всичко свърши.

  • 4 730
  • 75
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 946
на 22 юни трябваше да ми дойде. Направих си тест - положителен, едната чертичка доста бледа. http://flickr.com/photos/62544709@N00/592836256/
три дни по-късно - нов положителен тест с по-добре изразена втора чертичка.
http://flickr.com/photos/62544709@N00/622203409/


Сутринта прокървих. Изтичах за тест. Пак Surecheck. Пак положителен.
Бях при гинеколог. Утре ще ходя да ми взимат кръв от вената за изследване.
Доктора каза, че не вижда плодно сакче, а трябва да съм в 6та седмица. Каза, че в матката има много лигавица и може това да е причина да не се вижда. Но каза че може да е извънматочна бременност.
А най-лошото и най-вероятното е мисед аборт....

Момичета... не мога да спра да плача, да се питам къде сгреших, да се чувствам виновна и глупава, некадърна, безпомощна, празна..
Възможно ли е трите теста да са дали грешен резултат и това да си ми е цикъла.. който никога в живота ми не е закъснявал с толкова...?
Страх ме е.. че бебето го няма.. няма го..

Толкова е тъжно.

# 1
  • Мнения: 1 426
Да, възможно е... Най-често двуседмичното закъснение на мензиса е "некачествена" бременност - лоша яйцеклетка, лош сперматозоид, като те може просто да са били вече стари, а не лоши по природа. Така че - следващия месец пробвайте пак!
Сигурно много искаш бебе, пожелавам ти го от сърце! Но не се измъчвай с ненужни терзания.

# 2
  • Мнения: 1 183
Мисли положително и не изпадай в мъка и депресия миличка,случват се такива неща,пак ще забременееш не се притеснявай,прегръщам те  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Със сигурност е имало бременност и тестовете не грешат. Често се случва при неправилно развитие на зародиша той да отпадне по "естествен път" в началото на бремеността. Макар и много малък обаче, има шанс да я запазиш, което ти желая от все сърци Hug. Ако УЗ не е добър /още повече и ако е коремен/, е възможно да не се вижда все още плодното сакче, но въпреки това да има такова и кървенеето да е от отлепването му. При подходяща терапия /но-шпа, утрогестан, магнерот/ и най-вече лежанее, може да се задържи. не искам да ти давам напразни надежди, но все пак имай вяра, бъди търпелива и лежи.
Аз също прокървих в началото на бремеността си, изпадна и голям съсирек. Бях сигурна, че съм загубила бебето си. Оплаках го, попуших /нещо, което не бях правила откакто разбрах, че съм бременна/, на другия ден се раздрусах с колата по всички павета на път към доктора /реших да отида не защото имах надежда, а защото не знаех дали няма да се наложи кюртаж/. Не можах да повярвам, че бебчо си е на мястото /бях 6 г.с. доколкото помня/. Тези дни очаквам раждането на дететнцето си. От сърце ти пожелавам твоят случай да е същия Hug Hug Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 1 946
Лекси, това е най-хубавото нещо, което прочетох днес, което чух днес, което ми се случва днес.. Благодаря, че го написала.. Честно казано нямам надежда, но пък се почувствах.. знам ли.. прегърната.. като го прочетох..
Дано да родиш леко и без проблеми!

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
Много се надявам наистина и твоят случай да е такъв Hug. Сега пак говорих с мъжа ми - било е в 6 г.с., после чакахме в 8 г.с. да се появят сърдичните тонове /според статистиката тогава шансовете на бечо да оцелее скачат много/, после пък се молихме да докретаме до 12 г.с. - тогава вече дават 90 % шанс да се износи бремеността. Най-важното е да лежиш /дори и седенее не се препоръчва/.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Не бързай да се тревожиш. Не искам да ти давам празни надежди, или да те обезкуражавам, но имам приятелка която при закъснение 2 седмици и отчете + тест(не знам каква марка е бил) и след 2 дена и дойде (за нейно голямо успокоение). На мен пък никога не ми е отчитал тест + без да има причина.

ПП: Не се самообвинявай. Сега трябва да си най спокойна. Може пък всичко да е наред. Преди да си чула окончателен и твърд отговор на въпросите си, не бързай да се тревожиш. Може опасенията ти да са безпочвени. Пожелавам ти късмет!

Последна редакция: нд, 01 юли 2007, 15:12 от ikoseva

# 7
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Късмет миличка  spoko

# 8
  • Мнения: 102
Аз няма какво да кажа,освен че те прегръщам.Много сили и търпение,ще видиш,че ше стане отново.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 079
Миличка, не се терзай излишно, понякога природата си знае работата, ако ембрионът не е бил здрав и силен, естествено е организмът ти да го отхвърли. Вярвай, че е за добро, колкото и да ти е мъчно. По - добре е така, отколкото цял живот да страдаш, гледайки болно или увредено дете... Ще имаш и други шансове, не се отчайвай, този път вярвай, че крайният резултат ще е най - сладкото и ЗДРАВО бебче на света.  Heart Eyes
Стискам ти палци и те прегръщам виртуално. Hug

# 10
  • Мнения: 3 092
 Вярвай че ще се случи точно това , което е трябвало да се случи , а то винаги е най доброто.
От все сърце ти пожелавам да си запазила бебето , но ако не си непременно да имаш втори шанс !
Миличка , прегръщам те.
Бъди смела и не се обвинявай! Hug

# 11
  • Мнения: 941
мила моя,след +тест с бледа втора черта ми казаха,че плода не се развива и да ми правят аборт,че ще изкървя скоро и т.н.Друг лекар ми каза,че наистина може да се касае за кухо яйце.Забравих да спомена,че около плода се виждаха и други някакви точки,той ми каза,че тези точки могат да се махнат от самосебе си под формата на кървене и да остане само бебето,даде ми 70% вероятност всичко да е наред.Точно така стана,леко прокървих и изпаднаха някакви странни неща,не съсиреци.Тези дни бяха най-тежките в живота ми,но незнам как намерих сили да мисля положително,казвах си не АКО бебето остане,а КАТО бебето остане.Сега същото това бебе спи в спалнята и е на 1.1г Laughing Незнам дали съм написала всичко ясно,но не се отчайвай,може би не всичко е свършило Hug

# 12
  • Мнения: 701
Ще ти кажа само едно: Трябва да си много спокойна!
И в двата варианта / надявам се и се моля за добрия изход на нещата / трябва да бъдеш спокойна.Поеми дълбоко въздух,успокой се /знам че е много трудно / и помисли за нещо позитивно.Ще стане каквото е писано да става!На теб ти трябва само спокойствие - да запазиш това бебе или евентуално да се появи друго в най-скоро време!
Желая ти най-хубавото и  Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 300
Само не се отчайвай. Аз също имах подобен проблем, само че мойто прокървяване беше към девета седмица,ако не се лъжа. Лежах няколко дни, пиех лекарства и ми биеха инжекции за задържане. Сега съм майка на едно прекрасно шестмесечно слънце.Знам как се чувстваш но мисли позитивно. Ако случайно загубиш ембриома не се отчайвай, имам приятелки които са го преживели и след месеци щастието им се усмихна и вече са майки.Имаш подкрепата ни Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
В думите ти звучи самообвнинение  Rolling Eyes Недей така, каквото и да случва, не можеш да виниш така себе си.
Недей да мислиш, че непременно ще е най-лошото!
Не губи кураж, с теб сме и ще стискам палци да имаме по-дори новини от теб след изследванията  Praynig
 Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт