И аз да ви помоля за съвет ....

  • 1 850
  • 23
  •   1
Отговори
Хайде и аз да искам съвет....

Регистрирана съм, обаче ме е срам да пиша с ника си  Sad Доста познати пишат и четат тука...
Омъжена съм от 3 години, имаме дете на 2. Познаваме се от 9 г. За този период не можах да го променя въобще. Не знам как е отглеждан, но повечето му разбирания са съвсем различни от мойте..Както и да е ... Това за което искам съвет и мнение е следното: Имам работа - държавна, с хубаво работно време - ако не се върна на работа след 2-те години по майчинство има възможност да я загубя. Дечко от 1 месец е на ясла и доста боледува. Още не е оставал да спи там, само до обед е. Сега пак е с температура...  Cry Мъжът ми работи много.. прекалено много.  Не обича да си е в къщи, детето го изнервяло, аз все съм му пречела  Tired или нещо такова... Баби и дядовци има, но мойте са далече, а неговите идват веднъж в месеца на гости, не за да помогнат с нещо. Та няма на кой да разчитам. Нямам никакви доходи, освен 180 лв. майчински, живеем в апартамента на майка му, за което също ми е пили на главата - Щом ни е дала апартамент, няма да искаме нищо от нея повече, т.е някаква помощ за дечко...
Много ми е криво, защото не ме оценява. Смята че работата ми е глупава - работя със студенти - не съм се развивала, и как съм щяла да се развивам тепърва като имаме дете.... И домакинството кой ще върти, сега било кочина в къщи, а като тръгна на работа сме щели да затънем до уши в боклуци и прах  Tired.....
В къщи не е мръсно, всеки който дойде ще види че е подредено и оправено. Дори дечко си подрежда нещата ... Но моя мъж е педант в това отношение. Никога не е доволен.. Сега последно ме накара да не готвя, защото му ставало лошо от манджите..и сме на салати и таратор.
Снощи пак се скарахме. Нали детето е болно и той ми заяви как ще се връщаш на работа... Едва ли не ме изкара идиот защото искам да се върна на работа. Наистина не знам как ще се оправям, но си казвам че толкова народ се оправя, защо аз да не ....
То доста объркано стана  Sad Не мога да го напусна - знам ще се появят и такива крайни мнения. Доста съм издържлива психически, но вече сдавам багажа  Tired Дайте съвет,моля ви Praynig

# 1
  • Мнения: 17 402
То няма и как да го промениш мъжа си, според мен му трябва малко почивка. Седнете, говорете, идете някъде само двамата... Успех!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Да и аз съм ЗА разговора...кажи му, че работата ти харесва и че точно с това искаш да се занимаваш...и както ти уважаваш неговите желания, така и той да се съобрази с твоето...говорете спокойно  и намерете оптималното решение, така че да стигнете до консенсус...а наистина толкова много хора се справят, защо ти да не можеш   bouquet Peace

# 3
  • Мнения: 2 336
А той казва ли какво е неговото място в цялата ви история - отглеждане на дете, домакинство и т.н.? Или и той като повечето не върши женска работа?
Аман от такива мъже.
Не знам какво да те посъветвам. Дай му отпор. Не се предавай.
Говори със свекърва си без него - да идва да ти помага поне в началото. Пиши и споделяй тук - поне малко да се отпуснеш и да си изкажеш болката.

# 4
  • Мнения: 2 237
Тя жената със сигурност е говорила с него,ама мойто мнение че не му трябва разговор.Трябва му твърд тон.Сядаш и нареждаш :от днес нататък ще вършиш това и това,ще ви помагаш за това и това,ще се прибираш по-рано.А,да - и ще почна работа !
Изобщо "седнете и поговорете" при мъжете май не върви,защото те просто не слушат или слушат избирателно.Повиши си самочуствието и ако продължаав да те ядосва  му дай да се разбере че не е единствен на света и не е най-ценния на света.
Говоря така защото съм ядосана на моя по същия повод.Но му дадох да се разбере че и аз съм човек с достойнства,цели и амбиции.В момента правя каквото си искам,не го слушам и си живея най-модерно.Та да видиш как набързо се научи да подрежда,да помага и да се разправя с детето и как видиш ли се оказа че може да се връща по-рано от работа.....
Глезльовци !Само знаят да ни подтискат  #2gunfire

# 5
  • Мнения: 17 402
Ами то зависи от мъжете. ТЯ си го познава, все пак и би трябвало да знае как да постъпи...

# 6
  • Мнения: 88
А дали ще разбере от твърдия тон?!И това ще започна работа как ще го възприеме той?Явно между тях двамата има нещо недоизказано,или ревнува от детето де да знам и аз....Поговорете си пък може и да намериш отговора.Според мен у него има нещо което го подтиска,и което не е споделял с теб до сега,може би е резултат от родителските грижи които са полагани за него като дете.Опитай някоклко варианта,и виж какво ще излезе.

