На 4 месеца започна да яде като на 2

  • 597
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 419
Единия ми юнак от около седмица се храни по-често - на 2,5-3 часа и изяжда обикновено около 100мл. Преди се хранеше на 3,5 и изяждаше по 120-140мл. Преди около месец и половина му откриха непоносимост към лактозата и след това алергия към белтъка на кравето мляко, защото получи разстройство когато го смених от НАН на Аптамил. Започна да яде Ал 110, после Фризо Пеп, но не му харесваше и изяждаше на 3,5 часа максимум 80гр Фризо Пеп, а от Ал 110 огладняваше много бързо. Реших, че само заради разстройство не може да е алергия и малко рисково си го върнах първо на Ал 110 и после на НАН (преди около 2 седмици). От тогава яде няколко дни нормално, успокои се и след това започна да иска по-често и по-малки порции. Помислих, че е нещо временно, но вече започвам да се притеснявам малко и се чудя дали някой е имал подобен проблем и да сподели опит  Rolling Eyes.

# 1
  • Мнения: 34
И ние бяхме на Al 110 близо 1,5 месеца заради диагноза постентеритен синдром и временна лактозна непоносимост. Нас ни прегледа доц. Ковачева и тя постави диагнозата. От една седмица ни разреши Nan или Aptamil. Nan малката не го хареса / на почти 3 месеца сме/, но пък акито и беше хубаво.  От Aptamila ми излива огромни количества след всяко хранене и ака по-редко. Затова май пак ще си минеме на Nan. А за храненето ти съчувствам искрено-ние ядем само в просъница и то по не повече от 100 ml. Нито едно мляко не и харесва, чисто и просто супер злояда. На денонощие и се събира не повече от 600 ml.  Като се замисля батко и е бил супер бебе-ядеше всякакви пюрета и каши и мляко не съм му сменявала като луда. Моят съвет към теб е да посетиш добър гастроентеролог, защото ако има лактозна непоносимост или АБКМ с обикновените АМ може да стане страшно дрискане.

# 2
  • Мнения: 1 419
Точно при Ковачева бяхме - според мен диагнозата беше прибързана. Но е факт, че от както започнахме тези смени на млека детето не се храно  нормално  Embarassed. Страх ме е да опитвам други млека да не го повредя съвсем. Иначе му се събира сумарно към 650мл на ден (брат му и той изяжда по толкова, но на 4 пъти!)

# 3
  • Мнения: 34
Важното е и добре да наддава. Ние много слабо качваме по около 500-600гр. на месец. Вашата алергия вероятно е придобита, а не е наследствена, защото другия бебок е добре или греша.

# 4
  • Мнения: 1 419
Другия е добре, да.
То и този си е много добре като се изключи малкото количество и честото хранене. Вече почти няма колики (имаше ужасно силни), усмихва се, закача се, флиртува... За 20 дни е наддал 500гр, което също е много добре, но единствено дето се храни като новородено  Confused. Никакви признаци на алергия няма и затова се съмнявам в диагнозата  Rolling Eyes.

Общи условия

Активация на акаунт