негативизъм и самостоятелност на 1 година - ау!

  • 651
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 568
Само да споделя-четох в една американска книга, че на ок. 1 годишна възраст е характерно негативистично поведение. Всичко е не. Детето се осъзнавало като личност и имало свои желания противоположни на родителските. Облекчено си казах, е нашето не е такова...
Беше точно на година и на всичко реагираше с усмивки и радост. Само месец по-късно нещата си дойдоха по местата Simple Smile Утвърждаването като личност започна с 4 дневна гладна стачка, последваха писъци при опит да я вземеш на ръце. Хапане, писъци и тръшкане на земята, когато се опитам да я сложа в количката Simple Smile е накрая успявам. Бебето е страшно заето и просто иска да не му се пречкаме, когато пада в дупки и опитва вкуса на тревата например Grinning
Някакси запазвам самообладание-явно защото съм предупредена и знам, че това е етап...
С 2 думи развиваме се нормално.
А вие как се справяте?

Последна редакция: ср, 04 юли 2007, 13:11 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 4 422
Оххх,аман от тия периоди ..на 1 година, на 3 пак,на 7-10,,после пубертет  Rolling Eyes
По темата -имаме такива моменти,понякога се усмихвам,понякога много се дразня...Иска например да бърка в контакти и други такива опасни неща да прави.. ooooh! Въпреки,че почти всички контакти са обезопасени пак не и позволявам,за да не реши,че е безопасно да си ровичка в тях.Като и направя забележка обаче ,забраня и и махна ръката и,моментално прави физиономия и почва мноого нещастно и пронизително да реве...Никаква критика не търпи  ooooh!

# 2
  • Мнения: 674
 Леле какво ме чака! То още отсега е с характер, а като ви чета... smile3517

 И да добавя нещо...Не си спомням кой знае колко подробности, но в курса ми по психология четох, че в периода около 2-3 годишна възраст се формира до голяма степен бъдещия характер на детето и какъв човек ще бъде като порасне! Така че да му мислим - от нас зависи до голяма степен!

Последна редакция: ср, 04 юли 2007, 13:04 от elina_king

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Възрастта от 1 до 3 годинки е известна в детската психология като "малък пубертет", поради голямото сходство в характеристиките на двата възрастови периода. Това е фазата на отрицанието и негативизма, след 3 години отшумява, казвам го от лични наблюдения. Така, че мами, правете си сметката какво ни чака с два пубертета. Laughing

# 4
  • Мнения: 115
Малко ми поолекна, като четох горните мнения.  Моят син е на 1 година и 4 месеца и здраво е влязъл в този период. Уж беше спокойно и сговорчиво бебе и изведнъж - характер. Явно трябва повече търпение, че на моменти  newsm61. Успех на всички при преминаването на този период.

# 5
  • Мнения: 130
Ох мами благодаря за темата! Аз започнах да си мисля, че зетето нещо се е невротизирало. Абсолютно същите номера- гладна стачка и твърдо "НЕ" на всичко, придружено с ревове. Ние сме на 1 год. и 9 мес. Е .. значи сме нормални.

# 6
  • Мнения: 441
Така, че мами, правете си сметката какво ни чака с два пубертета. Laughing


Не ме питай-едното на 10, другото на 2  ooooh!.Днешните деца много рано навлизат в пубертета  #Crazy.Понякога всичко е спокойно ,но понякога...като добавим и другото бебе(т.е татито) купона е пълен  hahaha hahaha.
И въпреки всичко си мисля,че с голяма разлика между децата е по-добре.Всяка възраст си има особеностите,нали затова сме ние родителите да им помагаме или поне да опитваме  Thinking.

# 7
  • Мнения: 1 264
Оооо  Shocked
Какво ли ни чака и нас? Калоян още от сега се инати, когато нещо не му е по гайдата. Ако не му дам точно това, което иска започва да пищи и реве с пълно гърло. Когато се опитваме да говорим с баща му, той вика като зглушителна станция и ми напомня онази реклама за подправките... Млъкнем ли, млъква и той.  Twisted Evil  Joy Joy Joy В количката вече не му е интересно, все иска да щъка, сяда където му скимне...  ooooh!

# 8
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Моят син започна да си отстоява позициите доста преди годинка. Сега е вече на година и 7 м. и утвърждаването продължава. Не знам дали е период или характер (май вече залагам на второто, явно на майка си се е метнал по инат, баща му е доста по-отсъпчив Wink)
Вече посвикнах с подобно инатливо поведение.

# 9
  • Мнения: 630
И ние сме в същия период. като не й се даде нещо, започва да се тръшка, да реве. Ако й се скарам пък, моментално свива устни, прави тъжна физиономия и пак рев. А като е доволна е много усмихната и чаровна. То тя си прояви характера от първия ден, така че аз не се притеснявам, само гледам да намеря правилен подход, което никак не е лесно.

# 10
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Отчаях се Sick Аз си мислех, че по-лошо от пищящо за цица бебе няма, пък като ви чета какво ме чака.................нямам думи

# 11
  • Мнения: 7 947
ООО, и ние вече сме едни своенравни...Всичко което реши - трябва да го докопа и пипне, иначе РЕВ!!! Наложи се да си сменим мебелите - имахме в спалнята ниска секция и тоалетка - след като това бяха просто притегателни места за Яни и изпочупи сума ти неща - сега сме с друга секция, с високи вратички...

# 12
  • Мнения: 924
Ами всичко си е етап и си преминава и идва ново....  Twisted Evil
А как се справяме- старая се да съм спокойна, обяснявам много и всеки път, понякога му отвличам вниманието ако знам, че това е единствения начин, избягвам да казвам "не", защото знам че не дава резултат, не повишавам тон. Когато беше започнал да се тръшка просто го оставях там, където си е и чаках да му мине, сега го прави много, много рядко.

Общи условия

Активация на акаунт