ОСТАВАМ БЕЗ КОСА:(

  • 18 894
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
 Мили мамчета,
Родих преди 3месеца и половина, кърмя. Но от няколко седмици започна страхотен косопад- просто наистина оставам без коса-тя се сипе и пада на кичури, дори мисля, че оплешивявам. Подстригах се преди 5дни, от коса до краста, сега съм с прическа с къс бретон и черта до раменете. Sad Слагам кой каквото ми каже- чесън, маски, но поне за сега никакво подобрение. Пия витамини на Хип за бременни. Чувала бях, че много капе косата- при някои при бременност още, при други- после. Но не очаквах такъв голям проблем. Наред с грижите покрай бебето и малкото време за мен самата, представете си колко депресиращо ми се отразява. Тревожа се, помогнете!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз бях като теб.Почна да капе три месеца след раждането.На цели кичури.задръствах сифона в банята.

Вземи си шампоана против косопад на Фито.Ще ти помогне!
При мен на половината от шишето вече спря да ми капе косата.

# 2
  • Мнения: 1 733
Ох, ужасно е. Аз не съм имала подобен проблем (и дано нямам за в бъдеще), но мисля, че трябва да се обърнеш към лекар. Може би дерматолог... newsm78

# 3
  • Smallville
  • Мнения: 994
Пий витаминчета и се успокой.Няма да оплешивееш,това е период на хормонални размествания и това ще мине PeaceПосле се възстановява косата Hug

# 4
  • Мнения: 313
Аnabella, защо не се консултираш с лекар ако косопадът е прекалено силен? Имах същия проблем, когато родих дъщеря ми. Косата ми падаше на снопове. Ще споделя на мен тогава какво ми изписаха -  хранителна добавка на Фито, шампоан на Фито ( Фитосиан) и ампули против косопад.  Добавката я пих 3 месеца, след което пих още 3 месеца Ревалид и използвах продуктите на Дюкре ( Ducrey - Anaphase ).
И до сега останах почитател на тези марки и ги използвам.

# 5
  • Мнения: 19 290
и аз го имам този проблем.на какъв лекар трябва да се иде според вас?

# 6
  • София
  • Мнения: 4 966
дерматолог

# 7
  • Мнения: 313
Дерматолог. Виждам, че си от Пловдив и мога да споделя положителни отзиви за Др. Чапанова. Работи и със здравна каса. Ако искаш мога да ти пратя адреса на кабинета.

# 8
Не е ли нормален този косопад? При положение,че през бременността косата не пада,а и след като родиш и кърмиш - още горе-долу 3-4 месеца...  за този период косата не се обновява и е нормално според мен,с времето минава-хормоните се балансират.

# 9
  • Мнения: 1 952
Много витамини пий, пробвай Ревалид и шампоан някакъв по-добър.
Наистина ти стискам палци да оправиш положението.

# 10
  • Мнения: 473
Моята коса спря да капе, когато започнах да пия желязо и магнезий. Задължително пий витамини за бременни, препоръчвам ти френските - Supple Maman и Top Levure. Много е хубаво да си вземеш таблетките на Фито - Фитофанер, както по-горе те е посъветвала Макадамия. На теб маски и мазане отвън няма да ти помогне. При родилките проблема за окапването на косата е отвътре - промяната в хормоните и недостига на някои хранителни вещества. Моята коса стана два пъти по-гъста след като започнах да пия желязо и магнезий и вече бебето е голямо, а откакто родих не ми е паднал косъм от главата, напротив стана гъста като четина.

# 11
# 12
  • Мнения: 22 867
Моята коса спря да капе, когато започнах да пия желязо и магнезий. Задължително пий витамини за бременни, препоръчвам ти френските - Supple Maman и Top Levure. Много е хубаво да си вземеш таблетките на Фито - Фитофанер, както по-горе те е посъветвала Макадамия. На теб маски и мазане отвън няма да ти помогне. При родилките проблема за окапването на косата е отвътре - промяната в хормоните и недостига на някои хранителни вещества. Моята коса стана два пъти по-гъста след като започнах да пия желязо и магнезий и вече бебето е голямо, а откакто родих не ми е паднал косъм от главата, напротив стана гъста като четина.

А желязото и магнезия как се продават, т.е. как е търговското им название?

# 13
  • София
  • Мнения: 5 605
На мен ми помогнаха много едни хапчета ПРИОРИН, но за съжаление трябва да помолиш някой познат от германия или австрия да ти ги прати. Но са невероятни. До сега на който съм дала от тях е супер доволен. Момчето, което ги носи вече по 1 багажник започна да кара. Но и за Фито съм чувала много добри отзиви. Успех миличка, но и аз като другите момичета мисля, че това е "наместване" на хормоните. Почти всички мами на 3-4 месец имат същия проблем.

# 14
  • Мнения: 19 290
На мен ми помогнаха много едни хапчета ПРИОРИН, но за съжаление трябва да помолиш някой познат от германия или австрия да ти ги прати. Но са невероятни. До сега на който съм дала от тях е супер доволен. Момчето, което ги носи вече по 1 багажник започна да кара. Но и за Фито съм чувала много добри отзиви. Успех миличка, но и аз като другите момичета мисля, че това е "наместване" на хормоните. Почти всички мами на 3-4 месец имат същия проблем.
знаеш ли случайно дали тези хапчета са съвместими  с кърменето?с рецепта или без рецепта се продават в Германия?

Общи условия

Активация на акаунт