за дохранване с кисело мляко

  • 1 970
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Синът ми е на 5 месеца.Досега го кърмех,но вече се налага да го дахранвам.За съжаление не ще и да помирише адаптирано мляко!!Пробвала съм 3 вида - твърдо отказва!!!Днес пробвах с кисело мляко и му хареса!!!Поблема е ,че не знам как се разрежда и колко захар се слага!!Ако някой може да помогне ще съм благодарна!!!!!!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Хм,киселото мляко не е добър вариант на тази възраст!Казваш,че не яде адаптирано,но има специални млека за по-зляди бебета,сладки и ароматни са!Пробва ли някои от тях?Напр. Милумил?
Ако е захранен,пробвай да прибавяш каша или плодово пюре към АМ-то,така може да го хареса.
А защо ти се налага дохранване,пробва ли средства за увеличаване на кърмата?

# 2
  • Мнения: 3 760
Киселото мляко не е подходяща храна за бебето под 1 годинка. Съставът му е крайно неподходящ (съотношението калций/фосор е лошо, желязото е малко и в почти неусвоима форма). Големите белтъчни молекули са силен алергизиращ фактор, а също предизвикват т.нар. окултни (скрити) кръвоизливи по лигавицата на тънките черва. Тези микрокръвоизливи са допълнително предпоставка за анемия.
Купешките кисели млека са наблъскани с антибиотици (за контролиране развитието на бактериите), сгъстени са със сухо мляко (в него белтъкът въобще не е модифициран)...
Захар не се здава до годинка, а и по принцип е вредна и е желателно да не присъства в ничие меню...
Във форума има мами даващи кисело мляко, вероятно ще се включат, но се надявам да намериш подходящо АМ, което да даваш (и аз съм чувала за Милумил, че е по-сладко и се харесва на злоядите дечица).
П.С. Защо се налага да дохранваш? Колко пъти кърмиш икак? Искаш ли да увеличиш кърмата?
П.П.С. Започнала ли си да захранваш?
  bouquet

# 3
  • Мнения: 163
Аз лично давам кисело мляко от 5 месеца - по малко.Имам достатъчно кърма, но съм на принципа да свиква с всичко.Давам го без захар,досега нямаме проблем - вече сме почти на 8.Честно казано предпочитам като спра да кърмя да минем директно на кисело мляко.Въпрос на личен избор!

# 4
  • до канала
  • Мнения: 518
след като си решила аз няма да те разубеждавам-големият ми син е захранен рано т.е. кис.мляко се включи още 3м и тогова го приготвях 1:1 или една част мляко една част вода а захар колкото може по-малко но ако можеш давай АМ

# 5
  • Мнения: 674
 Бебето на една позната няма и два месеца. Срещам я на улицата и тя казва, че отива за кисело мляко за малката. И аз викам - ама как така за малката? А тя - ами обрива се от АМ, а киселото мляко много си го яде и й е добре! Sick Sick Sick
 На мен от четвъртия месец са ми давали да си "вечерям" кисело мляко! Слава богу, нищо ми няма! ooooh!
 Педито я питах за това кисело мляко. Каза, че не е нужно поне до 8 месец, особено щом кърмя.
 Не знам при теб какво точно е положението. Аз от известно време захранвам. Понякога и на мен ми се струва, че нямам достатъчно кърма. След кърмене на обяд и следобяд давам пюре или каша - един вид да си дояде! baby_neutral
 Моето мнение е, че не е подходящо киселото мляко. Пробвай друго АМ, както са те посъветвали, ако е наложително дохранване! Peace

# 6
  • Мнения: 867

 Моето мнение е, че не е подходящо киселото мляко. Пробвай друго АМ, както са те посъветвали, ако е наложително дохранване! Peace

Абсолютно. Не е въпросът да експеримантираме и да видим дали нищо няма да му има. Млечните са силно алергизиращ продукт. Ако получи алергия, не може "да свиква",  тя ще бъде за цял живот.

Аз моята толкова я пазих, дадох едва преди месец малко сиренце, внимавах с храни и т.н. тъй като е мнооого чувствителна и имаме и наследствена оремененост и пак получи алергия от лекарство. Така че парен каша духа. Това е моето мнение.

# 7
  • Мнения: 4 242
Напълно съгласна съм с Мъни и Синеочка! Глупаво е да се рискува с невръстно дете!

# 8
  • Мнения: 164
 GrinningНа баткото му давах от 4 месец кисело мляко, сега на малката смятам по-късничко .Но не мисля че ще навреди на детето Peace Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт