Как се справиха бебчетата ви с адаптацията на ново място?

  • 1 117
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 734
Здравейте,
скоро ни предстои гости в друг град и ми е чудно колко бързо ще се адаптира бебка към новата къща и новото легло?В момента си заспива безпроблемно сама,знае,че сложа ли я в леглото е време за сън,но се притеснявам,че на новото място няма да е така спокойна.Вашите бебчета,които са сменяли обстановката колко бързо се адаптираха към новите условия?

# 1
  • Мнения: 27 524
То си зависи от детето, различни са. Моят се адаптира лесно навсякъде, но например в свекърва ми категорично отказва да легне, да спи... да стои. Нещо обстановката ли, обитателите ли...  Grinning

# 2
  • Мнения: 1 992
Като по-малка и беше по-трудно, ама сега и трябва половин час и не и прави впечатление.

# 3
  • Мнения: 6 164
Нищо не разбират, стига да си до тях. Крис си познава апартамента, стаята, леглото. Прави му впечатление като ходим на чуждо място, че е ново и непознато, но след като направи три обиколки вече се чувства като у дома си.

Беше почти на 1 годинка, като отидохме за 3 дни в друг град. За 1 час се чувстваше у дома си. Аз се чудех само дали ще заспи в друго легло (пак имаше кошарка, подобна на неговата), като му се доспа, си легна и заспа от раз.

А за бебе на 4 месеца пък изобщо няма какво да се притесняваш. Като са малки децата свикват с всичко много лесно, хеле пък бебетата.

# 4
  • Мнения: 1 081
По принцип при смяна на обстановката децата стават нервни, но твоето е още не толкова голямо, моя син започна да усеща смяната на обстановката към 5 месечна възраст.

# 5
  • Мнения: 196
И на нас ни предстои смяна на местожителството. Ще следя темата с интерес   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 35 817
То си е до детето. Моето никога не е имало проблем с това

# 7
  • Мнения: 1 064
Откакто се е родил Теди е спал един единствен път на "чуждо място"...На 6 месеца ходихме на гости на вуйчо ми в Шумен...незабелязах някаква промяна в поведението му и проблеми със съня...докато бяхме там Тедката за първи път спинка в сгъваема кошара, която сме купили точно за тази цел, а в къщи си има легло... Peace

# 8
  • Мнения: 2 051
Спокойно, толкова мъничко бебе няма нищо да разбере.
Чак през втората година стават по-впечатлителни и подозрителни към промени в околната среда.
Местила съм се много пъти с деца на всякакви възрасти и за малко и за постоянно, с бебе е най-лесно.
Успех и приятно прекарване!

# 9
  • Мнения: 27 524
Синът ми около годинка започна да отказва да спи или да стои със свекърва ми. Дори и аз там, една нощ до 3 сутринта отказа да легне в леглото, пищи, крещи, не и не. Прибрах се у нас и заспа веднага. Тази НГ празнувахме у тях с наще, пак така - до 1 часа категорично отказа да легне там, та майка ми се жерта и се прибра с него, легна си веднага.
Ако го оставям с наще - няма проблем. Остане ли със свеки - отказва да спи, отказва да яде, повръща и вдига температура. Взимам го, температурата спада, яде изгладнял и заспива. Така че има обстановки и хора, които малките деца не приемат, но общо взето това е рядкост  Peace

# 10
  • Мнения: 705
Нашият го водим къде ли не от съвсем малък. В едн книга бях чела, че при честа смяна на обстановката трябва бебето да върви с целия си антураж. И до скоро му носехме негови познати чаршафи, въпреки че съвсем добре приема новите места. Вече е достатъчно да сложим негови играчки в леглото и да му кажем "Довечера ще спиш тук."

Мисля, че във вашия случай ще е подходящо детето да е със собствени завивки и играчки.
Успех. Децата не се шашкат колкото нас  Grinning но ние им го пренасяме  Wink

# 11
  • Мнения: 46 437
Не й прави никакво впечатление  Peace

# 12
  • Мнения: 1 426
Четири месечно бебе не би трябвало да има никакви проблеми, стига ти да си наоколо!

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моето дете на 9м. смени и държавата в която живееше.Справи се чудесно, нали майка му и баща му бяха до него, не страдаше дори за старото си легло Simple Smile

# 14
Лелелееее, значи ние сме най- зле. На 4 месеца бяхме на гости на майка ми за 1 седмица. Това дете по цяла нощ не спеше, а само се въртеше и мрънкаше. А иначе си спинка непробудно. Направо не можех да я позная. Като се прибрахме вкъщи пак си спеше нормално. Онзи ден за първи път свекърва ми я взе у тях да я гледа (вече сме на 5 месеца) и това дете не млъкнало цял ден. Само се въртяло и разглеждало обстановката. Отказвало да яде дори. Наложи се да си я прибера по- рано, защото свекърва ми полудя. Вчера пък я водих на гости на баба ми и дядо ми, пак същите изпълнения- реве, не ще да заспи, а сърчицето й спи, само се върти и оглежда. Край! Аз лично никъде няма да я водя, защото тя на друго място полудява, но то си  е до дете.

Общи условия

Активация на акаунт