Жизненост на сперматозоидите след химио

  • 869
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте, предстои ми химиотерапия и се интересувам колко време след нея ще мога да имам деца? Отпаднаха за сега възможностите за замразяване на материал и ми остава да се моля и надявам жизнеността на сперматозоидите да се възстанови. Доколкото разбирам минават години, преди да станат напълно здрави и годни. Моля, ако някой знае от близки или от опит, нека пише. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 471
Здравей, Йордан, с какъв лекър си говорил за замразяването на материала? Ако не си говорил със специалист по репродуктивни проблеми, направи го. Д-р Стаменов има програма за безплатно лечение на пациенти, които са имали онкологични заболявания. Какви са показателите на последната ти спермограма? Защо да не се замрази? Не са достатъчни за инсеминация ли? Ако са достатъчни за ИКСИ - мисля че си струва да се замрази материал.
Надявам се да се възстановиш бързо от лечението  Hug

# 2
  • Мнения: 4 324
Йордан, аз ти писах и в другата тема, само искам да кажа, че наистина трябва да обмислите и проверите варианта за вземане на сперматозоиди по начина който ти е казала Вера.
Това за д-р Стаменов и програмата му за онокоболните е чудесно - обадете се и питайте.

Още веднъж от сърце ти пожелавам успех!

# 3
  • Мнения: 4 298
Консултирай се с андролог, д-р Кацаров е много добър избор. Ето координати:
София Д-р Милен Кацаров : преглежда в понеделник и сряда от 14.30 до 16.30 на Шандор Петьофи 39, София. Тел .02/ 852 58 52
andrologia.hit.bg
Това са координатите, на споменатия д-р Стаменов и неговата клиника, но те ще са на работа след 7-ми юли:
Център за репродуктивно здраве “Надежда”гр.София, бул. “Гоце Делчев” № 46.
IV-ти етаж в клиника “Малинов”
Д-р Георги Стаменов - 0888/269-839; Тел: 02/ 965 57 11 и 02/ 965 57 40
www.invitro-bg.com
Наскоро в Дом и семейство попаднах на тема от майка, чийто съпруг е прекарал онкологично заболяване и са имали забрана за опити от 5г., след терапията.  В момента имат детенце на 4 м. Трябва да потърся ..... ето
Успех!

# 4
  • Мнения: 40
Спермограмата показа, че не са годни за замръзяване  #Cussing out Вече ме натъпчиха с лекарства, а и нямаше време за втора спермограма... Големият проблем е, че лекарите не помислиха въобще за това, че още нямям 30 и е естествено те първа да мисля за деца. Никой не обели и думичка за замръзяване, за каквото и да било, свързано с репродуктивното ми зраве. Стовариха ми диагнозата, пратиха ме на изследвания и докъто се опомня съм на инжекции и айде под ножа! Едва намерих момент, в който да помисля трезво, да събера мислите си и да тичам за спермограма с желание за евентуално замръзяване.  Ще ми се да бях избягал от тук преди време. На запад в болниците със сигурност щяха да ми предложат варианти да спася не само живота си, а и най-ценното след като имам него.
Благодаря за идеята да се свържа с доктор Стаменов! Ще го направя!

# 5
  • Мнения: 3 376
Докторът е извън България до края на седмицата, но веднага след това му се обади, няма време за губене според мен!

# 6
  • Мнения: 547
Йордан,първо надявам се лечението да даде бързо добър резултат.И си мисля,че независимо че си започнал това лечение трябва да се консултираш с няколко специалисти и във връзка със заболяването ти и отделно със специалисти по стерилитет.Не съм запозната,но ако има някакъв вариант преди да започне химиотерапията да се направи малка пауза с другите лекарства и да се замрази материал ще бъде добре за теб.Може би спермограмата е била лоша именно поради това че вече са ти давали лекарства.И никой лекар не може да ти гарантира че 5 или 10 години след лечението всичко ще се нормализира.Организма на всеки човек реагира различно.Не се отказвай да се консултираш с различни лекари.Сам си се убедил че понякога пропускат важни неща,а като чуеш повече мнения ще имаш по-пълна представа за всичко което ти предстои и ще можеш да вземеш най-добрите за теб решения.От сърце ти желая успех в борбата с болестта,а след това да изживееш щастието да станеш баща! Hug

Общи условия

Активация на акаунт