Посъветвайте ме за някои кърмачески покупки

  • 1 737
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Момичета, обхванала ме е вече шопинг манията.
Намирам толкова много и разнообразни продукти, че се чудя има ли смисъл от всички тях.
За бебето съм на принципа - нещо ново, нещо старо, нещо назаем.
Но за кърмаческите приспособления имам нужда от съвет.

Виждам, че се продават подплънки за кърмачки. За какво точно служат и има ли смисъл от тях?
Силиконовите зърна някои приятелки ги препоръчват, други ги отричат /бебета им не можели да сучат и оставали гладни/. Къде е истината, се питам аз? newsm78 Препоръчаха ми възглавничка за кърмене. Къде да намеря такава и каква да бъде точно?

Щях да пропусна най-важното - коланът за след раждане, евентуално секцио.
Носихте ли такъв и има ли ефект?

Сори, ако съм ви затрупала с хиляди въпроси, но много ми се иска да споделите опита си.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Ами подплънките са за да попиват ако ти тече кърма, докато си някъде навън особенно. Grinning
Силиконовите зърна - ако си с хлътнали зърна или ако се случи да ти се разранят.
Пък възглавниците за кърмене са само един вид.... във формата на подкова.


Относно колана нямам мнение.

# 2
  • София
  • Мнения: 276
Аз в момента ползвам и помпата на Авент и подплънките на Chicco и силиконовите зърна на Chicco.
Ако намеря възглавница, ще си купя незабавно, но не намирам. Чисто инстинктивно започнах да ползвам една наша възглавница и после една приятелка ми каза, че имало специални.
Кърменето е достатъчно трудно, за да се лиша от удобства  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 2 467
1. Подплънките - има за еднократна употреба и за многократна. Първите един два месеца кърмата не е добре регулирана според нуждите на бебето и "излишната"кърма изтича понякога (не е задължително това, има жени, които не са "капали" никога). Смисъл от тях - при мен имаше, че бях като лейка  първия месец Laughing

2. Силиконови зърна се ползват при проблеми с твоите. Не е задължително да се купуват предварително, защото най-вероятно няма да ти потрябват. Когато родиш, винаги роднина някой може да отскочи да ги купи.

3. Възглавница за кърмене - благина и улеснение при кърменето. Ако не можеш да откриеш такава, винаги може да я замениш с 1-2 обикновени. Къде има - не знам.

4. Колан за след раждане - не носих, нямам идея има ли ефект.

Давай още въпроси  Mr. Green

И леко раждане и здраво бебе  Hug

# 4
  • Мнения: 1 273
Всъщност, кърменето е много приятен и дълбоко емоционален момент.  Heart Eyes Но не съмнено, има доста трудности в началото. Аз имах доста проблеми и с гърдите и със зърната.
В началото (някъде около 2 месеца), ползвах силиконовите зърна на Авент--малкия размер. Накрая зърната ми се оформиха (бях с плоски, а и имах доста ранички  Rolling Eyes) и ги махнах--и на бебо повече му хареса.
В клиниката, която раждах ползвах помпата на Авент-- страхотна е! Когато се прибрах, ми бяха купили на Дисни, която е копие на авентската--върши същата работа  Peace Подплънки, ползвам най различни--каквито намеря в аптеката, но тези на Чико са най-добрите!  Morena вече е обяснила каква работа вършат. Възглавницата за кърмене е супер, макар че според мен е излишна-става и с обикновена Peace
Коланът за раждане е хубав--аз раждах нормално и носех най-обикновен. Тези за секциото са специални.
Успех Hug

# 5
  • Мнения: 285
За подплънките - служат за да попиват евентуално изтичащата кърма. Аз съм предубедена за тях, тъй като не съм слагала никога......имам достатъчно кърма за сега, но никога не ми е изтичала докато съм навън. Това става само сутрин като се събудя и гърдите ми са наляти от през нощта. Освен това не знам дали съм права, обаче в тези адски жеги, в тези подплънки мисля че могат да се завъдят гадни бактерии, които могат да ти инфектират гърдите, така че мен ме е страх(особено когато а претърпяхужасна инфекция на гърдите в началото).

За възглавницата - какво да ти кажа.... аз си кърмя без специална такава, същата работа върши и обикновена ваша например.

Силиконови зърна си купих, точно когато бях ужасно инфектирана и разранена, но не ми бяха удобни... нещо бяха много големи за устичката на бебо, така че реално не съм ги ползвала.

Мисля че най-ценното е да си купиш помпа, и то хубава-моята е на Авент.

Моят съвет е да не избързваш прекалено с всички покупки, за които се сетиш и да не си затваряш парите преди реално да прецениш какво ти трябва и от какво се нуждаеш, тоест когато бебо се появи и започнете да се кърмите.

# 6
  • Мнения: 1 081
1.Подплънките - може и да не ти потрябват, ако не течеш като река най-вероятно няма да ги ползваш. Всичко зависи колко кърма ще имаш. За съвсем в началото може и да ти свършат работа, купи си няколко да ги пробваш.

