Много висока температура и бързо я вдига

  • 7 534
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Ох, помагайте, че откачих, расте му кътник някакъв, досега от зъб не е страдал, сутринта вдигна малко, дадох му панадол, мина му. Бяхме в парка и просто за 5 мин пламна и вдигна сигурно 40, разтрепери се, така се уплаших, пак дадох панадол, заспа в ръцете ми, това никога не е било. Та, питанята ми са - може ли от зъб да се вдигне толкова бързо и толкова висока температура, има ли някакви свещички или нещо подобно, да ходя да търся. Не е ли опасно толкова висока. За пръв път ми се случва и направо  Cry Много благодаря предварително  Praynig

# 1
  • Мнения: 5 577
Блонди, запази спокойствие първо. Комперси - Иван е същия, вдига супер бързо.

Чорапки мокри на краката, на челото кърпа и на сгънките на ръцете - в никакъв случай на главата обаче.

Течности много, ама много.

Зъб може, но еднократно вдигане - т.е. трябва да падне и това е.

Успех и пиши как сте.  Hug

# 2
  • Мнения: 4 053
свещичките са Ефералган,и вършат работа,
но аз мисля,че толкова висока температура от зъб не може да е... Thinking

# 3
  • Мнения: 7 837
Не е зъб със сигурност.
Събличаш го и под душа. Другия вариант е с мокър чаршаф.
Остави го само по потник, не го навличай.

И над 40 градуса е вдигал Сами. Тук не приемат че е фатална, особено ако се свали по-бързо и не се поддържа.

# 4
  • Мнения: 595
Ефералган свещички по 150мг. макс.4 за 24 часа
Говорила съм с педиатър -най много 38гр. може да е от зъби.
Потърсете друга причина-вирус,летен грип,гнойна ангина....не вярвам да е зъб.

# 5
  • Мнения: 182
Виж му гърлото, има вируси, които докарват ангина- гнойна или не.Моята дъщеря в неделя сутринта се събуди с 38,6- и се оказа вирусна гнойна ангина

# 6
  • Мнения: 3 461
Вдигат много често и повече. Редувам през 4 часа свещички ENELFA 250(парацетамол, веднага свалят с тях) и Ibuprofen(има сиропи под различно наименование, но това е основната съставка). И както каза Кейси под душа. Дано се оправите бързо.

# 7
  • Мнения: 27 524
Много ви благодаря  Heart Eyes Спи сега, няма, направо ми се гади от стрес, представям си, недай си Боже, нещо по-сериозно да има. Взех свещички ефералган, взех и гел. Иначе яде, тича, играе си, смее се. Ако е болен мисля, че няма да яде, знам ли.  Thinking  Дано да е зъб, мерси пак на всички  Hug

# 8
  • varna
  • Мнения: 1 012
а под душа на каква температура?-38градуса ли?

# 9
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Дъщеря ми потдържа 3 дни Т39,6, без никакви други симптоми- нито хрема, нито гърло, гърди чисти, УНГ-чисто, гърлен секрет чист ПКК и урина чисти и накрая се оказа вирус. Т нямаше сваляне с нищо, дори с течен Аналгин, душове, свещички , Панадол Нурофен и т.н - с нищо. Така че и при вас може да е вирус.
Иначе начини за сваляне:
- чорапки на краката с оцет и вода и мазане по цялото тяло със същото
- душ с Т37,5-38 градуса
- течен аналгин според кг  или хексалгин
- белтък намазан на стъпалцата
- настърган картоф във марля на челото
- много течности  и оводняване на организма
При нас нищо не помогна, но се надявам при вас при нужда нещо гореизброеното да помогне и бързо ви оздравяване

# 10
  • Мнения: 6 029
Съмнявам се да е зъб.... наблюдавай го, толкова рязко вдигане на Т не е на добре. На мен ми се е случвало само веднъж и бях с бъбречна криза... тъй че ако пак се случи - на лекар веднага. Температурата е признак на вирусче или възпаление... а я свързват с появата на зъби, защото тогава имунната система се дъни.

# 11
  • Мнения: 3 146
а под душа на каква температура?-38градуса ли?

Според мен е вредна на малко дете да се сваля рязко температурата. насвсякъде като чета, пише, че свалянето с чаршафи, оцет и вода се прилагат асмо в комбинация с температуропонижаващи, освен ако последните не са предозирани и не могат да се дават вече. Просто рязкото спадане на температурата също може да доведе до гърч.

# 12
  • Мнения: 6 029

И над 40 градуса е вдигал Сами. Тук не приемат че е фатална, особено ако се свали по-бързо и не се поддържа.

бързото сваляне на температура е вредно...

# 13
  • Мнения: 2 196
Блонди,съвети вече са ти дали  момичетата.
Кажи,как е Криско?

# 14
  • Мнения: 1 329
Блонди, по скоро вирус. От зъби не се вдига такава Т.
Най-добре под душа с вода 1° по ниска от тази в която се къпе по принцип, и след банята, температуро понижаващо.

Пиши как е детето. Бързо оздравяване.

Общи условия

Активация на акаунт