чушки във фризер

  • 12 205
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
как съхранявате нарязаните чушки във фризера? миналата година сложих в торбички и в кутии от сладолед. а то като станало вътре всичко на една огромна буца, голям зор виждах докато си отчупя малко за съответното ядене. особено в кутията беше някакъв ужас. други идеи за съхранение имате ли? или някакъв трик, че да не става на буца всичко?

# 1
  • Мнения: 8 505
Изцеждаш ги добре,след като ги бланшираш.Можеш да ги замразиш в по-малки формички,а след това да ги прехвърлиш в някаква по-голяма (така правя със зелените подправки-нарязвам ги и ги замразявам във формичките за лед,а след това премествам готовите кубчета в плик и формите за лед са ми свободни).

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
може и без да са бланширани да се замразят.
никога не са ми ставали на буца. т.е. само сурови (цели и нарязани) съм замразявала или печени.

аз лично не бих сложила чушки във формичка за лед, защото остава специфична миризма от чушките и трудно се маха от пластмасата. Peace

дори и фризера започва да мирише на чушки, ако са повечко. ooooh!

# 3
  • Мнения: 292
И аз така правя както ти е предложила reflex.Слагам ги в малки торбички за по едно ястие и размразявам само нея.Казвали са ми,че като се посолят не слепвали така,но не съм пробвала и не мога да ти кажа дали е вярно.

# 4
  • Мнения: 4 546
аз също не бланширам, но явно от самото рязане се навлажняват парченцата и се слепват. май ще пробвам в малки кутийки да замразявам и после да прехвърлям   Thinking

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз също не бланширам, но явно от самото рязане се навлажняват парченцата и се слепват. май ще пробвам в малки кутийки да замразявам и после да прехвърлям   Thinking

ами след като ги нарежеш изчакай половин час и тогава прибирай.
пробвай да вакумираш пакетчето.
до сега на буца не са ми ставали, вадя си колкото ми трябват.

Казвали са ми,че като се посолят не слепвали така,но не съм пробвала и не мога да ти кажа дали е вярно.

сол не се слага във фризера!

# 6
  • Мнения: 1 996
нарязвам и слагам в торбички за 1 доза
даже и да са се слепили- никакъв проблем
можеш да ги изсипеш в яденето както са накуп Laughing

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
нарязвам и слагам в торбички за 1 доза
даже и да са се слепили- никакъв проблем
можеш да ги изсипеш в яденето както са накуп Laughing
Peace

# 8
  • Мнения: 663
нарязвам и слагам в торбички за 1 доза
даже и да са се слепили- никакъв проблем
можеш да ги изсипеш в яденето както са накуп Laughing
Peace
     Peace

# 9
  • Мнения: 431
Понеже имам голям фризер и никога не бланширам  Naughty . Слагам ги така сурови и изчистени, но трябва да са сухи за да не се слепят. И печени си слагам в торбички на порции, пак изчистени от семената и люспите.

# 10
  • Мнения: 5 362
И моите не са ставали на буца.Никога не съм ги бланширала.Правя си ги в торбички.И кълцани и цели.
След като ги измия ги оставям хубаво да се отцедят,за да не залепнат във фризера.

# 11
  • Мнения: 398
аз,обикновено си правя микс от зеленчуци/чушка-червена,зелена,грах,морков,зелен боб/
зеленчуците ги измивам и подсушавам,после ги нарязвам на кубчета или по малки парчета/за гювеч по на едро,а за супа по ситно/ и слагам в найлонови торбички-има едни на "Фино" за сандвичи от тях ползвам/
така,като са сухи, а не мокри зеленчуците  не се слепват Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 4 294
И аз слагам в фризера без да бланширам. Нарязани, сурови и много лесно си вадя после без да съм имала до сега проблем.
Слагам също цели за пълнене, и печени - за напиране, миш маш и салати.

Сол никога не използвам за продуктите във фризера  Naughty

# 13
  • Мнения: 2 774
И аз не бланширам.Нарязвам и оставям да позасъхнат за 1 час.Слага ги в голяма торба (да не се мачкат и пресоват- ) и след това или ги правя на малки пакети -ако няма място и трябва да ги разхвърля по чекмеджетата или ги оставям така  Simple Smile

# 14

Общи условия

Активация на акаунт