Книги за петокласник

  • 11 422
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 674
Синът ми ще бъде в пети клас, а госпожата пропуснала да им даде списък с прочитните книги за лятото. Моля ви, кажете какви книги да четем.
Ще съм благодарна, ако споделите какви други книжки харесват вашите около 11 годишни деца.

Последна редакция: вт, 03 юли 2007, 16:32 от paleto

# 1
  • под тепетата
  • Мнения: 9 268
И аз ще следя темата, обещала съм на приятелка, че ще ви попитам за книгите за бъдещите петокласници.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 866
Спомням си, че Виктория миналото лято чете разкази от Йовков и Елин Пелин, но всички други автори ми се губят... Мога да погледна обаче материала, който е включен в учебниците за пети клас - при всички положения на децата ще им е от полза предварително да познават произведенията, които изучават. Учиха митове за създаването на света, български фолклор, имаха и нещо от Агоп Мелконян (който за жалост почина миналото лято)... Утре мога да проверя в учебника, а също и да питам Виктория какво е чела.

# 3
  • Мнения: 2 270
приказки на Оскар Уайлд,Шарл Перо,Пушкин,Андерсен,
Том Сойер,
Антон и Точица,
БГ-народни песни
Предания и легенди за Крали Марко/Ран Босилек/
басни Езоп,
Крал Артур,
Робин Хут
Пътешествията на Гъливер
Вълшебникът от Оз
Братята с лъвските сърца
весели случки/ВИЛХЕЛМ БУШ/
Барон Мюнхаузен,
разни приказки за деца
БГ народни приказки
Турски народни приказки
Чудното огледало/Г Райчев/
Небивалици
Старогръцки митове и легенди
Бг предания и легенди
Бг-народна митология.

# 4
  • под тепетата
  • Мнения: 9 268
Благодаря, ani69   bouquet (наборе  Wink)

# 5
  • Мнения: 1 674
Мерси. Grinning Ще се захващаме да четем. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 674
Спомням си, че Виктория миналото лято чете разкази от Йовков и Елин Пелин, но всички други автори ми се губят... Мога да погледна обаче материала, който е включен в учебниците за пети клас - при всички положения на децата ще им е от полза предварително да познават произведенията, които изучават. Учиха митове за създаването на света, български фолклор, имаха и нещо от Агоп Мелконян (който за жалост почина миналото лято)... Утре мога да проверя в учебника, а също и да питам Виктория какво е чела.

Янита, удобно ли е да питаш дъщеря ти какво от Йовков и Елин Пелин е чела мин. година.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 019
Ето и списъка на моята дъщеря:
"Косачи" - Елин Пелин
"Игра на врабчета" - Й. Радичков
"Котаракът в чизми" - Ш. Перо
"Грозното патенце" - Андерсен
"Най-справедливият" - Елин Пелин
Старогръцки легенди и митове
Български народни приказки
Български народни песни
 
Купих една книга с анализи по литература за 5-ти клас и видях, че се изучават още скандинавски и библейски митове.

# 8
Виж в znam.bg! Има приказки, легенди,всичко, което ще се учи в 5 клас!

# 9
  • София
  • Мнения: 4 866
Янита, удобно ли е да питаш дъщеря ти какво от Йовков и Елин Пелин е чела мин. година.

Чете разкази. На Йовков беше Ако можеха да говорят - не го намерих в интернет-книжарница и го дръпнах от нета. Добавих му подходящи илюстрации и го разпечатах. Имам го на файл, ако го искаш.

В петък ще видя Виктория и ще я питам какво още е чела. Междувременно трябва да й направя списък за след пети клас, че не са им дали и се е тръшнала, че иска да чете по списък  Mr. Green Гледа списък на приятелка от друго училище - само Под игото не беше чела от него, но вече го е преполовила. За петък си поръча да й занеса книги.

# 10
  • Мнения: 2 577
Браво за темата   bouquet
/и аз мислех да пускам такава/

Нашата госпожа също всяка година им дава - а тази не
Ама като се замисля - какво я интересува. Те не са вече нейни ученици, да му мислят децата и новите им учителки....

# 11
  • Мнения: 2 270
Ето и списъка на моята дъщеря:
"Косачи" - Елин Пелин
"Игра на врабчета" - Й. Радичков
"Котаракът в чизми" - Ш. Перо
"Грозното патенце" - Андерсен
"Най-справедливият" - Елин Пелин
Старогръцки легенди и митове
Български народни приказки
Български народни песни
 
Купих една книга с анализи по литература за 5-ти клас и видях, че се изучават още скандинавски и библейски митове.
ти ме разби.
Защо нашия списък е толкова голям newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 2 019
Списъкът ви е по-дълъг защото учителката е включила допълнителна литература, която е сметнала, че ще бъде интересна на  децата да я прочетат, в което няма нищо лошо. Grinning

# 13
  • Smallville
  • Мнения: 994
Браво за темата   bouquet
/и аз мислех да пускам такава/

Нашата госпожа също всяка година им дава - а тази не
Ама като се замисля - какво я интересува. Те не са вече нейни ученици, да му мислят децата и новите им учителки....
Защо да го дава госпожата,на моето дете списъкът беше в учебника по литература и тя си го препписа,преди да го издаде Peace

# 14
  • Мнения: 1 674
Браво за темата   bouquet
/и аз мислех да пускам такава/

Нашата госпожа също всяка година им дава - а тази не
Ама като се замисля - какво я интересува. Те не са вече нейни ученици, да му мислят децата и новите им учителки....
Защо да го дава госпожата,на моето дете списъкът беше в учебника по литература и тя си го препписа,преди да го издаде Peace
В нашия учебник нямаше такова нещо. newsm78
danibaby, книгите в учебника същите ли са, като тези посочени по-горе?

Общи условия

Активация на акаунт