Кръстихте ли децата си? Защо?

  • 9 515
  • 259
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 249
Здравейте на всички!

Тази тема е много важна за мен. Ще се радвам да споделите дали сте си кръстили децата и ако "да" - защо, ако ли "не", то отново защо. Надявам се повече хора да се включат.

# 1
  • Мнения: 5 577
Аз ще се включа с едно голямо "Не" - защото не вярвам.  Tired

Господ няма да ми плати лечението ако се разболее. Ангели-бангели, не мерси.

Аз не съм кръстена, и сина ми няма да е.  Naughty

# 2
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Смятам на 15,08 да кръщавам малката.До момента все не оставаше време

# 3
  • Мнения: 1 080
Да големия е кръстен ,малкия му предстои .Записах час в едно манастирче и съвсем тихо и кротко минахме през процедурата ,без гости и други .Сметнах ,че така е правилно и с нищо няма да му навредя .

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Кръстих го, защото е християнче!
 Аз не знам  дали вярвам, или не като Вергилия.Но недай си Боже нещо се случи и от суеверие има да си блъскам главата, че не съм направила за детето всичко което е редно!

# 5
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Да, заради фамилията, традиции, туй-онуй  Simple Smile ... Станаха хубави снимки, хубаво филмче, в малка изписана църквичка с много баби  Grinning ... Рядко си ходим в бг, искам да им остават приятни спомени  Sad Heart Eyes ...

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Кръстени са, да.
Нямаше да имам мира на душата си, ако не бяха. Така го чувствам. И вярвам и се моля...

# 7
  • София
  • Мнения: 1 877
Да - Йоанна, когато беше на 9 дена, а Гави на месец. Защото сме вярващи християни!

# 8
  • Мнения: 651
Да, заради фамилията, традиции, туй-онуй  Simple Smile ... Станаха хубави снимки,  ...
и толкова.., не че съм атеист, но може да мине и без тоя стрес в неосъзната възраст.
Двете деца ги кръстихме в един казан в една вода и ....ми направиха отстъпка за таксата за 2 деца  Rolling Eyes малката се скъса да реве, задавяше се вече: някакъв човек - непознат, грозен с дълга брада и странни дрехи я стискаше под мишничките и я топеше във водата, на всичкото отгоре доста гръмогласен беше..на баткото му беше интересно - риташе с крачета във водата и си правеше вълнички.
Аз бях доста голяма, когато баба ми ме заведе тайно от родителите ми да ме кръсти, щото тъй трябва! Ама защо - тъй било редно!  newsm78

# 9
Твърдо съм  За кръщенето,моето малко синче,Ивайло,го кръстихме,когато бе на 7 мес.За мен това беше вълнуващо събитие,а след кръщенето фразата"Взех ти го еврейче,връщам ти го християнче",ме развълнува дълбоко.Хубаво е да се спазват такива традиции,но ако не го чувстваш със сърцето си,а го правиш от задължение,определено няма смисъл

# 10
  • Мнения: 5 475
Да,кръстих дъщеря си,защото и двамата с баща й сме християни.

# 11
  • Мнения: 27 524
Още не, защото не ни достига време и организация, но обезателно ще го кръстим при първа възможност. Не съм набожна, но вярвам, че има нещо и се радвам, че си имаме наши си традиции и искам да спазвам част от тях, които са в унисон и с моите разбирания  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 564
Кръстени са, да.
Нямаше да имам мира на душата си, ако не бяха. Така го чувствам. И вярвам и се моля...
И аз мисля като Шани. Peace

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 366
И моето е кръстено. Бяхме само с кумовете съвсем скромно. Суеверие или не вярвам че има някаква сила която малко или много ни помага...

# 14
  • Мнения: 118
Да и двете са кръстени, защото със съпруга ми сме християни. Голямата я кръстихме на 1,1г., а малката на 9м. На голямата направихме голямо кръщене с много близки и приятели, докато на малката беше в много тесен кръг. Каката е кръстница на бебока, така решихме  /след като по канон няма пречки/ за да бъдат свързани още по силно и пред бог.
 Двете кукли много се обичат и дано така да бъде  цял живот! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт