Как протича едно раждане

  • 1 167
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 852
С две думи това ми е въпроса:
Как протича едно нормално раждане и едно секцио  Embarassed
Мамите преминали по този път да разкажат.Ще съм им много благодарна

# 1
# 2
  • Мнения: 4 965
На теория е лесно.
На практика - няма 2 еднакви раждания. Няма смисъл да знаеш как точно е минало раждането на Пенка или Драганка, като твоето ще е коренно различно  Peace.

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile Протича според зависи много неща.

# 4
  • Мнения: 497
На теория е лесно.
На практика - няма 2 еднакви раждания. Няма смисъл да знаеш как точно е минало раждането на Пенка или Драганка, като твоето ще е коренно различно  Peace.

А ако те интересуват етапите, през които преминава самото раждане напиши раждане в търсачата на google и ще разбереш много неща.

# 5
  • Мнения: 1 344
Може и да няма две еднакви раждания, но все пак трябва да знаеш какво те очаква в общи линии! Аз лично се чувствах много зле, че моята лекарка нищо не ми обясни преди секциото, макар че много пъти я питах. Държеше се в стил "к'во ти пука, то всичко ние правим, ти само трай" (по повод и на другата тема, дали раждането секцио може да се нарече раждане). Добре че като ме приеха, една младичка докторка ми обясни поне в общи линии процедурата за конкретната болница (ама иначе подписвай информаирано съгласие  Sick ). И добре че анестезиологът беше свестен,та точно преди да ме бодне, ме попита за желанието ми за упойката (моята ми се беше скарала, че съм я попитала преди това дали може със спинална, то трябвало обща и това го решавали те, не аз). Дрън-дрън, анестезиологът одобри избора ми на спинална и каза, че в моето състояние било дори много по-добре. Как само се издразни докторката ми  Mr. Green  Извинявам се за оф-а  Simple Smile Както и да е, може би е най-добре да попиташ лекарката, особено ако работи в болница, да ти обясни процедурите и в двата случая. Пък и в Интернет и книжките бъка от информация. Естествено, може да пишеш пак - или на лични - и, предполагам, много майчета ще ти споделят опит.

# 6
  • Мнения: 8 769
Ето обширна тема за секциото, например:
секцио - преди и след

# 7
  • Мнения: 4 965
ibm, аз не бих продължила да ходя при лекар, който не ми дава достатъчно информация и отказва да ми даде поисканата информация.

Относно конкретните процедури покрай раждането (независимо чрез какво родоразрешение) всяка болница си има определени методи - попитай в болницата, където ще раждаш какво да очакваш. Peace

# 8
  • Мнения: 1 344
azaf, аз и не продължавам! Просто много късно си пролича, че лекарката ми се показва една  в частния си кабинет и друга - в болницата, пък и имах сериозни усложнения и не посмях да я сменям в последния момент  Sick

# 9
# 10
  • Мнения: 1 949
На теория е лесно.
На практика - няма 2 еднакви раждания. Няма смисъл да знаеш как точно е минало раждането на Пенка или Драганка, като твоето ще е коренно различно  Peace.

 Peace

Аз бях изчела всичко в Интернет, което беше писано за нормалното раждане. После разбрах, че няма как да родя по нормален път - айде "с начале" - всичко що беше изписано за секциото. И накрая пак ме изненадаха  Mr. Green Няма как да ти се пресъздадат усещанията, болката, емоциите около едно раждане  Wink

Леко раждане ти желая!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт