за кърмата?

  • 423
  • 2
  •   1
Отговори
Мили мами,
много се вълнувам от темите за кърмене и страшно се радвам като научавам ,че все повече майки кърмят бебчетата си възможно  най-дълго. Peace  bouquetМоят бебо е на 9 месеца и не може без кърма,може малко да си сукне,и това много го успокоява.Мен обаче ме тревожи това,че кърмата ми намаля.Като чета тук как майките изцеждат по 200 милилитра,моето направо нищо не е,но не ми се иска да го отбивам.Може и капчица да е но все си е кърма.Та ако може да ме посъветвате какво да строря,за да се увеличи поне малко повече кърмата ми?И ако нищо няма ефект да го отбивам ли?

# 1
  • Мнения: 153
Мисля че темата ти е за съседния подфорум кърмене и захранване на бебетата . Тука сме мами, който храним с АМ ( адаптирано мляко )

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не знам къде прочете, че майките изцеждат по 200мл - напротив, повечето майки с бебета колкото твоето, които не са се занимавали редовно с цедене по някаква причина (напр. да са тръгнали на работа), не могат да изцедят нищо - гърдите са свикнали да пускат мляко за бебе, не за помпата Laughing
Кои твои наблюдения над теб и бебето те карат да смяташ, че кърмата е намаляла?
Иначе най-сигурният начин за увеличаване на млякото е бебето да суче колкото е възможно по-често. Ако си заместила изцяло кърмения след захранването, това често става причина за намаляване на млякото. Но е обратимо - може да започнеш да предлагаш на бебето да суче на всяко хранене (то може да намали количеството пюрета или каши, които поема, но това не е повод за притеснение).

Общи условия

Активация на акаунт