Течност от гърдите 11 месеца след отбиване?

  • 816
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
Някой нещо да знае?
Не кърмя от единайсет месеца. От няколко дни усещам познато смъдене в гърдите, днес не издържах, стиснах зърната и оттам потече бяло-блудкава течност. Не е точно кърма, но какво е? И защо усещам гърдите си пълни?
Възможно ли е да е хормонално? Или да се дължи на стрес? Баба ми е много зле.

# 1
  • Мнения: 265
При мен стана точно така, само че след 10 месеца. Мисля че наистина е от стреса, защото и аз по това време бях доста напрегната  Shocked

# 2
  • Мнения: 5 877
Благодаря за отговора, Креми. После какво стана?

# 3
  • Мнения: 580
Възможност да си бременна?

# 4
  • Мнения: 2 051
Непрекъснато имах коластра в продължение на 4-5 години след като спрях да кърмя баткото. Естествено ходих по мамолози, но не откриха нищо - нито мастопатии, нито липоми, нищо съмнително и въобще нищо. Отнесох доста майтапи, че съм потенциална професионална дойка (май така ще излезе Simple Smile ).
Все пак скочи да те види някой мамолог.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 249
Anda, по принцип е нормално до 2 години след отбиването, при стискане на зърната да се отделят капчици кърма, обаче да усещаш гърдите пълни и да протичат спонтанно не е нормално. Преди имала ли си подобно усещана или сега изведнъж? Цикълът ти нормален ли е? Може да изчакаш известно време, за да видиш дали нещата ще се нормализират, но е добре да поговориш с гинеколог. Но все пак с добър, който няма да ти изпише бромокриптин без изследвания на пролактина и др. такива.

# 6
  • Мнения: 5 877
Не тече спонтанно, при стискане само. Но иначе ги усещам пълни - е, не като в първите дни след раждането, но все пак сякаш има нещо. На цвят е като коластра и са няколко капки, не тече на струйка, както когато кърмех.
Цикълът ми е нормален.
Абе ходих днес на л.лекар, оттам на гинеколог, в събота ще ходя и на ендокринолог.
Но вие ме поуспокоихте, че поне не съм freak of nature Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 250
Баткото е на 9 години, дъщерята на 3.
И досега гърдите ми се пълнят от време на време.

Като съм питала гинеколози по въпроса само повдигат рамене.

Важното е да не стане бучка някъде. Чувала съм че е полезно по-често да се прави ехограф, ама то аз на направления за децата трудно се дореждам, та къде остава за мен... Последния и единствен го направих като бях бременна втория път, щото се притеснявах да не стане нещо на кърмата.

Общи условия

Активация на акаунт