Как се кърми бебе със зъбче?

  • 661
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 397
Днес синът ми /на 7 месеца/ ме ухапа няколко пъти. До сега не бях разбрала, че му е поникнало зъбче. И сега се чудя - как ще продължаваме да се кърмим, ако така ме хапе всеки път.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Няма страшно, аз кърмя дете с 16 зъба  Mr. Green
Ще го научиш, че мама не се хапе. По правило когато истински суче, бебето не хапе - защото езичето така обхваща гърдите, че зъбките не се забиват. Ако те хапе, или играе, или много го сърбят венците. Преди кърмене му давай да гризе играчки за чесане, може охладени (от специалните). Ако по време на кърмене те ухапе, свали го от гърдата и кажи твърдо (но не страшно, да не се стресне), че мама не бива да се хапе, защото я боли. Ако повтаря, го оставяй (под надзор, не сам) на леглото/пода за няколко секунди, да схване идеята, че ако хапе - няма мляко. Бързо ще се научи, за ден-два.
Честито зъбче! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 529
Синът ми има 7 зъба и 8-ми на път. Само като му излизаха първите ме хапеше и се смееше гадинката. Аз спирах да го кърмя и той се отучи много бързо от хапането  Wink Не се притеснявай, ще се оправите.  Grinning

# 3
  • Мнения: 2 655
И аз кърмя бебе АЛИ с три зъби и други два на път Laughing .
Имаме зъбче от четвъртия месец Laughing , тогава вообще не разбираше нищо. Вечно ходех с насинени и болни гърди. Знам за болките, които са неуписуеми, но се свиква Laughing .
Правилата: 1. Бебе, което е гладно не хапе.
2. Хапе само като си играе.
3. Следиш му езика и внимаваш да е под зърното ти.
4. Мине ли отгоре, бъркаш с пръст и вадиш, бързо за да не те изпревари.
5. Преди кърмене му дай да посмуче от тези студените играчки от хладилника.
6. Хапе ли, дърпаш гърдата и му казваш:"Мама я боли, няма повече папо." И не му даваш повече. Край.
Това е. С болката се свиква. Laughing Накрая ставаш мазохист  Thinking с изострено внимание. Laughing  Laughing  Laughing

# 4
  • Мнения: 397
Ами аз няколко пъти като изпищях от болка и то бедничкото все се стряскаше и спираше да суче. Кой ли знае какво му се е въртяло в главичката. Днес не ме хапа, явно наистина вчера не е бил гладена. Обаче зъбчето му е прекрасно, днес го видях на светло.  Grinning

# 5
  • Мнения: 122
И аз имах същия проблем, но в 6-ти месец.Така ме хапеше, че не издържах и кръв ми пускаше даже. Продължих да кърмя и до края на 6-ти месец и го отбих. Имах кърма и се опитвах да му давам с лъжичка, но не стана. Не съм пробвала със силиконови зърна. Пробвай с тях. Аз просто не можех да издържам от болка. Твърдо съм за кърменето  и много тежко посрещнах този проблем, но човек се учи докато е жив.
П.С. Благородно завиждам на майките кърмили до година и повече.Надявам се следващият път да успея.

# 6
  • Мнения: 3 379
Ще му мине, трябва да изтърпиш. Кат оте ухапе се дърпаш и му казваш, че те боли, ако продължи - перкъсваш кърменето за малко. След няколко дни ще се научи и няма да има повече хапане. Гого е със зъбчета от 4-ти месец Simple Smile , вече са 6, но нямаме проблем.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 845
Ами то сега май е моментът да са похваля и аз-имаме си зъбчета двенки от една седмица. изникнаха безпроблемно и общо взето разбрах,защото се зачудих защо така ме стиска с венеца, все едно иска да ми откъсне зърното. След проверката установих каква е работата.
оТТОГАВА ЗЪБЧЕТАТА ПОРАСТАХА, а започнах да пробвам схемата-хапане-няма папо. Една приятелка ми разказва, че  нейният човек си въобразил, че щом мама вика от болка, това е някаква игра, и следователно започнал да хапе все по-усърдно, заливайки се от смях. Та винмавам да не ни избие и нас на игра.
Иначе наистина и аз забелязах, че когато си суче правилно, зъбите не пречат. Проблемът идва, когато захапала зърното, започва да си върти главата да види нещо настрани и съответно разтегля гърдата ми като ластик. Тогава ме заболява и пак я оставям настрани, като и обяснявам, че така не може и ме боли... Засега едва ли ме разбира какво точно и говоря, но разбира, че става нещо и манджата се прибира в "сутиена".

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Прилагала съм съветите, които са дали Бу и Пела. Имаше ефект. Със строг глас и навъсеност обясних, че съм сърдита и няма да дам повече мляко и си отивам. Но на Мая й поникнаха в 10 м зъбките и вече разбира разни работи като й се говорят. Дърта пастърма. Heart Eyes  Обикновено след като се е насукала, решава да пробва, дали не може да се почеше на зърното и ме гледа лукаво. Като се скарам ръмжи и ме дърпа, досуква блажено няколко пъти и така приключват емоциите.
Успех с разясненията ala!

Общи условия

Активация на акаунт