Тъпи ли са тъпите?

  • 3 150
  • 52
  •   1
Отговори
Много хора смятат, че е адски тъпо да си тъп. Повечето тъпи хора смятат, че не са. Тоест никой не знае, че е тъп. Същевременно когато си тъп живееш по-леко, нещата са чудни/гадни, но важното е, че се мислиш за умен и не допускаш, че може да си тъп. Когато си умен пък често се питаш дали си тъп и стигаш до заключението, че си умен. В този случай е възможно да си тъп, но да се самозалъгваш, че си умен и ти. На базата на разсъжденията си смятам, че е напълно възможно да сме всички много тъпи. Някои са по-безгрижни, а други не. Дали едните са тъпи, а другите умни не е много ясно или или или

# 1
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
не знам.  обаче тъпаците и простаците си живуркат по-добре от чувствителните и интелигентни хора..

# 2
не знам.  че тъпаците и простаците си живуркат по-добре от чувствителните и интелигентни хора..

Точно това е - всички се имат за чувствителни и интелигентни и за всички винаги има друг, който да заеме ролята на тъпака. Кой е тъп и кой е чувствителен сега те питам аз. И умно ли е да си чувствителен и интелигентен? Звучи ми като гей обява в Нощен Труд.

# 3
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
не занм, Жорка, аз съм тъпа, освен това адски уморена. ти мисли. лека Tired

# 4
  • Мнения: 2 891
Не знам, дали са тъпи тъпите, но трябва да си пиян, за да рабереш, какъв е смисълът на изреченията.

# 5
Не знам, дали са тъпи тъпите, но трябва да си пиян, за да рабереш, какъв е смисълът на изреченията.

Да не си изобретил водка 'Интелект'? Ако беше умен щеше да я патентоваш като изтрезнееш, нали?

# 6
  • Мнения: 2 891
А дали ми пука?

# 7
  • Мнения: 10 758
не знам.Аз съм тъпа.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 782
По-скоро нека го формулираме по друг начин - по-лесно ли се живее, ако си тъп в днешно време? Според мен колкото човек е по-умен, толкова повече разбира неща за живота, които го карат да се разочарова, потиска и депресира, и да размишлява, и вследствие на тези разсъждения още повече да се потиска и т.н. Докато ако си тъп, много-много не се замисляш върху тези неща, всичко е много по-опростено и съответно по-леко. Неслучайно тези хора приемат действителността много по-лесно и не се задълбочават толкова много в проблеми, размисли и т.н. И предполагам, живеят по-дълго. Гениите умират млади, неразбрани от останалите, често депресирани, самотни и изолирани, недоволни от действителността, искащи да я променят, но същевременно осъзнаващи, че няма как да го направят, и като резултат - отдадени на алкохол, дрога и т.н. Защото все пак те не са мнозинство, а са пренебрежително малко в сравнение с посредствените.

# 9
  • Мнения: 3 835
Уауууууу, каква тема, как не съм я видяла по-рано, ми се занимавам с блондинки! Mr. Green Joy Joy Joy
Вместо да дойда да си философствам тук на воля. Mr. Green
Единствената разлика м/у тъпите и умните е, че едните се взимат насериозно, а другите не. Mr. Green Mr. Green Mr. Green Оттам произтичат всички проблеми на по-малко умните. А умните, понеже не се взимат насериозно, никога не се мислят и не си вярват, че са умни. Grinning Grinning Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 3 782
Умните са по-склонни да не вярват в себе си и да подлагат дори собствените си качества и знания под съмнение, докато другите винаги са самоуверени и убедени в собствената си непогрешимост.

# 11
  • Мнения: 1 079
Тъпо е да си тъп .Още по- тъпо е да знаеш ,че си тъп .

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Не са тъпи- многоъгълни са тъпите Joy...
По темата/ако изобщо има такава/- няма тъпи хора- ограничени като мислене-да, но "тъпи" не съм съгласна Naughty.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 782
Като тръгна по улицата, що ли оставам с друго впечатление?

# 14
  • Мнения: 1 533
Тъпо е да си тъп .Още по- тъпо е да знаеш ,че си тъп .

А най-тъпо е да не знаеш, че си тъп.

Общи условия

Активация на акаунт