Захранване след АБКМ

  • 1 541
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Привет, д-р Слънчева! Simple Smile
След като сина ми бе на хранителна диета с Фризопеп 6 месеца, реших да му давам плодове извън разрешените, като кайсии и праскови. За мое щастие нямаше реакция. Praynig
Бихте ли ми обяснили как да го захраня с мляко, сирене и масълце - като ориентировъчна примерна схема кое първо и по колко (като количество). Храни се 4 пъти дневно, изяжда по 180 гр. на всяко хранене.
Благодаря предварително за вниманието! Hug

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Първо преминете на хипоалергичното мляко на същата фирма - за 3 м. С млечни продукти като сирене и масло захранването е добре да започне към края на 1 годинка- краве изкиснато сирене с размер на 1/2 кибритена кутийка през ден към зеленчуковото пюре поне 1 месец и след това по двойно от началното количество. Вместо масло можете да ползвате зехтин, а масло не повече от 1 каф. лъжичка Наблюдавайте за алергични прояви- обриви.

# 2
  • Мнения: 29
Д-р Слънчева,
благодаря за отговора! Hug
Само че, аз не изчаках да ми отговорите  Blush и започнах да давам едновременно Фризолак 1(от 0 до 6 месеца) и Фризопеп, докато напълно заместих млякото във всички хранения с Фризолак. За сега мъника няма алергични прояви, нито обриви  baby_neutral
От тук на натък какво да направя - да продължа да давам на мъника Фризолак 1 или да започна да давам хипоалергично мляко. И ако останем на Фризолак колко продължително време да го давам - все пак детето ще навърши годинка след 10 -тина дни, а това мляко е предназначено за деца до 6 месеца. И след него да премина ли на полуадаптирано мляко Фризо 2 или направо Фризо 3?
Моля за компетентното Ви мнение как да оправя храненето, за да яде правилното и пълноценно мляко.
Благодаря за вниманието. Peace

Последна редакция: пт, 06 юли 2007, 11:56 от Стечи

# 3
  • Мнения: 29
Д-р Слънчева,
за да не започвам нова тема, бих искала да ми отговорите на още един въпрос, освен предходното ми съобщение.
Става въпрос за силна и доста неприятна миризма, която идва от ушичките на мъничето. Появи се от два дни. Ушичките му ги почиствам след всяка баня, с клечица за учи и с хавлийка  забърсвам външната им част. При почистването памучето на клечките става жълто- оранжево. Не мога да преценя дали това много или малко ушна кал, тъй като не знам какво е нормалното количество такава.
Иначе детето спи спокойно, почесва си ушетата, но не непрекъснато или постоянно.
Мига продължително с очичките доста често напоследък,но не знам това има ли връзка или не.
Предварително Благодаря за отделеното време и внимание! Hug 

# 4
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Нормалното количество ушна кал не си личи външно и нормално няма секреция от ушния канал. При всички случаи е добре да го прегледа УНГ лекар, защото понякога възпалението на ушите при бебетата може да премине почти безсимтомно, а ако има такова е необходимо лечение ,за да не се отрази на слуха.

Общи условия

Активация на акаунт