Помощ за стерилизация!

  • 642
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
Здравейте!

Ще съм ви благодарна, ако ми помогнете със съвети за стерилизирането, защото първите ми две тестови бурканчета не се получиха и като ги отворих  Sick

Опитвам се да стерилизирам бебешки пюрета, към момента тествам с картофено. Готовото пасирано пюре (без мляко) наливам в бурканчета, врътвам капачките (нови) и варя в тенджера за 10 минути. После обърнах с капачката надолу да изстине и ... не стана.  Sad

Къде бъркам? Дали не сбърках със съхранението, че не ги прибрах на тъмно, а ги оставих ей така на кухненската маса? Трябва ли да ги обръщам върху капачката да изстиват всъщност? Колко трябва да пълня бурканите - максимално много или да оставям малко въздух отгоре (както направих)?

За първи път в живота си опитвам такова нещо и ще съм много благодарна, ако ме насочите със съвети.

Благодаря предварително на всички!

ПП - да добавя, че като отворих бурканчетата, не ми "пукна" капачката. Обаче пък купих нови капачки, за които няколко мами ми казаха, че няма проблем да се стерилизира с тях. Освен това гледам сладката от свекърва ми, че със същите капачки ги затваря и тя.  Thinking  Ама поради логистични причини не искам да я питам нея как го прави, че ще ми се изсипе за 3 дни у дома да ме учи!  newsm43

# 1
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Когато съм правила пюрета на сина си винаги съм правила в повече и докато е горещо го сипвам в бурканчета и ги обръщам.След това не ги варя.Изчаквам да изстинат,така както са обърнати и готово.И сладка така правя,не стерилизирам.За по-голяма сигурност, вече изстиналите бурканчета с пюрето,слагам в хладилника.Случвало се е да не се вакуумира капачката добре,но това са единични случаи.

# 2
  • Мнения: 1 996
има един проблем при ползването  на бурканчетата от бебешките храни и това са капачките
ако ползваш оригиналната капачка - добре
но ако тя, е стара,захабена и си купила новичка - е те там ти е проблема!Новите са направени от твърд материал,бурканчето е малко и  вакума  ,който се създава при варене  не е достатъчен за да  дръпне капачката и тя да хлътне надолу

# 3
  • София
  • Мнения: 3 249
Да, ама за съжаление изхвърлих старите капачки, защото бяха в окаяно състояние.  Confused  Така или иначе с тях нищо не можех да направя.

Като стерилизирам пюретата трябва ли пак да ги държа в хладилника?  newsm78  Вчера пак направих 3 тестови бурканчета. Едното оставих отвън на тъмно, другите прибрах в хладилника.

Общи условия

Активация на акаунт