Първо зъбче

  • 2 524
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 244
Не зная дали тук е най-подходящо за тази тема но моля за някой съвети и отгоори. PraynigКога ви се появи първото зъбче,кое беше,какво направихте.Как да разбера дали е дигнал температура(колко градуса ) и какво да му дам.Ще съ много благодарна да ме посъветвате нещо  ooooh!

Последна редакция: чт, 05 юли 2007, 14:49 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 5 026
Изби 10-я месец,преден долен, без температура. Нищо не съм правила. Ще разбереш, като я премериш, а даваш, кавото е изписал педиатъра за понижаване.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
На дъщеря ми първия зъб се появи на 7 месеца,нищо не съм правила!Мериш температурата с термометър и разбираш да ли има,ако има се обаждаш на педиатъра на детето!

# 3
  • Мнения: 374
Точно на 5 месеца изби първото зъбче на дъщеря ми, а след 2 дни и второто. Аз докато се сетя, че никнат зъби, мина доста време. Два месеца преди това плачеше по няколко дни без видима причина, не искаше нито вода, нито мляко, плачеше като я държа на ръце, но кой ти мисли, че излизат зъби newsm78, после вече се усетих - давах панадол или друго от този тип, мажех венците с гелче и детето се успокояваше малко.

# 4
  • Мнения: 630
Първото зъбче излезе малко преди да стане на година -долен зъб. Не е вдигала температура, но понякога плачеше неутешимо около 30 минути. Много ни помагат хомеопатичните свещички вибулкол -н.

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 376
Не се шашкай толкова - до 2 годишна възраст трябва да има 20 зъбчета!
Нашите зъбки излизат по двойки. На 10 месеца първа двойка долни, затишие от месец - два, после горните две, сега на година и един месец 3-та двойка пак горни зъбки.
В началото му се зачервяваше гърлото и лекарката му изписваше сироп.
Мажа с калгел преди да заспи. През ноща давам чай от лайка на Хип. А ако има висока Т или спи много неспокойно и проплаква на сън - давам Панадол бебе.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Първото зъбче излезе на 8 месеца, отдолу. Не вдигна температура, не съм давала нищо. Много се гушкахме и така успокоявах нервите. Ако вдигне температура ще разбереш, мери я по често и звъни на педиатъра, той ще ти каже кога и какво да даваш.

# 7
  • Мнения: 24 467
Не зная дали тук е най-подходящо за тази тема но моля за някой съвети и отгоори. PraynigКога ви се появи първото зъбче,кое беше,какво направихте.Как да разбера дали е дигнал температура(колко градуса ) и какво да му дам.Ще съ много благодарна да ме посъветвате нещо  ooooh!

Първото зъбче е нещо много индивидуално, но искам да ти споделя едно- ако бебето вдигне температура, не бързай да я отдаваш на растящи зъбчета. Споделям напълно мнението на редица педиатри по темата, че температурата не се вдига от това, а от факта, че когато зъбките никнат имунитетът спада и организмът е по- лесно податлив на заболявания. Т.е.- ако имате температура по- добре потърсете истинският източник, да не би случайно три дни да мислите, че зъбите са причината, а да се окаже инфекция, чието своевременно лечение сте забавили.
Температурата ще си измериш с термометър, не прави грешката да се доверяваш на пипане на бузки и други части на тялото. Ако поддържа продължително време висока температура първо се обади на педиатърката да ти изпише средство за свалянето й и количество, не слушай съвети на майки в тази област. Парацетамолът не е нещо безобидно, нека лекарят да бъде този, който ще прецени дали, какво и колко трябва да се даде, след като прегледа бебето, разбира се, а не по телефона.

# 8
  • Мнения: 5 362
Първото ни зъбче проби на почти 5 мес.Нищо специално не съм правила.
Т от зъби не се вдига.Но ако питаш по принцип за Т-та - обади се на педито и той ще те посъветва какво да даваш.Аз например,давам Панадол.

# 9
  • Мнения: 244
Аз знам 4е трябва да се премри температурата,мисълта ми бе6е всъщност над колко градуса казваме 4е има температура???  37.2 нормално ли е ??А и на 5 месеца не е ли малък?? Shocked

# 10
  • Мнения: 1 733
Не е малък на 5 месеца за зъбче. Температура 37.2 не е обезпокоителна, ако стане 38 - обаади се на доки.

# 11
  • София
  • Мнения: 43 904
6 месец май беше, нищо особено, всъщност той изби като, че ли най-леко. Всеки следващ ставаше при нас все по-зле, със следващите почнаха безсънни нощи, ревове, неядене с дни и т.н, но първия беше най-безпроблемен.
При много силни болки може да дадеш една доза парацетамол (калпол, панадол илил какъвто бебешки парацетамол даваш по принцип ) Температура, както и други неразположения (диарии, повръщане, подсичане, сополи, гърло), не се причиняватот зъб, а от вирус, но при никненето на зъби спада имунитета и детето е по-лабилно, ако се появи нещо такова - консултирай се с лекар. по принцип евентуално от зъб най-много може да дигне точно преди пробиването 37,2-3 до към и 5, такава Т дори може да не я усетите, нито ти нито бебет и за нея няма нужда от лекарства.
За облекчаване съм прбвала 1-2 гелчета - не действаха...

# 12
  • Мнения: 1 183
Нашите първи два зъба избиха едновременно на 5 месеца и половина,но не е имала температура.

# 13
  • София
  • Мнения: 43 904
на 5 м е рано, но не и учудващо, има доста случаи. За Т се смата над 37 градуса, но пък и при по-голяма активност или ако плаче детето или нещо такова и 37,2 не е Т.....те. 37 е  границата при спокойно състояние по време и полувин един час преди мерене на Т на детето...

И още нещо - на здраво дете Т не се мери. Ако видиш промяна в поведението, да е вяло, отпаднало, без апетит, или пък ревливо, кривотия,
топло при допир, със зачервени бузки -ДА, но така, няма нужда, зъби тепърва ще му растът още 1-1,5 години няма нужда всеки ден по 2 пъти да мерш Т, ще побъркаш и себе си и детето, те никнат бавно,на етапи, така че наистина е дълъг процес, не се тормозете взаимно....Wink

Последна редакция: чт, 05 юли 2007, 14:57 от bubu_to

# 14
  • Мнения: 8 769
Кога ви се появи първото зъбче
НА мен не знам кога ми се е появило. Но ще ти кажа за децата ми  Wink
На дъщеря ми на 1г, на сина ми-на 7м.
,кое беше,какво направихте.
На дъщеря ми-горно зъбче, на сина ми-долно (предни, те излизат първи)

Как да разбера дали е дигнал температура(колко градуса ) и какво да му дам.
Много лесно-стават плачливи, раздразнителни, кисели, челцето им се затопля и е невъзможно да не разбереш кога са вдигнали Т. В зависимост от това с какво лекуваш - даваш или антипиретик или хомеопатични; мажеш венците за облекчаване на болката с разни мазила (потърси теми из форума много за мазилата). Съветвай се с лекаря си.

Не се шашкай. Колко е голямо детенцето ти?
Напълно е възможно да не усетиш кога избива зъбчето (както аз не разбрах кога се случваше това с дъщеря ми).

Общи условия

Активация на акаунт