питане за Аптамил

  • 1 880
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 111
здравейте,мами!
Имам следното питане - кърмя бебето си,но от скоро се налага да го дохранвам.Избрах Аптамил.
Прави ми впечатление,че бебето след хранене първо е спокойно  идори заспива,но скоро се буди с вик и започва да реве,да нервничи,да си свива крачетата и да има газове. Когато само го кърмя  - няма такива реакции - тогаво си реве,но явно от недохранване /липсва гърченето,свиването  и т.н./
Та въпросът ми е дали това поведение е от АМ,защото при кърмене липсват такива реакции или просто се развиват чревцата му....или тепърва трябва да свикне и с новата храна-добавка newsm78
И ако проблема е в млякото - дали да го сменя с друго или...
Благодаря предварително,и ако темата е обсъждана - не ми се сърдете за въпроса,но просто нямам време да се поразровя,за което се извинявам.  bouquet

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 17:52 от tuly

# 1
  • Мнения: 27 524
Аптамил е много добро мляко, едва ли е от него. Колики и свикване, ще премине  Hug

# 2
  • Мнения: 1 207
щом така мислиш пробвай с друго.Води се по инстинкта си. Peace Вярно,че млякото е добро,но не е изключено и да е от него.

# 3
  • Мнения: 1 111
а как да го спеня - направо да взема друго и да дам или.....

# 4
  • Мнения: 630
По принцип е нормално при смесено хранене да се появят колики. Педиатрите не препоръчват честа смяна на млека, а аптамил наистина се води за едно от най-добрите млека в България. Консултирай се с лекаря си все пак. по вероятно е коликите да са от биберона, а не от млякото.

# 5
  • Мнения: 307
Здравей! Според мен коликите се дължат на АМ, но не на конкретната марка, а на факта, че преминава към друга храна и организмът му свиква.
А какви шишета и биби използваш, каква марка, може да е от тях? Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 5 744
И аз мислия, че са по-скоро колики. Гаден период, но отминава.
За млякото - синът ми първо беше на НАН, но много го запичаше и впоследствие го смених с Аптамил, понесе му добре.

# 7
  • Мнения: 1 111
използвам шишетата и бибероните на Чико - 0+

да се надявам,че ще свикне с млякото....просто не знам какво да си мисля
нахранва се,заспива и в един момент започва да пищи  и да плаче на сън
жал ми е за него и за това се чудя къде ли е проблема

# 8
  • Мнения: 4 784
Може би са колики. Възможно е и да не са от смесеното хранене. При Калоян се появиха още през първите дни, но има деца, при които коликите се появяват след 1-2ия месец.

# 9
  • Мнения: 2 774
Най-добре си направи консулт с педито -нали са затова  Wink.А изчакваш ли го да си се оригне добре мъничето ,преди да заспи ?

 

# 10
  • Мнения: 1 111
да,изчаквам го да се уригне....в повечето случаи дори  и повръща по малко,а тази сутрин повърна всичко,което беше изял Cry
на обяд му дадох Фризолак - май го понася по-добре...Пак реве,ама по-малко  и по за кратко...

с личната лекарка не съм разговаряла,защото когато й се обадих,за да я попитам какво мляко да взема за дохранване - тя беше против дохранването....А аз предпочитам детето ми да  е сито все пак и на своя глава избрах Аптамила като добавка...
А и честно казано й нямам вяра някак - щом на 1 мес. ни изписа да пие антибиотик заради зачервено гърло /каквото аз не съм убедена,че малкия имаше/,отказа ми и талон за преглед при ортопед под претекст,че не ни се полагал такъв и т.н.

# 11
  • Мнения: 75
спокойно - това са само колики. вземи му бейбинос - май най-добре се отразиха на сина ми. а ако все пак се притесняваш, че е от ам просто го смени - аз така преминах от фризолак на аптамил. пробвай с милумил, ако желаеш. фризолака не ти го препоръчвам - много се запичат бебетата от него.

успех!

# 12
  • Мнения: 492
По-скоро е от коликите. Аптамила се води едно от най-добрите млека на нашия пазар.Честата смяна на млека не се препоръчва. Изчакай известно време да свикне детето с новата храна. Давай нещо против коликите.

# 13
  • Мнения: 1 111
взех шише на Авент с биберона с 2 дупки,защото от шишето на Чико изяжда порцията много бързо
и отново се върнах към Аптамил,за да свикне с него...
Дано не правя грешка след като 2-3 дни му давах Аптамил,после 1-2 дни Фризолак,а сега отново Аптамил....защото както казвате - не е добре да се сменят млеката така Cry

против колики съм давала Еспумизан, Саб симплекс,Бебезан - няма ефект от нищо...Дори педиатърката ме накара да му взема и едни водорасли AFA,но аз не посмях да му дам,защото четох в нета ,че са токсични...

а как трябва да държа бебето като го храня с шише - по изправено или легнал като при кърмене?

# 14
  • Мнения: 2 774
а как трябва да държа бебето като го храня с шише - по изправено или легнал като при кърмене?
Като при кърмене  Peace
За колики пробвай чай от копър ,аз вместо вода му давах само чай.Правех си около  500гр(съхранявай в хладилник ) и много рядко едно сиропче което за съжаление не го продават в Бг.
П.п збравих да кажа че чаят е от семена от копър  Wink,на около 500гр вода слагах по малко от 1 с.л семена.Да не става много силен чая.

Общи условия

Активация на акаунт