Фолиева киселина и витамини - кога?

  • 3 071
  • 64
  •   1
Отговори
Здравейте,

съвсем нова съм в този форум и се надявам да ми помогнете  Simple Smile
Имам два конкретни въпроса:
1. Има ли определен период до който се пие фолиевата киселина?
2. От кога и от какво зависи приема на витамини?

Въпросите са ми в следствие на това, че моята АГ ми каза, да спра фолиевата киселина след 3тия месец, а имам родила приятелка, която все още пие.
Моята АГ ми каза да не взимам витамини все още, тъй като имало сега достатъчно зеленчуци и плодове и мога да си го добавя чрез тях, но реално количеството едва ли е достатъчно.

Помогнете ми мили дами...... Grinning

# 1
  • Мнения: 1 919
аз пих фолиева до 3 месец, след това минах на  Центрум матерна

# 2
  • Мнения: 96
здравей,
Аз лично пих фолиева киселина до 12та седмица.Тогава бях на гинеколог и след преглада ми каза че вече мога да спра.Но и до сега продължавам да пия йод и доколкото знам дори и след раждането месец-два.А преди месец ми дадоха желязо че съм имала леки признаци на анемия което също ще трябва да пиа до месец след раждането.

# 3
  • София
  • Мнения: 928
Моят АГ ми препоръча да пия фолиева киселина през цялата бременност, както и да не пия никакви допълнителни витамини, а да си добавям необходимото от плодове и зеленчуци. Започнах да пия и желязо към 5-тия месец.
Леко бременеене  Hug

# 4
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Фолиева киселина пих до към 5-6м., а витамини не съм пила, наблягах на плодовете и зеленчуците  Sunglasses

# 5
  • Мнения: 1 216
Аз пих до 4ти, но след 3ти е ОК да спреш, ако ли не - пак няма лошо  Laughing
юЗа витамините - зависи кога бременееш, със зимните тумбаци май се пият повече изкуствени витамини. Аз сега не пих никакви, а съм в 8ми. Само на плодове и зеленчуци карам. Следи си кръвната картина и тя ще ти подсказва!!!!

# 6
  • Мнения: 1 251
Пих фолиева киселина 4-5 месеца преди да забременея и след като забременях до края на 3-тия месец някъде. След това започнах да пия Центрум Матерна и все още продължавам да ги пия, като си хапвам ежедневно доста и различни плодове, но като чета колко количество и видове храна трябва да изям, за да си набавя необходимите дневни дози от витамините, реших, че няма как да се получи по естествен път. То трябва да се яде нон-стон и в промишлени количества.

# 7
  • Мнения: 3 695
Пих фолиева киселина до 3-я месец, а витамини за бременни започнах след 8-я.
1. Лекарят би трябвало да прецени дали да ги продължиш или не след 3-я месец. В някои случаи на анемия не ги спират.
2. Ако ядеш всеки ден плодове и зеленчуци, едва ли ти са необходими и на хапчета.
Лека бременност!  Hug

# 8
  • Мнения: 498
Пих фолиева киселина до към 6-ти месец.Наистина е добре да се пие през цялата бременност.Аз я спрях,защото все забравях да си взема хапчето. EmbarassedВитамини не съм пила,хапвах сурови плодове и зеленчуци според сезона.

# 9
  • Мнения: 432

Фолиева киселина пих до към 3-4м., а витамини не съм пила, наблягах на плодовете и зеленчуци.То при този богат избор на пазара е кофти да се блъскаш с химии,само натур.

# 10
  • Мнения: 4 700
Моята гинеколожка ми каzа да я пия преz цялата бременност. А на приятелката ми и каzаха да я пие докато кърми и тя я пи. Фолиевата киселина е от витамините, които се иzхвърлят от органиzма, ако са в повече. Така че няма да навреди, дори и да не помогне.  Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 102
И аз пих фолиева киселина до 4 месец.Витамини все още не съм пила.И моето АГ ми каза, че няма нужда при толкова плодове и зеленчуци.Лека бреминност ти желая!  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 1 946
ruska_vel, благодаря ти за тази тема, защото имам абсолютно същия въпрос, но се притеснявах да пусна тема, понеже има доста писано за фолиевата киселина..
Иначе аз започнах да пия НЕОФОЛИК преди седмица. Вчера говорих с доктор, който ми каза, че добре си я пия и че понеже има много плодове и зеленчуци сега, няма нужда да приемем и витаними, особено след като нито ми се гади, нито повръщам. Аз обаче съм притеснена за витамините, понеже колкото и да са разноообразни сега и достъпни полодовете и зеленчуците на мен рядко ми се яде нещо различно от диня и краставици, а това едва ли е достатъчно.. Sad Смятам другата седмица като ида на доктор да питам пак за витамини. Иначе сега се сетих да си разтварям по една от онези ефоресцентни таблетки, дето ги има във всеки по-голям магазин или в коя да е аптека.

# 13
  • Мнения: 3 695
Иначе сега се сетих да си разтварям по една от онези ефоресцентни таблетки, дето ги има във всеки по-голям магазин или в коя да е аптека.
По-добре питай лекаря си какво да пиеш, че не всичко е подходящо за бременни.  Naughty  Има едни сокчета-витамини на ХИПП, те май се водят сравнително натурални и са точно за бременни. Моя приятелка ги пи, точно защото не й се ядяха плодове и зеленчуци.

# 14
  • Мнения: 814
 До 3тия месец пих  фолиева киселина, след това Матерна на Центрум Peace

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 19:04 от Ashanti

Общи условия

Активация на акаунт