Мигрена и кърмене лек?

  • 1 458
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Някой може ли да ми каже лек за мигрена, който може да се пие докато се кърми?Направо вече не издържам, има няма седмица и  главата ме  боли , че чак не мога да стана от кревата. Дайте идеи , казаха ми, че може парацетамол , но той изобщо не ми действа,а аналгин, някой пил ли е и вредно ли е за детето??? newsm78 Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 672
Това все едно аз съм го писала.
Аз питах педиатърката и тя каза да не пия аналгин, а парацетамол.  #Crazy Мен като ме боли главата седалгин нео не ми помага всеки път, пък камо ли парацетамол.
Мен ме отпуска с лежане на тъмно и масаж.
Ще съм благодарна, ако някой каже какво може да се пие в такива случаи.

# 2
  • Мнения: 7 914
че аналгин помага ли ти при мигрената? newsm78
 мен едно време само аулина ме спасяваше ...
 ама сега не смея нищо да пия и си търпя Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 2 159
аз се оправях с парацетамол, 2 хапчета наведнъж, много вода, ама направо се наливах и малко се лягах да почина, ако не мине го 1 час пак пия парацетамол и така... може до 4 на ден

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
За мигрена, особено ако е хронична, аз бих се обърнала към алтернативна медицина - хомеопатия, например. Помага - мъжът ми е с мигрена, която се отключва при стрес и се лекуваше така. При него нямаше пълен ефект, защото не подходи особено сериозно, но все пак го облекчи.

# 5
  • Мнения: 3 034
с първата бременност и съответно първото кърмене прилагах много успешно един масаж, който обаче трябва да се направи веднага при първите симптоми /ей, не съм си изпила кафето и само тафтологии са ми в главата  Mr. Green/.
значи. караш мъжа ти да ти разтрие много хубаво палците на краката - той ще ти напипа, има там едни точки точно за главата. моят мъж ме разтриваше с кокалчетата на пръстите и като уцели точката, болката е много силна за момент,  но не защото той натиска, а защото мястото е болно. след около 10-15 сек главата ме отпуска.

за съжаление при сегашното кърмене, не винаги успавям да направя този масаж навреме. когато ме хване яко болката, пия Солпадейн - разтворимо, знам, че то е най-щадящо от хаповете.

иначе хомеопатията също е решение, както ти предлага Мис Бу, но аз така и не си намерих добър лекар-хомеопат.... Rolling Eyes

дано се справиш, знам колко е гадно. Peace

# 6
  • Мнения: 867
Пия солддеин и нурофен. Лошото е е не винаги ми помагат. Да не кажа рядко. И мисля за хомеопат, ама кога ще се натуткам да отида newsm78

След раждането пристъпите ми много се разредиха, обаче. Не знам съвпадение ли е или нещо свързано с промяната на хормоналния баланс...

Общи условия

Активация на акаунт