мнения за ЕСКАПЕЛЕ

  • 282 079
  • 943
  •   2
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 520
Нямам нужда от ескапел за да се пазя от нежелана бременност.
Ако презервативите са на одобрена и изпитана с годините марка, вероятността да се скъсат е почти нулева.
Докато вероятността едно нищо и никакво хапче да ти обърка хормоните за седмици и месеци наред, не е за подценяване.

# 721
  • Мнения: 4 393
Нямам нужда от ескапел за да се пазя от нежелана бременност.
Ако презервативите са на одобрена и изпитана с годините марка, вероятността да се скъсат е почти нулева.
Докато вероятността едно нищо и никакво хапче да ти обърка хормоните за седмици и месеци наред, не е за подценяване.

Ходи го кажи на нашия скъсан презерватив  Mr. Green

# 722
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Нямам нужда от ескапел за да се пазя от нежелана бременност.
Ако презервативите са на одобрена и изпитана с годините марка, вероятността да се скъсат е почти нулева.
Докато вероятността едно нищо и никакво хапче да ти обърка хормоните за седмици и месеци наред, не е за подценяване.

Тук ключовата думичка е "почти". Извинявай, но няма презерватив, който да няма вероятност да се скъса  Peace

А че Ескапел си е единствената мярка за спешна контрацепция, това си е самата истина. Няма друго. (Надявам се, че не включваш презервативите в графата за спешните)

# 723
  • Мнения: 4 435
Тука се говори за спешна контрацепция. С презервативите и противозачатъчните таблетки, пяни, стикери и т.н. сме запознати. Wink Но те не спадат към спешната контрацепция.
Вероятността да се скъса презерватив и доста по-голяма от нула. Интересно ми е ти какво ще направиш, ако ти се случи? Thinking


Elbereth писали сме едновременно.  bouquet

# 724
  • Мнения: 1 520
Ами ако противозачатъчните хапчета ви бяха противопоказни, какво щяхте да правите? Тогава трябва да има и друго решение освен ескапел.

На мен не са, просто не си падам по никакви хапчета антибебе, и дано не ми се налага да взимам дори инцидентно за екстремни случаи.

# 725
  • Мнения: 4 435
Ти май не правиш разлика между противозачатъчни таблетки и спешна контрацепция като Ескапел, а? Rolling Eyes
Всеки се надява да не му се случи, разбира се. Но като се случи, какво? Да седим и да стискаме палци ли? Rolling Eyes

# 726
  • Мнения: 1 520
Ти май не правиш разлика между противозачатъчни таблетки и спешна контрацепция като Ескапел, а? Rolling EyesВсеки се надява да не му се случи, разбира се. Но като се случи, какво? Да седим и да стискаме палци ли? Rolling Eyes

Много добре правя разлика м/у двете.

Както презервативите (нищо, че засега са най-сигурен метод за предпазване), така и противозачатъчните хапчета все още не дават изцяло 100% сигурност. Разликата е че когато забременееш въпреки редовно пиене на хапчета, ти няма как да разбереш за да се подсигуриш със спешна контрацепция като ескапеле. Wink

Вероятността да се скъса презерватив и доста по-голяма от нула. Интересно ми е ти какво ще направиш, ако ти се случи?

А какво би направила ти ако забременееш с хапчета антибебе и разбереш чак когато бременността е вече факт?

# 727
  • Мнения: 1 520
Сподели ги, за да съм информирана за в бъдеще /никой не е застрахован/, тъй като миналата година след гаф с презерватива и на мен ми се наложи да пия Ескапеле.

Има един не много сигурен метод - промивка с разтворен във вода лимонов сок или оцет. Киселата среда убива спермотозоидите.

Ако ги нямаш под ръка, има друг по-несигуpен метод - взимане на горещ душ след сексуалния акт, т.к. горещата вода също убива спермотозоидите. Разбира се, гореща колкото ти можеш да понесеш.

Досега не съм прилагала нито един от двата т.к. слава богу, нямаме случай на скъсан презерватив. Но ако не дай си боже се случи, не бих рискувала с ескапел.

