Моля за малко инфо-раждане и консултаций?!

  • 1 926
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
здарвейте мили мами,
може питането ми да ви се стори глупаво,но все пак ще питам.Консултациите са ми водени в Токуда,но няма да раждам там(по ред причини,финансови,липса на места и т.н),ще раждам в тина Киркова,там родих и първото си дете.Тогава обаче лекарката която ми водеше консултациите работеше там и всичко си беше ясно.Сега обаче тази лекарка не работи там ,а в токуда.Питането ми е като дойде момента просто си отивам в Тина Киркова или е необходимо поне веднъж да съм ходила там на някаква конслултация?!А ако пресрояча термина,там ли да ходя всеки ден за слушане на тоновете?Ако някой има представа за редъ там нека ми каже!
Благодаря на всички

# 1
  • Мнения: 1 273
Защо не отидеш директно в болницата да попиташ? newsm78
До колкото знам тръгнеш ли да раждаш, кадето и да отидеш, няма да те върнат Peace Виж за слушането на тонове при пренасяне-- не знам  Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 1 735
Всеки петък има училище за родители от 11ч. и разказват как протича раждането и какво ще ти трябва.В 34 г.с. да ти е издадена обменна карта,направление/май не е много задължително и не разбрах дали е от личния лекар/ и е хубаво да се тестваш за упойки и лекарства.Да се носи малко багаж-чехли,малка и голяма кърпа,сапун,тоал. хартия,дамски превръзки,1 нощница,тоал. принадлежности.И отиваш направо!  bouquet






# 3
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
аз ходех на консултации в кварталната поликлиника и при частния ми гинеколог. 2 месеца преди раждането отидох в Тина Киркова, говорих с лекарката, която си бях избрала и тя ме пое през последния месец. Не ми е правила проблем, че не ми е следила бременността. Преглеждала ме е 2 пъти преди да родя. Всички документи обаче си ми ги дадоха от поликлиниката. Само трябваше тест за алергии да си направя защото имаше вариант за секцио. Училището е удачен вариант да разбереш какво да носиш и от кого да го вземеш. Ако няма да си избираш лекар... естествено можеш да родиш в който ти душа иска родилен дом... няма да те върнат. Само си носи обменната карта, направлението и багажчето... че и без тях ще те вземат. Няма да те оставят да родиш на улицата я...

# 4
  • Мнения: 3 695
В 8-я месец, лекарят, който те следи трябва да ти даде обменна карта и направление за хоспитализация. С обменната карта можеш да ходиш на запис на тонове в Тина Киркова безплатно (103 или 106 кабинет, не се сещам кой от двата беше). А с направлението за хоспитализация, можеш да родиш във всяка болница (без частните), без да си ходиш предварително. За всеки случай обаче, иди да видиш как е на място  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 735
А кой издава направлението за хоспитализация-личния лекар или лекарката от ЖК?

# 6
  • Мнения: 3 695
Лекарят от ЖК.

# 7
  • Мнения: 924
Сори за офф-а, но консултациИ

# 8
  • Мнения: 138
аг-то което те е следила до сега ще ти обясни вси4ко, ако я попиташ. питаи я за багжа какъв трябва да е, за бебето, за документите не вярвам да не ти даде тази информация, ако се поинтересуваш малко!

# 9
  • Мнения: 258
В 8-я месец, лекарят, който те следи трябва да ти даде обменна карта и направление за хоспитализация. С обменната карта можеш да ходиш на запис на тонове в Тина Киркова безплатно (103 или 106 кабинет, не се сещам кой от двата беше). А с направлението за хоспитализация, можеш да родиш във всяка болница (без частните), без да си ходиш предварително. За всеки случай обаче, иди да видиш как е на място  Peace

 Peace Така е, аз раждах в Тина Киркова, отидох с обменна карта от гинеколога ми в поликлиниката, преди това не съм ходила в болницата, но те съветвам  да отидаш все пак на място и да се запознаеш с условия, процедури, изисквания и т.н. Може би в деня на отворените врати е най-добре да го направиш  Peace

# 10
  • Мнения: 159
Когато тръгнеш да раждаш, в която и да е болница ( която работи със здравната каса) никъде няма да те върнат.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 185
Когато тръгнеш да раждаш отиваш направо там, ако искаш там да ти слушат тоновете или плащаш за това или правиш избор на лекар за раждате (който също се плаща) и ти ги правят там иначе е редно това да се прави от наблюдаващия бременността ти!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 603
Хора, четете, преди да отговаряте  Crossing Arms
dachi18 ... продължавам да не схващам, каква е идеята да отговаряш на въпроси зададени преди една година  newsm78

# 13
  • Мнения: 3 695
Извинете, dachi18, mutzunkata, Bubeto79 и lidia dimitrova но не виждате ли, че бебето на авторката е вече на 5 месецаLaughing

# 14
  • София
  • Мнения: 262
Всеки петък има училище за родители от 11ч. и разказват как протича раждането и какво ще ти трябва.В 34 г.с. да ти е издадена обменна карта,направление/май не е много задължително и не разбрах дали е от личния лекар/ и е хубаво да се тестваш за упойки и лекарства.Да се носи малко багаж-чехли,малка и голяма кърпа,сапун,тоал. хартия,дамски превръзки,1 нощница,тоал. принадлежности.И отиваш направо!  bouquet

Всичко е точно така, както казваш (най-вече за упойките), само да отбележа че обменната карта си я купуваш от обикновенна книжарница и си я попълваш. На мен като попитах искат ли направление от личния лекар ми отговориха с твърдо не





Общи условия

Активация на акаунт