има ли някой мивка с голямо + малко корито

  • 2 557
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 208
Въпросът ми е към тези, които имат мивка от този вид, с голямо + малко корито: 
http://www.pazaruvaj.com/mivki-i-baterii-za-kuhni-c3819/eurolux- … 0-2-p5324176.html
 
Върши ли ви работа малкото корито и за какво точно го използвате? Или е само загуба на място?


# 1
  • Мнения: 1 172
Да, имам.
На сифона на малкото корито ми е вързана машинката за мелене на отпадъци. Предимно за това го ползвам - там изхвърлям всичко, що е за мелене. А иначе не е удобно с такава машинка и само с 1 корито.

# 2
  • Мнения: 256
И аз имам такава мивка, но за разлика от предната мама, при мен машинката за мелене на отпадъци е вързана към голямата мивка, а малката ползвам за миене и отцеждане на зеленчуци,  понякога за отцеждане на приборите за хранене или на чаши. И ако имаш достатъчно място на плота - по добре такава, отколкото само с едно корито.  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 680
На сифона на малкото корито ми е вързана машинката за мелене на отпадъци. Предимно за това го ползвам - там изхвърлям всичко, що е за мелене.

Ей, това е хитро.
От известно време се чудя дали мивка с две корита или с едно корито и отцедник, сега прибавям и тоя вариант в чудениците.

# 4
  • Мнения: 1 299
Имам да, много ми е удобно, сосбено когато се мъча да готвя там мия гъби например или други зеленчуци....изобщо много ми е удобно. Нямам машинка за рязане на отпадаци, но вече си замислих да си монтирам такава  Laughing

# 5
  • Мнения: 326
Да имам такава мивка. Аз не я исках, но мъжа ми да. Ами какво да ви кажа, и съм доволна и не. Понякога ползвам малкото коритце за отцеждане на зеленчуци. Като цяло за мен това е загуба на място. Освен това този голям плот-алпака се поддържа много трудно. След всяка капка подсушавам, защото остават после петна. Надра се и много бързо въпреки, че съм изключително мнимателна какво правя върху него-а аз не правя почти нищо......Моя съвет е мивка с едно или два корита, но без този дългия плот отстрани. Нашата е на Тека, евтина е - 140 лв., не я препоръчвам като качество. Не искам да правя лоша реклама на никой, тъй като аз съм от хората, които са доволни почти винаги и от всичко, но от това просто не съм. Съжалявам.
Но ми хареса идеята за мелничка на хранителни отпъдъци. Трябва да се преборя с мъжа ми сега и за това Simple Smile  Аз и без друго събирам боклука разделно, сега само мелничка ми трябва и вече ще ме изгони от вкъщи.  Simple Smile 
Надявам се да съм била полезна Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 172
Само да вметна, че аз нямам такъв плот - мивката ми е само с 2 корита и толкоз. Така, че идея си нямам как се почиства и поддържа такъв плот. Мислех, че основния въпрос е има ли смисъл от 2 корита - малко и голямо.
Колкото до мелничката, когато казах, че искам такава, проектантът (така ли се казва този, който прави проекта на кухнята?) ми каза, че не било хубаво да е вързана на единствения сифон и въобще на сифон, през който минава непрекъснато вода независимо дали се ползва или не мелничката. По тези съображения сложих мивка с 2 корита. Идея си нямам дали е бил прав и какви са му доводите. Така или иначе имах място, което перфектно се усвои с 2 корита Wink

# 7
  • Мнения: 326
Ох и аз не знам къде е хубаво да се върже мелничката и къде не, но знам със сигурност, че мивката е с един сифон, който има разклонение за малкото коритце.
*SV* добре че нямаш този плот. Честно казано не върши никаква работа, само дето загрозява гледката и ме изнервя като го видя на капки и т.н.
Пак съвет към всички, които искат такава мивка - не ви тябва този страничен плот. Само мивка с едно или две корита. Има и мивки с много малко плотче - около 7-8 см. и това е.
Много съжалявам, че не успях да се наложа над мнението на мъжа ми. Той и сега не забелязва, че този плот само прави проблеми и е грозно, но как да е. Поне за всичко друго ме послуша и кухната станан страхотна. Сори, малко се отплеснах от темата Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 430
Имам..но от силгранит същата, даже днес ми я монтираха  Laughing
Доводи за 2-те корита. На голямото монтирах мелницата  - защо там - защото то ще е мръсното корито, в което си мием ръцете, зеленчуците, всичко  директно пада в мелницата. А малкото остава чисто, т.е. мия зеленчука в голямото, то се замърсява, падат нещата в мелницата и след това го пренасям в чистото малко коритце. Плота, за който говорите - отцедника ли имате предвид? Ето доводите ми за него - каквото и да измия мога да го оставя на отцедника, а не директно на кухненския плот, защо трябва да мокря него и да го забърсвам след като отцедника води директно в мивката. Каквото и да ми се наложи да режа и беля оставям на отцедника. Сложих си батерия с издърпващ шнур, т.е. мога да си отмия отцедника и водата да се стече в коритото.
Дано не станах досадна  Rolling Eyes Grinning

# 9
  • Мнения: 208
И аз съм абсолютно ЗА отцедника. И в момента имам такъв и ми е много удобен. Наистина трябва да се позабърсва, но пък иначе ще бърша плота....
Иначе нашият проектант пък ми каза, че вибрациите, които неизбежно произвеждала мелницата не били никак полезни за кухнята и направо ни отряза да не си слагаме такава  Shocked На мен ми се струва малко крайно това.... И все още не съм решила.

valeto -> и аз си харесах мивка Тека!  Confused Но  ЛЕН - именно защото ми се струва много лесна за почистване и хич няма да й личат капките. Твоята сигурно е хром?

В края на краищата май ще си взема и малко корито. Иначе за отцеждане на зеленчуците аз в момента си използвам отцедника.
Но модела мивка, който си избрах си има и кошница, която си пасва в малкото коритце, както и дъска, която се слага върху голямото. Дъската не покрива изцяло мивката и мога да слагам чиния за нарязаните зеленчуци на дъното й.   chef Струва ми се практично, поне на теория.
Много объркано го написах, дано ме разберете.  newsm78


 

# 10
  • Мнения: 326
И аз съм абсолютно ЗА отцедника. И в момента имам такъв и ми е много удобен. Наистина трябва да се позабърсва, но пък иначе ще бърша плота....
Иначе нашият проектант пък ми каза, че вибрациите, които неизбежно произвеждала мелницата не били никак полезни за кухнята и направо ни отряза да не си слагаме такава  Shocked На мен ми се струва малко крайно това.... И все още не съм решила.

valeto -> и аз си харесах мивка Тека!  Confused Но  ЛЕН - именно защото ми се струва много лесна за почистване и хич няма да й личат капките. Твоята сигурно е хром?

В края на краищата май ще си взема и малко корито. Иначе за отцеждане на зеленчуците аз в момента си използвам отцедника.

Но модела мивка, който си избрах си има и кошница, която си пасва в малкото коритце, както и дъска, която се слага върху голямото. Дъската не покрива изцяло мивката и мога да слагам чиния за нарязаните зеленчуци на дъното й.   chef Струва ми се практично, поне на теория.
Много объркано го написах, дано ме разберете.  newsm78


 

Да мисля че е хром и го отчитам като грешка. Не се замислих изобщо как се поддържа това чудо. Ще я сменяме скоро  Laughing   smile3511

Общи условия

Активация на акаунт