Последна редакция: сб, 29 авг 2009, 00:27 от krem-karamel

# 728
  • Мнения: 234
Признавам си, че не съм чела цялата тема, но бих искала да изкажа мнение по въпроса!
Аз определено  съм "ЗА" лекарствени продукти от рода на Ескапеле, ще ви кажа и защо!
Преди мноооого, много години, когато бях само на 18 години и правех първи стъпки в секса, майка ми толкова ме беше наплашила за нежелана бременност, че аз не можех да си представя нещо по-страшно от това! С приятеля ми, разбира се, се предпазвахме с презервативи, докато един ужасен ден презервативът не се скъса....Никой не ми беше казал какво трябва да се прави в подобен случай! Цяла нощ не спах, а на другия ден отидох на гинеколог /незнам даже дали тогава е и Постинор/, лекарката ми каза, ако не ми дойде тогава да я потърся!? Изживях 2 много тежки седмици, за друго не можех да мисля, спрях да се храня, свалих 4 килограма от притеснение....Слава Богу- дойде ми! Но след преживения ужас реших, че не мога да живея всеки път в такава тревога-дали няма да се скъса презервативът и започнах да пия противозачатъчни...Пих ги повече от 8 години. Сега отчитам това за огромна грешка, почти 2 години опитвам да стана майка, а не се получава! Обвинявам се и си мисля, че може противозачатъчните също да са оказали влияние...Изяждам се вътрешно! Ето, лекарство като Ескапеле е отлично решение! Двойката може да ползва презервативи, а само в екстремни ситуации, да прибягва до хапчето!

# 729
  • Мнения: 1 520
Не знам защо спряха постинора. Той беше много по-добро решение от ескапел. За него съм твърдо за. Още майка ми ме беше запознала с него т.к. е познат в БГ от 30-40 години т.е. изпитан с времето отвсякъде. Единствения му страничен ефект е, че причинява слабо кафеникаво кървене, което не е повод за притеснение.

Но не бих си правила експерименти с ескапел, предвид всички лоши отзиви които изчетох тук.

# 730
  • Мнения: 183

Има един не много сигурен метод - промивка с разтворен във вода лимонов сок или оцет. Киселата среда убива спермотозоидите.
Ако ги нямаш под ръка, има друг по-несигуен метод - взимане на горещ душ след сексуалния акт, т.к. горещата вода също убива спермотозоидите. Разбира се, гореща колкото ти можеш да понесеш.
Досега не съм прилагала нито един от двата т.к. слава богу, нямаме случай на скъсан презерватив. Но ако не дай си боже се случи, не бих рискувала с ескапел.
Извинявам се но как лимоновата вода помага  hahaha или гореща вода,ако не дай боже ти се случи по добре заложи на хапчетата,защото тези бабини приказки хич няма да ти помогнат  Joy Така ако ставаше изобщо нямаше да се пият хапчета от типа на Ескапеле Rolling Eyes

# 731
  • Мнения: 4 435
Krem karamel а ти защо реши, че аз ползвам хапчета анти бебе, че ми задаваш този въпрос? Tired
И моля те, не пиши подобни глупости за гореща вода, лимонов сок и тем подобни, защото в темата влизат безброй малки и сексуално необразовани момиченца, който веднага ще започнат да пробват методите ти. ooooh!
Извинявам се, ама не сме в 15-ти век и подобни измишльотини, и хора с липса на сексуална култура ме изкарват извън релси. Sick
И постинора го харесвала, но ескапел не.  Joy Та то е едно и също, само че цената на второто е двойна. Mr. Green А Постинор съм пила, и кафеникаво течение от него не съм имала. Wink

# 732
  • София
  • Мнения: 1 176
По принцип Ескапеле се пие до 72 часа,но не повече от два пъти в годината.Все пак момичета 100 % гаранция няма.Аз със спирала забременях вие искате с някакво си хапче.Като отидох при моя гинеколог той каза така:Най сигурно е с презерватив и въпреки това да свърши навън?Айде вие сами си вадете извода.Затова сега отивам по дистрибутори и яко презервативи макар да съм семейна.Гаранция-Франция,Америка плаща.Сори за грубия израз ма си е така.

# 733
  • Мнения: 1 520
Krem karamel а ти защо реши, че аз ползвам хапчета антибебе, че ми задаваш този въпрос? Tired

Ами защото всеки, който ползва редовно презервативи, знае че не е толкова лесно да се скъса един презерватив.

О, забравих - ескапел не може да се пие повече от 2-3 пъти годишно, ако не и по-малко. А ако ти се наложи повече пъти спешна контрацепция, тогава какво е решението???

# 734
  • Мнения: 4 393
Krem karamel а ти защо реши, че аз ползвам хапчета антибебе, че ми задаваш този въпрос? Tired

Ами защото всеки, който ползва редовно презервативи, знае че не е толкова лесно да се скъса един презерватив.

О, забравих - ескапел не може да се пие повече от 2-3 пъти годишно, ако не и по-малко. А ако ти се наложи повече пъти спешна контрацепция, тогава какво е решението???

Да откажеш секса, явно не е за теб  Joy

Общи условия

Активация на акаунт