно; не пази това в тайна и го сподели с близък, на когото имаш доверие;
-   ако някой направи нещо против твоето желание или иска да те отвлече, викай силно ”помощ” или “не искам”.


   
Мили деца,

   Ако съществува непосредствена опасност за здравето и живота ви, ако сте се загубили или сте в безпомощно състояние, ако ви принуждават да просите или да проституирате, ако сте подложени на физическо, сексуално или друго насилие, обърнете се за помощ към полицията - там ще получите защита.

ПОЛИЦИЯ - 166
ПОЖАРНА - 160
БЪРЗА ПОМОЩ – 150


АЛФА – КЛУБ „ДА ОЦЕЛЕЕШ”
Бул. България – 15
02/ 858 88 61

Общи условия

Активация на акаунт