Как да си отложа цикъла?

  • 21 348
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
Не знам дали темичката е за тук, но все пак...  Grinning
По молба на една приятелка имам следното питане:
Последмият й цикъл е бил на 10 юни, т.е. следващият й ще е на 10ти юли.
Обаче точно тогава заминава на море.
Та...има ли начин да се отложи с две седмици?  newsm78
Дали да почне с противозачатъчни сега? (примерно)

# 1
  • Мнения: 1 951
Наскоро имаше подобна тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=201054.0

# 2
  • София
  • Мнения: 3 789
Кали, не знам дали ще мога да ти бъда полезна, но мисля че ако пие противозачатъчни и не ги спре- ефекта е че няма да има цикъл, това ми го е казвала лекарка. Другото, което знам е ако се пие Дуфастон- той действа по подобен начин...

# 3
  • София
  • Мнения: 4 743
Преди месец ми се наложи и на мен да го забавя. Пих Примолут-нор на Шеринг, 20 хапчета са и в продължение на 10 дни се пият по 1 сутрин и 1 вечер. Започват се 3 дни преди датата, в която трябва да ти дойде цикълът. Не са противозачатъчни и не се чувствах зле като го пих. Препоръча ми ги лекар  Peace

# 4
  • Мнения: 2 751
illy, a колко време след като ги спря ти дойде? Защото тя иска да го отложи с 10тина-12 дни   newsm78

Вили, лошото е, че тя хич не се сети сега, като й почна цикъла, да почне и хапчета. Иначе можеше да слее 2 опаковки  Thinking

Ще ходим заедно на море, на палатка, и като знам какво е с цикъл и на палатка... и затова така съм се загрижила  Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 4 743
illy, a колко време след като ги спря ти дойде? Защото тя иска да го отложи с 10тина-12 дни   newsm78

Вили, лошото е, че тя хич не се сети сега, като й почна цикъла, да почне и хапчета. Иначе можеше да слее 2 опаковки  Thinking

Ще ходим заедно на море, на палатка, и като знам какво е с цикъл и на палатка... и затова така съм се загрижила  Grinning
След 3-4 дни ти идва!

# 6
  • Мнения: 2 309
Кали,питах наскоро в една аптека пак за моя пирятелка и казаха,че се спира цикъл с Оргаметрил,но да не се приема по-късно от 6-7 дни преди МЦ

# 7
  • Мнения: X
С примолут нор съм си отлагала цикъла до 10 дена по време на почивките. Започва да се пие около 4 дена преди очакваната дата и така през цялото време, като се спре точно след 2 дена ти идва. Но не помня дозировката, май беше сутрин и вечер, трябва да се пита гинеколог за всеки случай.

# 8
  • Мнения: 2 751
Мерси, мацки  Hug

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Всяко лято непрекъснато има такива теми. Пускат ги и в Здравния и в Клюкарника Tired

# 10
  • Мнения: 1 919
С примолут нор съм си отлагала цикъла до 10 дена по време на почивките. Започва да се пие около 4 дена преди очакваната дата и така през цялото време, като се спре точно след 2 дена ти идва. Но не помня дозировката, май беше сутрин и вечер, трябва да се пита гинеколог за всеки случай.
    и аз така  направих на бала си преди доста години

# 11
  • Мнения: 1 792
аз знам че като изпиеш голяма доза витамин С можеш да си отложиш цикъла

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
По-добре виж тая тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=201204.0

# 13
  • Мнения: 9 074
И аз съм ЗА Примолут Нор  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 268
Нека приятелката ти се консултира с гинеколог.Това не е шега работа.Организмът се стресира,което води до много лоши последствия.Нека лекар каже как ще е най-безопасно.

Общи условия

Активация на акаунт