Пастет от патладжан /тиквички/

  • 1 831
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 018
Здравейте момичета Hug , пускам ви рецепта, която вече не помня от къде взех, но мога да гарантирам, че е много вкусно и лесно за приготвяне. У дома го приготвям и го сервирам, като предястие; салата; разядка....  Simple Smile

Продукти:

500гр. патладжан - сварен на пара или печен;
250 гр. настъргано или  ситно натрошено сирене;
2 суп. лъж. прясно мляко;
2 твърдо сварени яйца;
1 каф. чашка зехтин или олио;
1-2 скилидки чесън - пресован;
сол на вкус;
магданоз - ситно нарязан;
1-2 домата - нарязани на колелца.


Приготвяне:

Обеления патладжан се пасира. После се прибавят: сиренето + пр. мляко + жълтъците + чесъна +чесъна + сол - всичко това се разбива с миксер /но вече не с пасатор/. Прибавям и зехтина но малко по малко.

По ръба на една чиния нареждам първо колелцата домати; после слагам пастета който покрива част от доматите; заглаждам повърхността му и настъргвам на най-ситното ренде белтъка отгоре и доукрасявам с магданоз.

Предястието е ефектно, може да се сервира на гости стига да не ги /ви/ притеснява чесъна!
Патладжана може да се замени и с тиквички, но честно да ви кажа, аз с тиквички не съм го пробвала.
Съжалявам, че не мога да ви го покажа снимка, но не разбирам много много от РС.

Много ще се радвам ако съм обогатила вашата трапеза с една идея повече!  Hug



# 1
  • Мнения: 393
  bouquet при първа възможност ще го пробвам. Много обичам подобни неща  smile3501

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
  bouquet при първа възможност ще го пробвам. Много обичам подобни неща  smile3501
И аз също!  Hug

# 3
  • Мнения: 431
Охххххххх  много обичам патладжан макар че не е много полезен но ......и това със сигорност ще го пробвам  Peace

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 576
Напълни ми се устата докато четох. При първа възможност ще го пробвам!
Мерси за идеята  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 018
 Hug Радвам се, че ви е харесала рецептата!  Peace

# 6
  • Мнения: 4 406
като любител на патладжаните още довечера ще си приготвя това  Hug

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Охххххххх  много обичам патладжан макар че не е много полезен но ......и това със сигорност ще го пробвам  Peace
Защо да не е полезен? Нали си е зеленчук? Има си витамини, минерали ...

# 8
  • Мнения: 349

Много ще се радвам ако съм обогатила вашата трапеза с една идея повече!  Hug

Обогати я и още как    bouquet

# 9
  • Мнения: 505
Аз правя нещо като пастет от тиквички, но само с пасирани сварени тиквички, майонеза, сол и пожелание малко чесън. Става добре, по - семпло е като вкус, но е  бързо за приготвяне и не изисква кой знае какво.

# 10
  • Мнения: 9 894
адски вкусно е това. Само белтъците бих си спестила. Благодаря, че ми припомни рецептата.

# 11
  • София
  • Мнения: 35 812
И аз ще го направя тези дни. Звучи ми супер
  bouquet

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 576
Приготвих го и на бързо беше ометен. Мерси за рецептата!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт