ne6to za hemoglobina

  • 1 208
  • 7
  •   1
Отговори

Анкета

imam nisak hemoglobin,kakvo da pravya

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 02 авг 2007, 17:23
* Може да изберете максимум 3 опции.

[predpisaha mi da priemam jelyazo i nyakakvi tabletki

# 1
  • София
  • Мнения: 4 294
Нищо не разбрах  ooooh! newsm78
Що за тема  #Crazy пък и анкета  Thinking

# 2
  • Варна
  • Мнения: 563
ами зависи от какво ти е нисък хемоглобина... аз също съм с нисък хемоглобин,но при мен е наследствено,тъй като имам наследствена анемия и не мога да го променя с нищо. ако ти е нисък заради желязото можеш да ядеш повече дроб,пастет,да пиеш червено вино. надявам се да съм ти полезна   bouquet

# 3
# 4
ами зависи от какво ти е нисък хемоглобина... аз също съм с нисък хемоглобин,но при мен е наследствено,тъй като имам наследствена анемия и не мога да го променя с нищо. ако ти е нисък заради желязото можеш да ядеш повече дроб,пастет,да пиеш червено вино. надявам се да съм ти полезна   bouquet

И много спанак. Витамини. Ако имаш възможност разходки в планината.

# 5
  • Мнения: 2 700
За желязодефицитна анемия се пие МАЛТОФЕР.
Не виждам какво те притеснява. Пий каквото са ти дали.

# 6
  • Мнения: 46 434
djovani, какво питаш? Консутирай се и с друг лекар, ако имаш съмнения, че не трябва да ги приемаш. Бременна ли си?
Хемоглобинът на бременните по принцип е с по-ниски стойности, но ако е над 100 и жената се чувства добре, не се дава нищо.


Градска легенда се казва това  Laughing

"Спанакът също съдържа желязо, но много по-малко от други зеленчуци като например лещата и зелето. В захарта, яйцата и рибата също има повече желязо от него. Спанакът съдържа обаче вещества, които пречат на пълноценното усвояване на желязото и затова е по-добре да бъде сервиран с месо или риба. Така олигоелементите (около 60 на брой в организма, между които желязо, мед, цинк, селен, никел и др.) ще бъдат правилно усвоени от организма."

Легендата, че спанакът съдържа много желязо, се ражда след печатна грешка. При описване резултатите от направено през 1870 г. немско изследване на съдържанието на желязо в различни храни, десетичната запетая в стойността за спанака била отместена по грешка надясно, като в резултат била публикувана десет пъти по-висока стойност. Грешката била поправена през 1937 г., но чрез пресата и филмите за „Попай Моряка“ (започнали през 1929 г.) в масовото съзнание вече се бил утвърдил митът за богатия на желязо спанак."


Копирано от тук.

# 7
djovani, какво питаш? Консутирай се и с друг лекар, ако имаш съмнения, че не трябва да ги приемаш. Бременна ли си?
Хемоглобинът на бременните по принцип е с по-ниски стойности, но ако е над 100 и жената се чувства добре, не се дава нищо.


Градска легенда се казва това  Laughing
[predpisaha mi da priemam jelyazo i nyakakvi tabletki

"Спанакът също съдържа желязо, но много по-малко от други зеленчуци като например лещата и зелето. В захарта, яйцата и рибата също има повече желязо от него. Спанакът съдържа обаче вещества, които пречат на пълноценното усвояване на желязото и затова е по-добре да бъде сервиран с месо или риба. Така олигоелементите (около 60 на брой в организма, между които желязо, мед, цинк, селен, никел и др.) ще бъдат правилно усвоени от организма."

Легендата, че спанакът съдържа много желязо, се ражда след печатна грешка. При описване резултатите от направено през 1870 г. немско изследване на съдържанието на желязо в различни храни, десетичната запетая в стойността за спанака била отместена по грешка надясно, като в резултат била публикувана десет пъти по-висока стойност. Грешката била поправена през 1937 г., но чрез пресата и филмите за „Попай Моряка“ (започнали през 1929 г.) в масовото съзнание вече се бил утвърдил митът за богатия на желязо спанак."


Копирано от тук.

da,bremenna sim,no mi se gadi ot hap4etata

Общи условия

Активация на акаунт