2.Силиконовите зърна - опитвах се да ползвам в началото, защото зърната ми се разраниха, но претърпях пълен неуспех. Малкия засмукваше и плюеше, така и стоят още новички, а купихме на Авент.

3.Възглавницата - не зная от къде да я намериш, но ако аз знаех по-рано за нея със сигурност щях да си купя, голямо удобство е. Аз ползвах обикновена, но не е толкова удобно.

4.Колан - не съм ползвала, но не мисля, че би имало смисъл от него. Той няма да ти стегне корема, а вече няма и какво да поддържа, така, че функцията му е чисто естетическа ако не искаш корема ти да изглежда отпуснат под дрехите и т.н.

Бих те посъветвала с тези покупки да не избързваш много, защото просто от сега няма как да знаеш от кое ще имаш нужда и от кое не. За помпата също - никога не можеш да си сигурна дали ще можеш да кърмиш, затова нр бързай. Ако толкова искаш да си купиш нещо - купувай шишета, биберони, стерилизатор, залъгалки, играчки, дрехи, козметика, те повече ще влязат в употреба, а и няма да сбъркаш като ги купиш.

Успех и леко раждане!

# 7
  • Мнения: 17 401
НА първо време можеш да си купиш сутиен за кърмене( късите потничета от микрофибър също са идеални) и подплънки. Помпа по възможност вземи от позната/приятелка, не се знае дали и колко ще ти трябва. Зърна- при нужда т.е не бързай, също и с колана- не се знае какъв размер ще ти трябва, и дали изобщо  ще ти трябва. Възглавничката е излишна за мен. ЗАдължително си купи кремче за зърната.

# 8
  • Мнения: X
Много ви благодаря за ценните насоки, страхотни сте.  bouquet
А от кои кремчета за кърма сте доволни?

# 9
  • Мнения: 17 401
Аз съм се мазала с Гармастан. Вторият път не ми беше необходим крем. Момичето, с което бях в една стая си беше взело Лансинокс и беше страшно доволна. ПО- скъп е, но май е по- добър.

# 10
  • Мнения: 2 467
Гармастан трябва да се мие преди кърмене, а Лансинокс е без отмиване.

malko_mishlence погледни в Библиотеката на подфорум Кърмене и захранване - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0 . Има много информация за това как да се подготвиш за кърмене, помощ за първите стъпки в кърменето, за проблеми с кърменето  и т.н.

# 11
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Ами подплънките са за да попиват ако ти тече кърма, докато си някъде навън особенно. Grinning
Силиконовите зърна - ако си с хлътнали зърна или ако се случи да ти се разранят.
Пък възглавниците за кърмене са само един вид.... във формата на подкова.


Относно колана нямам мнение.
тази възглавница се използва и докато си бременна   да си подпираш корема като спиш.И сега спа с нея само че като нормална възглавница- страхотна е
Вили

# 12
  • Мнения: 376
1.Подплънките -  аз ползвах на Чико, като минах през почти всички марки, но си мисля, че тяхните са най-хубави. Все пак почакай да видиш дали ще течеш като река.

2.Силиконовите зърна - аз ползвах едни най-обикновени (защото мъжа ми само такива намерил в аптеката), защото имах болки в зърната и реших да си ги сложа преди да се разранят. Да ти кажа това ме спаси от проблемите, от които страдаха другите.

3.Възглавницата - не зная от къде да я намериш, но аз от самото начало си ползвах една по-дебела обикновенна възглавница.

4.Колан - аз раждах секцио и знам, че е хубаво да носиш, за да ти поддържа корема при всичките навеждания и вдигания на бебчо (все пак си претърпяла коремна операция). В началото трудно ще го обуваш и ще ти стяга, но е по-добре от това да се изсипеш. А и моя корем се прибра много бързо.

Успех и леко раждане   bouquet

# 13
  • Мнения: X
Гармастан трябва да се мие преди кърмене, а Лансинокс е без отмиване.

malko_mishlence погледни в Библиотеката на подфорум Кърмене и захранване - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0 . Има много информация за това как да се подготвиш за кърмене, помощ за първите стъпки в кърменето, за проблеми с кърменето  и т.н.

Благодаря. Зарочнала съм да чета усилено, много полезни неща има.
Подготвям се, пък дано имам кърма. Сега се сещам за една почти комична ситуация - наша близка получила следното обяснение от акушерката за кърменето, след като й дали бебо за първи път: "За да кърмиш, изстискваш зърната все едно доиш козичка." Ще кажеш, че всички сме доили козички преди да родим.  Joy

# 14
  • Мнения: 2 614
Освен подплънките за еднократна употреба, и вместо силиконовите зърна, можеш да си вземеш тези контейнери http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=131&products_id=1270 . На мен ми вършеха чудесна работа, преди да ми се регулира кърмата. Но дори и тях, можеш да купиш, едва след като родиш, за да видиш, дали ще са ти необходими!
Леко раждане и успешно кърмене!  Peace
За кремовете - аз ползвах на Авент!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт