Вещици се събраха на конгреееееес...

  • 1 908
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Вещици се събраха на конгрес, ни информира "24 часа"... И после продължава: Над 60 специалисти (какви, моля? бележка моя) по магьосничество от цял свят се събраха на конгрес в малкото градче Вардо в Норвегия... Не съм проверявал има ли такъв град, не това е важно. Да видим по-нататък "новината": Те обсъждат актуални (ха сега де! пак моя бележка) въпроси на занаята, слушат лекции и гледат филми за древни и съвременни магии.

Какво нередно виждам, ще си зададете въпроса. Ето какво:
1. "Новината" е публикувана във вестник, претендиращ да е сериозен.
2. "Новината" е в рубриката за световни новини, редом до информациите за посещението на Чавес в Москва (как се е срещнал с Путин и как е предизвикал минискандал); редом до тази, в която И. Калфин прави анализ за сигурността на Балканите, ако Косово получи независимост; и до тази, в която се разказва за предполагаемото изнасилване, извършено от израелския президент. При това четирите статийки заемат почти еднакво място по брой редове.
3. България не беше ли страна, сериозно пострадала от дейностите на различни секти? А сектите и магьосниците не са ли все полурелигиозни формирования, често извън закона? И вестник "24 часа" не прави ли всичко възможно, за да се покаже като патриотичен вестник?
4. Преди дни същият вестник измерваше температурите на слънце. Сега четем за сборища на вещици. Утре ще върнем средновековието. И за да няма никакво съмнение на чия страна ще бъде вестника, цитираната статийка завършва така: В Африка, Мексико, Индия и в наши дни преследват хора, подозирани в магьосничество.

Последното изречение ми направи голямо впечатление. Коя по-точно Африка? Онези два квадратни метра, които наричаме Африка ли? Simple Smile Или пък Мексико и Индия са континенти? Simple Smile И кой, как и защо преследва хора, подозирани в магьосничество? Нещо като "Господари на ефира" и репортажите им за различни шарлатани, или може би някъде някого са изгорили на клада? Не става ясно. Не става ясно и защо трябва да се запълват тези 30 реда, колкото е статийката, с точно такава помия...

Но мене друго ме притеснява. На фона на всичките суеверия, които шетат из България (християнска религия, източни религии, лечители, хомеопати, психолози, социолози), трябва ли ни още едно?

# 1
  • Мнения: 2 716
Какво общо има вещерството с религиозността?
И "24 часа" много отдавна загуби правото си на звание "сериозен вестник"
Ти искаш цяла страничка за Путин ли?

# 2
  • Мнения: 306
Е,що за Путин,нали си имаме Слави Три!А на него може и повече от страничка.Той е! Laughing Laughing Laughing

# 3
  • UK
  • Мнения: 3 959
Гет а лайф...

# 4
  • Мнения: 4 111
Пфу...  ooooh! Пак изпуснах конгреса.  Tired

# 5
  • Мнения: 150
Какво общо има вещерството с религиозността?
От моята атеистична гледна точка са едно и също. Нали става ясно, че изразявам моето мнение?

# 6
  • Мнения: 8
Стоян първо чете. После пуска тема. После споделя какво е прочел. Добре, че чете рядко. Интересно беше на конгреса.

# 7
  • Мнения: 2 716
Какво общо има вещерството с религиозността?
От моята атеистична гледна точка са едно и също. Нали става ясно, че изразявам моето мнение?
Става ясно.
От какво си възмутен обаче? Не са подредили материала си според твоята естетичност ли?
Т.е. ако бяха публикували "новината" за вещиците на друга страница, всичко е ОК?
липсваш на някои в спама

# 8
  • Мнения: 2 013
Още преди около 10 г. в "24 часа" трябваше да влезе ХЕИ...

А нескопосаното цитиране на BBC само потвърждава горенаписаното...

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 23:35 от Divana

# 9
  • Мнения: 150
Знаточке, знам за липсването Simple Smile И бъди така добра пак да прочетеш поста ми (първия). Все си мисля, че написах какво именно ме дразни... Даже го подредих и като точки, за да е прегледно, не съм ги степенувал по важност.

# 10
  • Мнения: 4 678
100 подкрепям те Peace ,и не им се обяснявай толкоз 

# 11
  • Мнения: 216
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6248470.stm
 а сега покоментирайте ББС

# 12
  • Мнения: 150
Какво да коментирам ВВС? Нашето пасквилче именно ВВС цитира. Работата е обаче в начина, по който е поднесена информацията тук. Виждаш какво са писали нашите (сините букви са цитати), виждаш и какво пише в сайта на агенцията. Несъответствията са очевадни. А че има много суеверия по света (в това число и във Великобритания) не е тайна за никого. Или сега да напиша нещо и за световната конспирация?

# 13
  • Мнения: 4 678
Вещици #Crazy #Crazy #Crazy
Бля-Бля Joy

# 14
  • Мнения: 216
Само за инфо: много съвременни хора се занимават с това, нари4аите го хоби, наука, суеверие или простотия, поинтересувай се от Карл Юнг( Швейцаркси Психиатър)Алистър Кроули  и други, Много неща може да се определят като магия: Астрология, сувпадения, пред4увствие, халуцинации и алхимия, медицина, 4ародейсва кабала, хипноза, медитация, молитви, гледане на кокали, карти, варива и про4ие, амолети талисмани, билки и отвари, символи и статуетки икони,вуду и други, приемете ги като ексцентри4но хоби или друга религия и готово, не е нужно да вярваш за да го има, не е нужно да си го виждал за да съществува, един ще го наре4е, късмет, друг съвпадение трети Бог, а пети няма и да разбере от каде му е дошло. Оставете хората да си пишат не забравяйте 4е не сте единствени 4итатели, или искате само кой с кого се преследва, колко е корумпирана държавата, или колко била отслабнала Анджелина, или колко е зла БГ майката, ами купувайте се друга преса или книжки Peace

Общи условия

Активация на акаунт