# 7
Мерси, момичета   bouquet

Много сте бързи  Simple Smile Наистина имам нужда да пиша тук. Много се уморих от всичко. Дечко е сладур, но си беше предимно в къщи и като тръгна на ясла и през 5 дена е в къщи болен... Пък и аз съм самичка, нямам приятелки, все във форума вися  Crazy

За говоренето... не става Tired Не хваща дикиш... Той не ме чува, а и накрая се прави на обиден че аз съм говорела така. Т.е че не ме оценява и не ме подкрепя. Свекървата е ЗВЯР. Адски е властна, тя ги върти 3-ма мъже в къщи. Свикнала е да става нейното и затова смятам че мъжът ми е такъв. Има комплекси да избива..НЕ ме разбирайте погрешно - Той е грижовен и когато не е нервен дори е нежен. Но това с работата ми му бърка нещата и спокойствието. ..

# 8
  • Мнения: 88
ами ето на ти сама си отговори,властна майка ......значи има нещо дето не ти го казвал за отношенията с майка си кой знае какво му е било,затова е такъв,може и да уплашен ,да не се превърне в нея

# 9
Истината е, че иска да останеш зависима от него и да продължава да те гнети.
Просто се връщаш на работа и толкоз. Как ще се развиваш бършейки прах в къщи? Нали иска да се развиваш.

А идеята, че се жениш за някой мъж и после той се променя, определено не работи. Твоя е тип дудльо и ще си пили каквото и да правиш или да не правиш. Затова ПРАВИ КАКВОТО ТЕ ПРАВИ ЩАСТЛИВА и приемай доколкото ти е възможно забележките му - те няма да свършат.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
1. Детето никога не е пречка да се развиваш, по-скоро е вдъхновение и стимул. Като под развитие далеч нямам предвид главозамайваща кариера и петцифрен доход, една жена може да се развива по много начини Peace Опитай да обясниш това на съпруга си някак...
2. Щом си на държавна работа, ползването на болнични ще ти е нулев проблем, така че какво толкова?
3. За съжаление, мъжът ти щом сега ти говори такива неща, не вярвам след като започнеш работа да стане по-тактичен и мил или да започне внезапно да те цени повече, така че тук просто нищо не мога да кажа Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 2 336
Много е нормално детето да боледува повечко в началото. Можеш ли да си взимаш болнични? Предполагам, че мъжът ти няма да иска да взима той? Бъди безкомпромисна. Това мога да кажа.

# 12
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Моето мнение е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да почнеш работа!!! Тогава много неща ще се променят, не веднага, но с течение на времето ще стане.

# 13
  • Мнения: 368
И моето мнение е да започнеш работа. Като тръгнат нещата по един път после винаги му намираш лесното.
Щом не става с разговори направо му заяви - Че се връщаш на работа. Разпределете си задълженията в къщи  и по детето и той ще се примири предполагам. Все пак едва ли си мисли че цял живот в къщи ще си стоиш.

# 14
  • Мнения: 804
Не знам дали мъжът ти избива комплекси, но определено е от архаичния патриархален тип мъже, които смятат, че всички трябва да са като МАМА и всичко в дома им да е като при МАМА. Не помагат разговори и молби, те по своему хем те обичат, хем са тирани. Моят съвет е да се върнеш на работа и да му покажеш, че не си само майка и слугиня, а нормален човек с нормални нужди и най-важното със самочувствие. Не те питам какво точно кариера е изградил мъжа ти, защото това в случая не е важно. И последният прошляк да беше, пак щеше да се държи така. Това е характер и ако навреме не му покажеш, че не се поддаваш на натиска му, така ще си остане до края. Няма да обременявам постинга си с примери, но пак те съветвам - върни се на работа, ако ти искаш това. За детето не се притеснявай,  на тази възраст е напълно нормално то да боледува от време на време. Когато е болно ще ти дават болнични. В случая е важно да му покажеш, че ти не си никой и че твоята работа е също толкова важна за теб колкото неговата за него. Колкото до апартамента от свеки, мъжът е този който осигурява подслон на семейството. Мъжът в случая е снейния син, така че няма какво теб да те намесват в това.

Общи условия

Активация на акаунт